vcera sa mi stala taka zaujimava vec, mal som pulzmeter na celom dlhom vyjazde lebo rano som bol este na racianskej casovke, tak som si odsledoval ze ako sa to vyvija ked sa rozbijem na srot (asi dehydratacia abo co). proste cim som bol viac rozbitejsi tym mensi pulz som mal aj ked sme sli priblizne rovnako. dokonca nazad aj proti vetru..

rano cestou na start mi nameralo avg 157 a max 176
rozjazd pred startom + casovka, avg 162, max 184 - ale to sa dalo cakat :)
cesta do podersdorfu avg 150, max 178 - uz ku koncu som bol na odpis, potom pri majaku som to rozdychaval bo mi bolo na grc, zrejme dehydrovany, ale v restike mi to vcelku preslo
ale cesta nazad avg 115 a max 162

pri konci aj ked som siel 30+ s bocnym vetrom tak som mal tep 125 a ked len cca 25kmh tak okolo 110 co je absolutne mimo moje normalne stavy :). na zaciatku cestou na start pri 30tke som mal 170. a ked sme na chvilu zastali som mal 80-90. pre porovnanie sme sedeli uz vyse hodinu na starte casovky a pulzak ukazoval 110 :) a to sme len sedeli :)

meralo to dobre, som si meral aj rucne ci daco neblbne. moze mi tak uletiet tep o 40-50 nizsie pri rovnakej zatazi pocas vyjazdu? stalo sa dakomu daco take? moze to byt tym ze som bol uplne na srot ?

samozrejme ked si rozbitý, tepy maš nižšie aj o 40.... len v tom klude si tom mal moc hore, žeby stresy? :D
tiež na konci dlheho výjazdu mam tepy v kopci ledva 150... stačí ale dobre prejesť a doplniť tekutiny a už ide hore
02.05.2014 - 11:24:55
00
fofo, až tak to zase neprežívaj, stačí raz :-)
02.05.2014 - 11:31:56
00
:) :) :) :) sory ale to nie ja, PC to prežíva.
02.05.2014 - 11:35:08
00
no mal som len 2 teorie, bud ze to je tym ze som brutal rozbity :) v podstate som neranajkoval, mal som len ten mini gulas v cieli a nealko pivo, a potom dake radlery v rakusku :). dosiel som o 3kilo alhsi domov cize nejak kus cez 3% strata ...

druha moznost bola ze sa vecer ochladilo, zaliezlo slnko a ako som bol cely spoteny mokry tak mi bolo dost kosa. ale potom ako som sa obliekol tak sa nic nezmenilo :)

jedine co mi pri tom celom bolo divne ze ono nemal som problem potiahnut 5km usek 30+ kmh, keby som bol zniceny ze nevladzem a mam nizky tep tak ok, ale tu som bol zniceny, vladal som, a tep som mal nizky :), mat to takto bezne tak som spokojny :)

ale rozbity som bol statocne, som dosiel domov a hodinu lezal na posteli a snazil sa neico vypit tak aby som nehodil tyku hned :) a rozdychat sa kus bo som sa nevedel ani zhlboka nadychnut hned ma zacalo dusit :)
02.05.2014 - 12:34:08
00
po tej ceste je 30ka v pohode...aj na 120tepov.... ta rozbitosť sa vie dosť podpísať.. hlave nedostatok jedna na začiatku a počas výjazdu....velka chyba
02.05.2014 - 12:53:34
00
dajak si sa na tej casovke flakal, ked si mal max "len" 184 :D
02.05.2014 - 13:11:53
00
ta maximalku mam tusim 188 :) teda ked som fit :), po opici som mal uz aj 193 :D
ta ja viem ze som mal daco zjest ale no nestihacka :) hlavna chyba bola ze po 60km sa pridal kamos ktory bol cerstvy a nahodil tepmo co som mal problem uvisiet aj v haku :D tak to ma odpalilo
02.05.2014 - 13:31:08
00
Mne v nedelu po uspesnom uniku od spodku pezinskej baby az na vrch ukazalo maximlny tep 223 :D:D a isiel som totalne na doraz.... A priemerny na celych 54km bol 170 :)
26.05.2014 - 23:55:40
00
mne tiez vcera ukazovalo maximalku 220, miestami 235....potom som prisiel domov a hned som objednal novy hrudny pas :D
27.05.2014 - 10:58:57
00
Pouzivam jeden hrudny pas Ciclosport s dvomi meracmi tepu (hodinky sigma, tachometer ciclosport) naraz. Chyba isto nie je v hrudnom pase ;)
27.05.2014 - 13:53:42
00
Polar mi vzdy ukazuje taketo somariny ked odchadza baterka, bud ukazuje stale konstatny tep alebo ukazuje extremne vysoky alebo vynechava
27.05.2014 - 13:58:03
00
Mne stary pas ukazoval kraviny, tak som ho vyreklamoval a novy (pas je novy, snimac ten starsi bez panacika) uz nema problem :)

