cca pred rokom medzi Rajcom a Rajeckymi Teplicami sli traja resp styria chalani na horskych bicykloch. preve ked ich obiehal kamion jeden spadol na bok a presiel po nom kamion. nepomohol ani rychly prevoz vrtulnikom. chalan mal 14 rokov. tak sa zamysli lukasm co je to bezpecna vzdialenost pri obiehani cyklistu! ak by si mal syna a zabije ti ho kamionista myslis ze by si tu takto mudroval? jasne ze nie...
19.08.2015 - 19:11:37
02
:P

Prílohy:

mIU0FaP.gif
mIU0FaP.gif 2.09 MiB thumb_up0thumb_down

20.08.2015 - 00:20:57
00
cca pred rokom medzi Rajcom a Rajeckymi Teplicami sli traja resp styria chalani na horskych bicykloch. preve ked ich obiehal kamion jeden spadol na bok a presiel po nom kamion. nepomohol ani rychly prevoz vrtulnikom. chalan mal 14 rokov. tak sa zamysli lukasm co je to bezpecna vzdialenost pri obiehani cyklistu! ak by si mal syna a zabije ti ho kamionista myslis ze by si tu takto mudroval? jasne ze nie...


Ani to nespomínaj... Teraz keď som si na biku zlámal ruku, tak som bol u toho usmrteného chalana otca.. Je totiž chirugom na chirurgii ruky v ŽILPO, čiže keď som si prst zlámal na biku, tak mi to riešil on...
20.08.2015 - 00:35:57
00
reeller_sk kvakob a Hack3r dakujem, ze tu zo mna robite odluda za to, ze som sa opytal... zaujimalo by ma to koli tomu, lebo sme sa o tom bavili s kolegom, ci je to vo vyhlaske, alebo nie... pre nic ine... odrazu ked spomalim, tak uz mozem aj blizsie hej? no to je zaujimave... pretoze v tej kolone som spomalil asi na 30, resp. na rychlost, ktorou sli ti cyklisti a akonahle si ma vsimol ten vzadu, hned sa vtrepal do pruhu... imho vcera som siel po ceste kde by proste nebolo mozne obehnut o 1,5 metra cyklistov iducich vedla seba, jedine zeby som vletel do jarku... tak mi este chvilu daco rozpravaj... ja mam svedomie ciste mate ho aj vy???
20.08.2015 - 08:30:27
01
... pruh ma 3m a ty ho mas obiehat 1.5m, tak mi to proste matematicky nevychadza kde sa tam zmesti este tvoje auto do toho jazdneho pruhu. ...
Mozme tu teoretizovat kolko chceme, ...

Ak pruh má 3m, priemerné auto má šírku 1,8m, cyklista sa drží tesne pri bielej čiare a vodič sa stiahne tesne k stredovej, tak vznikne cca. 1m medzera čo je absolútne dostatočné pri osobnom aute a rýchlosti 90km/h. To nie je teória ale moja osobná prax z oboch strán, ako cyklistu, tak aj vodiča. Chce to len trocha vzájomnej tolerancie a rešpektu. Ale možno sa veci majú inak a len ja som divný...
20.08.2015 - 09:58:28
00
tiez si myslim... ja sa na to tiez pozeram aj z pohladu vodica, aj cyklistu... po ceste sice vela nejazdim, ale zase nebudem tahat ako blbec, ked vidim, ze sa na mna siape kamion, alebo ine auto... aj jedna aj druha strana si musi uvedomit, ze nikto nikdy na ceste nie je sam... trosku respektu a zdraveho usudku z oboch stran a bolo by tu hned krajsie... kazdy by si to mal skusit zo vsetkych stran a potom by sa mal uvedomit ako to je a podla toho sa na ceste spravat... a nie kydat na ostatnich, lebo ja som cyklista/motorkar/sofer, preto automaticky vsetci ostatni su idioti...
20.08.2015 - 10:09:12
01
trochu teórie projektovania nových ciest:
cesty sú rôznych kategórii (teraz nepíšem o cestách rozdelených podľa diaľnice, rýchlostnej ceste, cestách I. triedy, II. triedy, III. triedy, miestnych komunikáciách a účelových komunikáciách)

najnižšia kategória je C 6,5/60, <50 ... to znamená cesta o celkovej šírke 6,5 metra, návrhovej rýchlosti 60km/h na rovnom úseku a menej ako 50 km/h v zákrutách ... na takejto ceste nie je možné bezpečne predchádzať cyklistu bez toho aby sa nevošlo do protismeru ...
rozmenené na drobné: nespevnená krajnica 0,250m + vodiaca čiara 0,250m + jazdný pruh 2,750m + protismerný jazdný pruh 2,750m + vodiaca čiara 0,250m + nespevnená krajnica 0,250m = 6,5 m

šírka cyklistu je cca 0,800m
šírka auta aj so spätnými zrkadlami je bežne cca 2,000 m
... ak ide cyklista po pravej strane (povedzme, že aj po vodiacej čiare) jeho šírka + šírka vozidla je cca 2,800 m ... preto píšem, že BEZPEČNE predchádzať cyklistu na takejto ceste NIE JE MOŽNÉ bez toho aby vodič motorového vozidla neprešiel do protismeru.

