To je otazka na doktora idealne s vysledkom magnetickej rezonancie
trhliny na menisku a jeho poskodene casti nicia chrupavku
takze netreba dlho cakat
28.03.2015 - 21:40:50
00
Na kolena nejlepší Colafit, není moc drahý a prověřený. Jako prevence na konci a na začátku sezóny. Já mívám problémy hlavně na konci sezóny, když přestanu tak usilovně trénovat.
18.04.2015 - 00:31:13
00
Zdravím,

má ti niekto skúsenosť so zápalom ramena? Konkrétne ma rameno bolelo v zime cca štyri mesiace, bez nejakého pádu či úderu. Takže na jar k lekárovi, veď na bike sa celkom teším po zime, nech to až tak nebolí, lebo po prvých 30 km na jar na biku som takmer pivo nezdvihol :) . Som rekreačný jazdec a ťažkotonážnik ... :wasntme:

Cesta všeobecný lekár --> rtg --> ortopéd --> sono a diagnóza Impingement syndróm, liečiť konzervatívne, čiže rehabilitácia a podobne. Takže som začal navštevovať súkromnú rehabilitáciu a fyzioterapeutku, pretože čakať týždne na termíny v Žiline, kde sa na vás tvária ako že ich obťažujete nemám náladu. Fyzioterapeutka keď videla moje držanie tela a tak, len prevrátila oči, robím denne 10-12 hod pri počítači a to sa na mne podpísalo :tmi: .

Jasné, že mám cvičiť ako ďábel, upraviť životosprávu a tak, ale vraj bike nie je vhodný teraz vôbec ;( , že možno časom okolo diela (to bolelo viac ako to vôbec).

Ak ste niekto riešili niečo podobné, jazdili ste na biku? Ak áno po akom čase rehabilitácie ste jazdili? Mne až tak bolesť nevadí, skôr či to nejakým pokojnejším bajkovaním naozaj humpľujem to rameno, alebo to je len bububu nejazdí a nehraj tenis. Používali ste nejaké doplnky, ktoré vám robili dobre? Padlo slovo aj o nejakých kolagénových injekciách do ramena, máte s tým skúsenosti? Ďakujem za každú radu :handshake:
02.05.2015 - 09:33:28
00
s ramenami som mal problemy aj ja. doslo to do tajem miery ze som nevedel predpazit od bolesti. v praci ma ofukla klima a bol som mimo dva tyzdne strasne bolesti. mal som tam zapal. jedneho dna som sa rozhodol ze skusim condrosulf 800 + Versan ked ma pri bikovani zacali boliet bedrove klby a trochu kolena. po kure klby prestali boliet a bolesti v ramenach je tiez minulost. bral som to pred dvoma rokmi a nevratilo sa mi to. az potom som sa docital v letaku ze je to aj proti zapalom. ja mozem condrosulf len doporucit zacnes novy zivot :) ja som uz nemohol s tymi ramenami ani spavat poriadne...
400tovku dostanes aj bez predpisu.
02.05.2015 - 11:31:47
01
Držalo ma niečo minulý rok. Bolel ma ramenný kĺb, smerom dopredu nebol problém ruku zdvihnúť, bočne však nie a pri jazde som nemohol ísť ľavou rukou do zadného vrecka na drese. Trvalo to od zimy do jesene. Niekedy v lete som na to prišiel - sedím pri okne, okno na ľavej strane, hodne som vetral a zrejme mi ľavé rameno ofukoval studený vzduch z vonku. Tento rok som si dával pozor - posunul som stôl ďalej od okna, vetral som vedľajším oknom (viac za chrbtom, studený vzduch nešiel priamo na ľavú časť tela). No a najmä na jesen prebehla rekonštrukcia kancelárie - starý 50 ročný koberec bol vyhodený, linoleum detto, boli nahradené plávajúcou podlahou, nábytok bol vymenený za novší a bolo vymaľované. Stratili sa všetky smrady po mojich predchodcoch, takže som už tak často a najmä dlho nemusel vetrať. Rameno je už o.k. - ale trvalo to možno rok.
02.05.2015 - 20:32:40
00
Este pridam moj podobny problem - ja pocitujem bolest pod kolenom ako keby vonkajsia strana holennej kosti, toci sa to nizsie ako keby pod lytko (tiez z vonkajsej strany). Cez den pri chodzi sa to neprejavuje, neboli ma to ani pri inych aktivitach. Zacne to len ako potiahnem pedalom smerom dolu.
Jedine co som zmenil tento rok je sedlo, ale skusim dat naspat stare - neviem, ci to moze sposobovat sedlo, poziciu aj ostatne veci mame dobre. Lava noha je uplne v poriadku.

Nechal som tu nohu odpocivat 3 dni, a potom som to siel vyskusat, ale opat to iste. Nezhorsuje sa to ani nezlepsuje, aj ked dam 25 km po horach.

