ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou - 2. kolo

16.05.2015
2. kolo - Škoda Bike Open Tour
3. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Dolná Mariková (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (97)
18luboss1869bruniusace123anarchistaandrej25baggio79Biker201bubakcatcherxxdano696Domestikdon281doubleDyonexennioerichkfabkoFarmaceutfeltoFernandofondriForestRunnerGaliPetGreywolfHack3rHazardhives.jchnuroicemanital12jaroslav_hjaroslavgjelo520joziCCJulkokrystof08lavinaklavorkamLeroyLIGRlukassamoM8RIOMajkyFmali6marek.kolesMareKMMmaros1974masko7MatejBacomatko055matttassmaxximusMcDuroMichal89michelinoMoccaMrKoubakNoriokoorvaqP3terPavol.Grujbarpeter_dzurnakpeter22prakoloRBprorebbelrichtoškaRobo87sagatjurajsaki66sangy38sebutwShamuschwarzbachersimon97siso33skytakslavoSNBzuziSodjagsolvoSTULObikerTakeUrPillstatranectinoLMTomikZATrakot57tritolunigenaUrsusviktor_gc_2015vlsuwhitemamutxbikerzihadlo 5zobaniezrniek
Tento rok to nebude mať s tým minulým moc spoločne.Na zajtra hlásia pekne počasie.sobota to isté.po horách je sucho a po dnešku to nebude až také zlé takže ja by som to neriešil moc.Podľa informácií od ľudí co to prešli je to úplne v pohode.minulý rok bolo o moc chladnejšie pocasie viac zrážok a skoro žiadne slnko.

palec dole od teba som dostal ovela skor ako si sa sem konecne dostal :lol:
a vidim ze aj psychiku si si nastavoval na spravny povrch ;)
17.05.2015 - 22:06:36
00
Shifty, klobuk dolu.
Presne toto som chcel povedat.
Meni sa to tu na forum urevanych deti.
(Malo to o 200 m vacsie prevysenie!!!, Bolo blatooo)

Mili stazovaci: Ked na to nemam, tak drzim hubu a trenujem. Aby som bol o rok lepsi. Alebo si vyberiem nieco ine.
17.05.2015 - 22:12:14
02
Myslel som to tak, že som sa sem dostal po včerajšku :) No tak tou psychikou som myslel hlavne to že 3/4 štartujucich sa opustilo už nad občerstvovačkou nad Klieštinou a to prešli prvých 6 km ? Palec si dostal asi preto lebo si si zaslúžil...tým ale nechcem povedať, že neznesiem kritiku :) 100 ľudí- 100 chutí... :)
17.05.2015 - 22:12:24
00
Myslel som to tak, že som sa sem dostal po včerajšku :) No tak tou psychikou som myslel hlavne to že 3/4 štartujucich sa opustilo už nad občerstvovačkou nad Klieštinou a to prešli prvých 6 km ? Palec si dostal asi preto lebo si si zaslúžil...tým ale nechcem povedať, že neznesiem kritiku :) 100 ľudí- 100 chutí... :)

..len aby ste o tie 3/4 startujucich na buduce nemali menej ;-)
17.05.2015 - 22:19:11
04
Akurát ma nasrala jedna vec, že pri nejakom 15-tom km cca, nepamätám si presne, som namiesto zjazdu odbočil zle, doprava, kde sa išlo ešte kúsok hore a potom strmý zjazd dole, kde som natrafil na ludí tiež so strednej a po chvíle jazdy mi došlo, že tam som bol asi tak pred pol hodinou... Hold. Pri výšlape a pozeraní skoro do zeme som nasledoval stopy... Zablúdili sme tam naraz viacerí, niektorí si dali ten okruh ešte raz. Ja som to vyšlapal naspäť a pokračoval...


To miesto bolo asi začarované. Najskôr som stratil na singláči v priekope kapsičku (s mobilom a kľúčmi od auta) - čo som hľadal v zúfalstve dobrých 5-8min. Neskôr po pár metroch v zjazde som chytil hrdzavý klinec do zadného (pravdaže som zlomil montpáky /trápenie zo zablateným plášťom).
A ako BONUS som s peknou skupinkou tiež zle odbočil, čo som si všimol iba na mieste, kde niekto iný opravoval defekt na tom istom mieste. Spomínané kolečko mi pridalo o 3,5km navyše.
Po tom všetkom som krútil ďalej s poslednými pretekármi na dlhej (pozdravujem Vás), kým som nedošiel na posledné kopce v cca 55.km, kde ma doslova z bajku zhodili kŕče...
K blatu - mne nevadilo akurát dosť celkom reťazi. Po 3.tej občerstvovačke si už pýtala celkkom inú očistu...
Inak preteky beriem pozitívne. Bola to moja prvá Mariková a dúfam, že ďalšia sa mi už vydarí lepšie. 8)

Prílohy:

kolecko navyse.jpg
kolecko navyse.jpg 83.02 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Suvenír zo zadného plášťa
suvenír.JPG
suvenír.JPG 301.58 KiB thumb_up0thumb_down