Jednoducho aj vodiči aj cyklisti musia byť ohľaduplný voči sebe. Ináč to vedie iba k stresu a nehodám. Takže nevymýšľať kľučky okolo paragrafov, ale správať sa ohľaduplne ... aj cyklisti aj vodiči.
20.08.2015 - 10:35:12
07
Brumotti a spol. vs. talianski Albánci v aute...

http://road.cc/content/news/161345-trials-ace-vittorio-brumotti-faces-eye-operation-after-mass-punch-video

http://www.lastampa.it/2015/08/19/edizioni/savona/rissa-per-strada-brumotti-allospedale-ma-anche-lui-viene-denunciato-WRhNjiWHOWEuohOSksShDJ/pagina.html
20.08.2015 - 13:06:21
00
1. Ide 1,5m druhy 1m a treti len na 0,5m... A tam je ten problem
20.08.2015 - 17:43:06
00
Dnes jeden skoro surreálny "zážitok". Križovatka ulíc Riazanská/ Vajnorská. Nestihol som prejsť na zelenú a ostal stáť ako prvý pred semaforom (zelený krúžok). Smer mojej ďalšej jazdy- červená šípka. Po pár sekundách státia na červenej za mnou začalo trúbiť auto- Strieborný VW Touareg, BA-400 VZ? Nevšímam si, myslím že asi niekoho zbadal. Zase trúbenie a po chvíli vystupuje z auta plešivý tučniak niekde medzi 40-50r. a začne do mňa hučať že ako to stojím (v strede pruhu aby sa nikto vedľa mňa netlačil).
Pýtam sa v čom je problém.
Že "Čo je, kam ideš? Rovno alebo doprava alebo čo?"
Nechápem stále a hovorím "Rovno a na križovatke doľava."
"Tak sa láskavo poriadne postav doľava aby to bolo jasné."
Opakuje otázku že nechápem o čo mu ide a naznačujem posunkom ruky popred oči či je kompletný.
A nastal výbuch. "To komu ukazuješ?!!" "Ja sa s Tebou normálne slušne bavím, komu si to ukázal?!"
Vravím, "No Vám to ukazujem, či sa cítite v poriadku, pane."
"Ty ko*ot jeden *****, ja Ti normálne slušne niečo hovorím."
Oponujem "Vytrubovanie a okrikovanie Vám príde slušné?"

Samozrejme kým sa vôbec rozbehol na zelenú tak som bol dávno za križovatkou. Dobehol ma až pri odbočke na Kuchajdu kde mi ešte raz vynadal do ***** cez okienko a odbočil doprava.

Nechápem či bol problém, že nebol prvý na čiare kvôli mne.
A možno som len fakt také hovado a neviem že ak som prvý, tak sa pre bicykle jazdný pruh delí na 3 časti.

Prílohy:

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg 61.18 KiB thumb_up0thumb_down

25.08.2015 - 19:12:13
00
a vo vyhlaske nie je nahodou, ze ked odbocujes do lava mas sa dat na lavu stranu a ked doprava na pravu? cital som to asi pol roka dozadu cele a toto tam tusim takto bolo.
25.08.2015 - 19:20:04
00
Nechcem tvrdiť že nie, absolútne sa mi to nechce hľadať. Ale nie je náhodou už platná zmena vyhlášky, ktorá práve toto mala rušiť? Teda že cyklista sa už nemusí radiť na kraj pruhu?
Nech je ako chce. Správanie sa pána v plechovke mi naozaj neprišlo v poriadku.

Plus- vždy sa tu radím do stredu, pretože tam pravidelne odbočujú autá bez smeroviek.
A ako bonus- ak by som skutočne pokračoval rovno, nemyslím že by sa mi pánko ospravedlnil za trúbenie a poďakoval za vysvetlenie že idem rovno. Tu bol problém niekde inde.
25.08.2015 - 19:28:17
00
Pekné že si si trúfol ísť po ceste, ja by som tú križovatku šiel po chodníkoch/priechodoch.
25.08.2015 - 19:33:40
00
to ze ten pan bol chu* to je bez debaty. ja sa riadim tym, ze kde odbocujem na tu stranu sa dam. a mozno ak by si sa aj dal nalavo tak si nieco vymysli :D
25.08.2015 - 19:36:46
00
Chodníky sú tam strašne úzke, plné ľudí a odparkovaných áut samozrejme, plus každých pár metrov prerušené výjazdami z bočných ulíc. Normálne tam nie je problém až po ten posledný úsek, kde sa Rizanská výrazne zužuje. Na Tomášikovej pokračujem po chodníku hneď ako sa dá. Tam to je možné.
25.08.2015 - 19:37:39
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up