Mal niekto podobny problem?
03.05.2015 - 19:58:52
00
Ahoj, ja som mal veľké problémy s kolenom. Použil som takú "myš" :D , ktorú mala moja mama už dlhšie doma a pomohlo my to. Myslím, že to bolo toto: okamzitauleva.cz/produkty/cellion-2000-2 8)
18.05.2015 - 14:32:48
00
Este pridam moj podobny problem - ja pocitujem bolest pod kolenom ako keby vonkajsia strana holennej kosti, toci sa to nizsie ako keby pod lytko (tiez z vonkajsej strany). Cez den pri chodzi sa to neprejavuje, neboli ma to ani pri inych aktivitach. Zacne to len ako potiahnem pedalom smerom dolu.
Jedine co som zmenil tento rok je sedlo, ale skusim dat naspat stare - neviem, ci to moze sposobovat sedlo, poziciu aj ostatne veci mame dobre. Lava noha je uplne v poriadku.

Nechal som tu nohu odpocivat 3 dni, a potom som to siel vyskusat, ale opat to iste. Nezhorsuje sa to ani nezlepsuje, aj ked dam 25 km po horach.

Mal niekto podobny problem?


ano ja presne to iste kupil som novy bike a uz 3 vyjazd prave koleno po cca 15-20 km da o sebe vrdiet. Dnes dokonca tak ze uz som myslel ze ani nedojdem ked som zatazil nohu tak bolest po bokoch kolena. Uz od rana citam fora co to moze byt ci zle nastavrne sedadlo alebo spd. Pedale som ale prehodil stare a aj tretry su povodne len zmenil som bike. Predtym na starom nic... uz som pozeral aj bandaz len neviem ci to nieco poriesi.Uz ma to stve bike super a ani jrden trail nrdojdem do konca slebo s hroznou bolestou v kolene. Vyzera ze mame rovnaky problem
24.05.2015 - 18:26:18
00
Vnútorná ci vonkajšia strana kolena? Pokiaľ vonkajšia pozri par príspevkov dozadu a najdi prispevky odomna
25.05.2015 - 05:20:47
00
Vdaka skusim to podla navodu
25.05.2015 - 08:35:30
00
ano ja presne to iste kupil som novy bike a uz 3 vyjazd prave koleno po cca 15-20 km da o sebe vrdiet. Dnes dokonca tak ze uz som myslel ze ani nedojdem ked som zatazil nohu tak bolest po bokoch kolena. Uz od rana citam fora co to moze byt ci zle nastavrne sedadlo alebo spd. Pedale som ale prehodil stare a aj tretry su povodne len zmenil som bike. Predtym na starom nic... uz som pozeral aj bandaz len neviem ci to nieco poriesi.Uz ma to stve bike super a ani jrden trail nrdojdem do konca slebo s hroznou bolestou v kolene. Vyzera ze mame rovnaky problem



Ja to mam nakoniec z chrbtice - mam stuhnuty krk, a asi nieco zacviknute medzi stavcami, co mi striela tuto bolest do nohy. Ak si celu zimu sedel pri pocitaci, resp. mas taku pracu (tiez otazka zleho sedenia?ergonomicka stolicka?), a zrazu zacnes intenzivne bicyklovat, tak sa mozes dostat do podobneho problemu.
Ja som po 4 mesiacoch, co som nebol na biku zacal davat 15-20km kazdy den s velkym prevysenim. Potom sa to niekde prejavilo. Aspon som sa poucil, ze treba postupne.
25.05.2015 - 08:59:27
00
No to mas pravdu som kancelarska krysa za pocitacom travim pol dna no predtym som daval na starom bajku to iste a bez problemov a to som presiel na 29 a podstatne lepsi a lahsi bike, skor mam pocit ze mam blby posed asi. Dnes ma uz noha skoro neboli aj ked ju este trochu citim no vcera som z tej strany nemohol zoslapnut poriadne pedal uz som slapal bez prestavky mysliac si ze ked zastanem tak som skoncil
25.05.2015 - 09:22:21
00
vyskúšajte, odporúčam ;)


http://www.topmagazin.sk/ulava-uz-po-prvom-pouziti-domaca-mast-od-bolesti-klbov-kolien-laktov-a-ramien/
05.06.2015 - 12:53:06
01
no vyskusam...dnes mi uz konecne dosla aj bandaz... ale skor to bolo asi posedom. Upravil som ho trochu a noha toho vydrzalaviac aj ked niejake naznaky uz tam boli len to nebolo take strasne
05.06.2015 - 13:14:10
00
Bandaz si na koleno nedavaj len ak ti to odporuci lekár viac ti uskodi ako pomoze pri zdravom kolene to ze ta boli neznamena hned ze je pokazene :D
05.06.2015 - 13:24:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up