posle ho do teplych krajin - ze ludia su z internetu prilis mudri (tak ako mna). nehovoriac o tom ze ak to fakt nakoniec vylezu aj pozitivne chlamydie a slovenske zdravotnictvo je stale v mode 2tyzdne azytromicyn a nestaram sa tak to smrdi dlhodobou liecbou s VELA antibiotikami kedze sa uvod podceni...
08.07.2015 - 15:57:26
00
iron.hide neznalost zakona neospravedlnuje: to,ze nase zdravotnictvo je ubohe neznamena,aby ludia predsa trpli cely zivot chronickými lekarmi zanedbanými ukonmi:

PRETO VAM TU RADIM a POMAHAM ako viem, preto som zalozil temu na pokyn jezusa,aby bola OSVETA: nehladaj ziadnu zamienku v tom,co robim a pisem:
a ano precital som zopar desiatok amerických,kanadskych,svajciarskych,nemeckých,ceskych kniziek: resp. prednasok: navyse som v mailovom spojeni 2 amerických lekarov a 1 nemeckého a ziskavam troska vedomosti,ako to cele funguje,kde sa robia chyby.....

a to,ze lekarka nevie,kde fuka vietor je chore, a preto by clovek mal ziskavat tieto vedomosti bud od iných alebo sam zacat studovat: ... ja si chybou lekarov nenecham znicit moj zivot,kebyze na to seriem,tak do roka som pod zemou,o tom ta mozem uistit

existuje carovna formulka a ta znie: mam kamarata,ktorého liecil lekar takto,a toto mu nasiel,taketo testy dal robit... na toto lekar nemoze povedat nic
kludne mu tie testy mozem poslat resp. ukazat aj tu na fore a vam vsetkym co treba dat spravit

matvej11 chod s tymi antigénmi co som pisal do HPL alebo. do HIV/AIDS centra a nech ti to tam spravia: najlepsie bude ked si dat krv poslat do Nemecka ako ja a bude mat svaty pokoj,ci to ma alebo nie pozitivne a dokonca novými testami ci ma tu infekciu tazku,miernu,lahku,ako telo s nou bojuje s cytokinmi,IL2,IL6,gama interferonovymi odozvami...
08.07.2015 - 17:55:32
03
matvej11 ale mozem ta potesit troska:
kedze ELISA testy sú zamerane na protilatky voci bunkovej stene (laicky povedane) mozes mat aj fake pozitivitu s inou bakteriou, ktora má podobnu obalovu skladbu bielkovin ako borelia. syfilis,listeria :lol:


Treba dorobit specificky western imunotest, ale pozor aj tam sa robia chyby, nerobia testy na vsetky 3 druhy borelii , ktore sa vyskytujú ma Slovensku a aj vtedy sa mozu urobit omyly v diagnostike. Tu su 3 typy: kazdy zalezi od eradikacie,epidemiologickeho agensu apod
1.borelia burgdorferi
2.borelia afzenii
3.borelia garinii

dokonca som nasiel najnovsie typy, ach jaj B.spielmanii, B. valaisiana, B. lusitaniae, B. bavariensis :(

Daj si spravit este poriadny imunologicky test v MEDYREXE:
si Bratislavcan,takze mas vyhodu vsetko si to obchodit u Vas v BA. a ked chces poriadny western blot test.tak jedine MEDY klinika v KE: v pohode si daj odobrat krv a poslat k nim, to je jediny labak,ktorému ja na SVK verim... pracuje tam sikovna veterinarka: z môjho pohladu expertka na svete: MVDR.Darinka Ohlasova PhD.