Ak sa objavuju spicky, tak par babskych rad moze pomoct http://www.dcrainmaker.com/2010/04/troubleshooting-your-heart-rate.html | http://neilsteruk.blogspot.de/2013/02/garmin-premium-heart-rate-monitor.html

mravec ehm.. jeden hrudny pas mas sparovany s dvoma zariadeniami? :) Ak ano, tak sa este raz nad tym zamysli :)
27.05.2014 - 17:15:53
00
Fulli1987 presne. Ked dochadza bateria, alebo ked nie je dostatocne dotiahnuty, alebo nie je navlhceny a v zime, ked si das na seba synteticke thermo ;)
27.05.2014 - 17:16:57
00
meralo to dobre, som si meral aj rucne ci daco neblbne. moze mi tak uletiet tep o 40-50 nizsie pri rovnakej zatazi pocas vyjazdu? stalo sa dakomu daco take? moze to byt tym ze som bol uplne na srot ?

Pri vycerpanosti klesa max. pulz, ktory vies dosiahnut, ale zaroven, pri dlhsom fyzickom vykone /4+/ telo produkuje latky, ktore maju vazodilatacny ucinok, roztahuje cievy a max. tep pri rovnakom vykone klesa /tak 10-15/. Ale 40-50 tepov dole .. to moze byt zosrotovanie na padrt :D 3kg dole je pekna dehydratacia :) /skodis tym dost oblickam/
27.05.2014 - 17:24:58
00
Fulli1987 Je blbé kupovať kvôli vybitej baterke v hrudnom páse celý nový pás 8)
randy Kto spomína párovanie hrudného pásu s dvomi zariadeniami :shake: Nepoznám aké presne komunikačné protokoly/modulácie/kódovanie sa tam používajú na prenos medzi pásom a meračom, ale predpokladám, že sa to nešifruje, takže ak jeden vysiela, tak to môže prijať a vyhodnotiť hocikto, kto prijme signál. Mám analógový prenos dát, ale pri digitálnom by to malo byť obdobné. Žiadne párovanie som neriešil, nahodím pás, zapnem hodinky a keď prídem do pivnice, tachometer sa mi sám zapne a hneď meria tep :rock: :y: Možno pri inej kombinácii tachometra pásu a hodiniek by to už nešlo.

Ale rozviniem moju skúsenosť:
Používam hrudný pás ciclosport. K nemu mám samozrejme tachometer ciclomaster 4.4a HR. Od brata si požičiavam občas hodinky sigma BC 15.11...Pri behaní používam iba hodinky, pri bikovaní väčšinu času obidve naraz.

1.Pri vyšších tepových zónach som si všimol, že tachometer občas hádźe obvykle vyššie hodnoty tepu, alebo to značne kolísa (za 5 sekúnd sa zobrazia hodnoty napr. od 160 po 175 a aj 95 napr.). Naproti tomu, hodinky sigma idú spoľahlivo, a nehádžu hausnumerá. Ide o to, že tep sa ti rapídne nemôže znížiť alebo zvýšiť o 50 úderov za 3 sekundy. Sigma používa asi nejaký priemerovací filter s viac hodnotami.
2. Všimol som si, že tachometer je viac ovplyvňovaný okolitým rušením, napr. pri notebooku, alebo napr. v okolí kobercov ktoré merajú čipy pretekárov na maratónoch mi ukazuje rýchlosť 150km/h, a aj nejaký nezmyselný tep.
3. Problém sa prejavuje aj v rôznych maximálnych tepoch zaznamenaných počas výjadov.

Samozrejme určitý vplyv má aj stav batérie, to bude asi váš prípad. Len som chcel poukázať na to, že problém môže byť aj v tomto.
27.05.2014 - 18:48:58
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Športové hodinky)
keyboard_arrow_up