17.05.2015 - 22:19:29
02
Myslím, že predrečníci chceli k trati dodať asi nasledovné: trať ako taká nie je svätý grál a pokiaľ prostredie (krajina) v regióne ponúka x ďalších možností, kde sa môže maratón odohrávať, lipnúť na výbere trate na miestach, kde aj za mesačného sucha je mokro, asi nie je to najlepšie. Ba priam to blato vyznieva samoúčelne. Možno bude treba o rok porozmýšľať, kudy a kam to smerovať. Ináč sa môže stať, že celá akcia bude skôr nepríjemným zážitkom a odradí desiatky "rekreantov" (lebo z tých niekoľkých stovák bude polo/profijazdcov asi menšia časť). Z môjho pohľadu toto bola skôr psychická skúška, keďže techniku má každý akú má a aj tie dve kolesá majú isté limity (ktoré neo..š). Čiže kto sa v hlave nepoddal, palec hore :-)
17.05.2015 - 22:22:42
03
na druhej mali 4l oleja.. ja som si vypýtal, dostal som požehnane plný vrchnák, vydržalo až do ciela bez vŕzgania :)
moral treba trenovať tak ako techniku.... kto nemá jedno, alebo druhe v marikovej si po nadával :D
PS: sa nestažujte, bolo len 30% lepidla, min rok ho bolo 70% to bol mordor :P


Naposledy upravil zihadlo 5 dňa 17.05.2015 - 22:28:41, celkovo upravené 1 krát.

17.05.2015 - 22:27:15
01
Ja som na tej obcerstvovacke ten olej videl. Ale vravim si, to este vydrzi. No aza 10 km by som si aj hlavu trieskal o stenu ale ziadna tam nebola.
17.05.2015 - 22:35:12
00
Paradna trat, singlace, blatko, kopa zufalych ludi, ale aj tych co si to naozaj uzivali a ja patrim medzi nich. Znacenie trate ok, len trebalo byt pozorny. Ludskost tiez nechybala - mnoho ludi sa mi ochotne uhlo, ked som za nimi mlaskal :) ...a obcerstvovacky na vybornu.
Jedine co by som organizatorom vytkol je, ze pri letmom starte mali uplne odstavit premavku, lebo par krat sme sa na stojace auta v protismere skoro natreli (jednemu som sa vyhol cez jarok) a bolo to dost nebezpecne.
Vyborna akcia, tesim sa na dalsi rocnik a moze aj prsat :)
Dakujem

p.s. odkaz pre "meteosenzitivnych" bajkerov - nerieste pocasie, blato, ci najuzasnejsie gumy co vas z neho dostanu... - vsetko je v hlave
17.05.2015 - 22:35:44
01
catcher lepsie by som to ani ja nenapisal ;)
tiez som si vypytal na tej obcerstvovacke olej...retaz uz nevrzgala ale praskala...moc to pomohlo ale nabuduce radsej repkovy alebo slnecnicovy a nie hento...chudatko priroda
17.05.2015 - 22:51:16
01
Dakujem organizatorom za super trat s pradanymi vyhladmi. Zazemie maratonu tiez na jednotku ;). Jazdci, ktori sa z neviem akeho dovodu otocia a idu na biku v protismere, by sa mali nad sebou vazne zamysliet. Radsej zosadnite z biku a davajte pozor na tych, kt. si to valia dole.
18.05.2015 - 00:38:09
00
Dalsia seria fotiek pribudla: https://picasaweb.google.com/peter.drga/SKODAMaratonMarikovskouDolinou2015
18.05.2015 - 07:49:17
00
trať bola super označená (Y) podmienky lepšie ako minulý rok, škoda nimnického singláča :P niektoré úseky boli dosť o chlp na tandem ale zvládli sme :) tešíme sa na fotky :)

:y: :angel:

Prílohy:

DSC00135.JPG
DSC00135.JPG 452.11 KiB thumb_up0thumb_down

18.05.2015 - 08:06:47
02
trať bola super označená (Y) podmienky lepšie ako minulý rok, škoda nimnického singláča :P niektoré úseky boli dosť o chlp na tandem ale zvládli sme :) tešíme sa na fotky :)

Páni, asi ste boli na tandeme jediní :-). Chvíľu som šiel na singi za Vami a vážne klobúk dole pred Vašou technikou. Vďaka aj za možnosť predísť Vás na single pri Nimnici :y: .

No a k trati - bol to môj druhý maratón. Blato nebolo to najhoršie, čo poznám. Mohlo sa napr. viac lepiť na kolesá :-). Mal som hlavne zadný plášť skôr s jemnejším dezénom, ale dalo sa. V blate je to vždy náročnejšie na techniku. V podstate tam boli snáď všetky možné povrchy. Potlačili sme si, ponadával som si, ale celkový zážitok bol super.
18.05.2015 - 08:24:12
01
..za mňa k organizácii, značeniu atď za 1. Boli asi 2 úseky, kde sa to dalo prepáliť a minúť, ale faborky, x-ka nepustili. Trať bola aká bola, aspoň som mal dôvod po celý čas v duchu pindať na všetky tie predmaratónove komentáre o suchej trati, že tí ľudia, na rozdiel odo mňa, rozmaznaného malokarpaťana, suchú trať vlastne ešte nevideli :-) Ale aspoň som zistil, že technicky som na tom biedne..
18.05.2015 - 08:30:58
01
keyboard_arrow_up