ak budes chciet,tak pridem za tebou v ramci vyletu za segrou a poradim,pomozem,vysvetlim,ukazem realne skutocne testy ELISA,WESTERN BLOT,Test transformácie lymfocytov,vsetky CD imuno markery,bazofily,eozinofily,neutrofily, poradim ake kombinacie antibiotik by ta cakali, klady-zapory,ake byliny sa beru,komplet sicko..... ak budes chciet,tak mi pis do PM.....
08.07.2015 - 21:14:19
00
matvej11 no ako si dopadol s tymi pozitivnymi testami na borelie?
14.08.2015 - 08:03:41
00
ze plany poplach. test negativny.
14.08.2015 - 08:53:26
00
vsak si h omal pozitivny,nie? negativny test sa zhodnocuje naslednym western blotom
14.08.2015 - 09:45:30
00
pri prvom odbere krvy na kontrolu cholesterolu som poziadal aj boreliozu. lekarka mi povedala ze cholesterol ok a borela je vysledkami na hranici ze mam prist o 2 tyzdne na druhy odber a uvidime. druhy odber mal negativny vysledok. ako ho robili neviem vysledky som nevidel/nepytal nemam dovod to skumat nie som lekar.
na syfilis, listeriu som jej zakazal robit akekolvek testy ;)
14.08.2015 - 12:16:08
00
Len zbytocne dramatizuje...
Tehotnej manzelke mojho kamosa raz "diagnostikovali" tularemiu na zaklade immunologickych testov. Odporucali jej potrat, vraj dieta bude postihnute.
Vsetci boli vystresovan. Mne tie vysledky vypovedali o tom, ze niekedy v davnej minulosti mohla prekonat tularemiu, ale ani to nebolo na 100%.
V ziadnom pripade som nedoporucil potrat...
Dnes maju cca 2rocne zdrave dievcatko.
14.08.2015 - 22:49:11
00
matvej11 zakazal?to malo aky vyznam? Lol.....
Nuz ak si zdravy a nic ti nie je,tak potom super....
Odkaz svojej doktorke,ze nech zacne ucit ako sa spravne diagnostikuje...interpretacia 2 rovnakych testov je zakazana podla smernic,hlavne ak ide o boreliozu

ReHMn preco skoncila pendeponizacia resp. penclen...2 najucinnejsie penicilinove lieky vobec na streptokokove bakterie? Nevies nic o tom? zase niekomu lezu ucinne lieky na nervy... ziadna nahrada za ne nie je, nechapem to

A ktore ze to ig mala pozitivne? pri antropozoonozach sa vzdy robi predsa 2jity referencny nezavisly zachyt antigenov... tam nie je co spekulovat predsa..navyse tehotnym zenam sa test na mor nerobi,to koho napadlo toto robit? Mala nejake symptomy infekcneho ochorenia? Eozinofily+bazofily mala rozhodene?
Abdominal a torakal by tomu brutalne nasvedcovali ak by sa jednalo o mor predsa....akutny stav by videl aj zacinajuci lekar predsa
15.08.2015 - 07:40:09
00
Nazdar, do teraz som toto vlakno cital len tak, ze sa ma to netýka. Uz aj ja som chytil kliesta a hned dvoch. Mal som ich nad litkom z druhej strany kolena, na obidvoch nohách.
03.09.2015 - 14:41:33
00
Antibiotiká sa delia do niekoľkých skupín, dokonca môžme hovoriť o generáciách, líniách atb.
Jednoduchý penicilin ja síce účinný na streptokoky, avšak má aj určité nevýhody, kvôli ktorým sa stal nepohodlným.
Dávkovanie má á 6-8 hodín, nie je veľmi odolný voči beta-laktamáze a je lacný.
Takže pacientom sa radšej predpisujú novšie generácie, odolné a drahé.
Pacient je spokojný, lebo má dávkovanie á 12hod, lekár je spokojný, lebo novšie atb pokryjú väčšie spektrum baktérii, farmaceutická firma je spokojná, lebo z drahšieho lieku má väčší zisk.
03.09.2015 - 19:42:47
01
baggio79 ak si ho nemal viac ako 24hodin,nic sa nemusi diat,sleduj sa,30-50% by ti mal vzniknut EM:
laicky-zasahujeme 3 formy: bunkovu+intracelularnu (tu peniciliny nefunguju)+krvne rieciste+cysticku formu!!!! toto 99.99% lekarov na SVK nevie,nechce vediet,su vytreti!!!! neboj na tvorbu beta-laktamaz mame figel, REHMa naucim,ze existuje uz aj kyselina klavulanova alebo azobaktam!!!!! ak na penicilin naviazem protein-WOALLLA: rezistencia bakterii ktora tvori BL je prekonana!!!!!! odborne povedane
nestabilizovany retazec peptidoglykanu podlieha autolyze

co pise lekar REHMN je pravda, ale ako skuseny-studovany lekar by mal vediet,ze penicilin(hlavne augmentin SR) sa nedava na borelu kvôli streptokokom ale kvôli niecomu inému-nastuduj si to ,navyse davkuje sa 1000mg kazdych 12hodin,co je vyhodne,vzdy sa musi previazat kvôli rezistencii najlepsie s ATB ktory bude posobit na krvne rieciste,a tym su makrolidy.VID DOLE Navodzuje sa v tele silne baktericidny stav a nie bakteriostaticky.Tvoria-uvolnuju sa lipoteichove kyseliny a preto zabranujeme-blokujeme transpeptidaciu.A pretooooo, +- hlavne minuska gram bakterie maju tie peptidoglykany v ich stene menej a tym padom po prevyseni osmotickeho tlaku preziju ako sferoblasty,cysty,a tam davame dalsie kombo ATB-popisane nizsie entizol(metrodinazol)
Peniclin sa vzdy musi previazat s inym silne baktericidnym ATBckom
TOTO VYTESAT DO KAMENA A CELA LEKAROM
synergizmus=ucinok je silnejsi ako sucet ucinkov pouzitych antibiotik jednotlivo

BETA-LAKTAMOVE ANTIBIOTIKA niesu toxicke pre telo,preto sa mozu uzivat aj niekolko tyzdnov,mesiacov,rokov

makrolid:pouziva sa sumammed=azitromycin, klacid,klabac,fromilid=claritromycin ucinna latka, nasledne sa doplnaju dalsim v kombinacii tetracyklinovej rady (doxyhexal,minocyklin=rakusko-brutalne prierazny,kedze je lipofilny)..na dalsiu zivotnu formu sa nasadzuje pulzny metrodinazol-antiparazitikum v davke 1500mg v 4-5dnoch!!!!

blablabla: primitivna prednaska pre slovenských lekarov
03.09.2015 - 21:28:43
00
Táto téma už prerastá do veľmi odbornej debaty, ktorá je nad rámec tohto fóra. Preto príspevky v tomto vlákne končím nasledovnými poznámkami:
Nikde som nepísal, že PNC sa dáva na boreliózu kvôli streptokokom.
Beta laktám je len jeden enzým zo stovky možných. Za rezistenciu na ATB môže kruhová molekula DNA voľne uložená v cytoplazme, nazývaná plazmyd, ktorá nesie kód na tvorbu týchto enzýmov.
Nie je pravda, že BL atb nie sú toxické pre telo. Všetky ATB predstavujú určitú záťaž pre organizmus. Na dlhodobé nasadenie musí byť rázny dôvod. Pre väčšinu infekcií platí, že keď atb nezabralo po týždni, je predpoklad, že daný kmeň je rezistentný na dané atb...
Uff dohovoril som...
03.09.2015 - 22:31:16
01
No ja mam boreliozu zistenu minule leto, nasledne liecenu a znizene borelie na nejaku hladinu tusim okolo 40 a potom mi povedali ze to uz nizsie nejde ze to je uz dobre a treba len sledovat. Prvotne prejavy boli cerveny flak okolo pupku ktopry sa zvacsoval, siel som stym k doktorovi, on ze to moze a nemusi byt borelioza, ja v klude vsak nic sa nedeje, dosli vysledky krvi a je to ona, potvora. Preliecil a stiahol to tie borelie, medzitym som zmenil lekara a teraz len viem ze to je "dobre". Vybral som na to asi stvoro roznych antibiotik.

Da sa to aj nejakym zazrakom ostranit s krvi celkom? Staci len ano dasa, nie mas to nadosrti... Lebo jeden pan mal ochrnute mimicke svaly s toho a hovoril ze borelioza nejde vyliecit len tlmit. Mate skusenost?
06.09.2015 - 15:58:14
00
Tak isto by ma to zaujímalo . Pred mesiacom som 4 týždne užíval antibiotiká práve po tom ,čo mi robili testy na boreliu . Boli vraj pozitívne . Na testy som išiel preto ,lebo sa mi vytvoril červený fľak na lýtku o priemere 15 cm . Ten už po prvej dávke antibiotík zmizol . Kliešťa som nemal ,ale viem ,že ma " pokúsali " dáke malé muchy . Tiež by ma teda zaujímalo ako bude ďalej . Moja doktorka mi vravela ,že mam si nechať spraviť testy dva mesiace po liečbe . Mám však obavu či tie testy vôbec niečo povedia ,keď je možnosť ,že sa choroba schová bude tam ,ale sa nebude prejavovať . Je teda nejaká možnosť ,ako ju nadobro zničiť . Ja nie som lekár ,len platiaci občan a rád by som bol aj zdravý . Díky .
06.09.2015 - 20:21:42
00
keyboard_arrow_up