Nenapadlo vás, že deti sa robia z lásky a s láskou sa aj vychovávajú? Vychovať slušné deti, dať im do života čo treba, venovať sa im a vytvoriť si domov ♥️ sa dá aj bez kopy peňazí a je mi jedno aká vláda a akí blázni budú pri moci.
Čo sa dištančnej výučby týka, ja mám doma tri deti, 5. ročník, 8. ročník a stredoškoláka bez zredukovaného učiva, končia vyučovanie o cca. 13:30. Všetko chlapci. Každý deň sú sami doma, po 2 týždňovom voľne opäť odchádzam do práce o 7:00. Sami sa musia pripojiť k trom notebookom, sami si kúria, sami si musia zohriať obed, vytlačiť a odovzdať kopec úloh z bezkriedy a Edupage... Na chalanov skvelý výkon každý deň a to je ešte aj riad umytý, keď prídem ?
Vstávam každé ráno 5:30, rozkúrim, urobím raňajky, prípadne dovarím obed a letím do práce. Prídem poobede a riešim domáce úlohy, vysvetľujem učivo, často si musím stredoškolskú fyziku, matiku najskôr naštudovať ja a potom so synom, prádlo, domácnosť a varím na ďalší deň. A podobne fungujú mnohí rodičia. Pracujem v školstve na 1.-4. a chodíme do práce robiť čo sa dá. Ani netušíte, aké kadejaké problémy s dištančným vyučovaním sa riešili na porade v pondelok. A že je ich dosť. Všetci už toho majú plné zuby, deti, rodičia aj učitelia. Deťom chýbajú sociálne kontakty a návyky, nie je to len o vedomostiach. Niektorí učitelia zasa zlyhávajú pri výučbe a občas sa ukáže, že chyba nebola v žiakovi, inokedy je to zasa naopak. Teraz rodičia vidia, čo majú doma, a že práca učiteľa ani vychovávateľky nie je ľahká. V každom prípade tento stav nie je ideálny a pracujúci rodičia toho majú naozaj veľa. Tí, ktorí do toho nevidia tak ako my, ktorí to riešime v práci na stretnutiach, alebo rodičia, ktorí to reálne zažívajú , nemajú celkom predstavu o čom to je.
02.02.2021 - 19:57:46
532
clxno1 Vkladas mi do ust co som nenapisal a vykladas si to samonasieracim sposobom. Precitaj si to zajtra znovu az nebudes vytoceny.
Reagoval som na to, ze si povedal ze sa nemam narok vyjadrit o nejakom sudeni si zacal ty neviem odkilal beries presvedcenie ze chcem niekoho sudit.
Dalej som ti jasne odcitoval, ze to co pisem nie je kritika.
Cele to zne ako by si sa so mnou chcel za kazdu cenu hadat, ale akosi vobec nevies preco.

K zodpovednosti. Ak by bolo na planete polovica ludi bola by aj polovica problemov a dost mozne, ze ziadna pandemia. Ja by som bral svet kde by v najblizsej generacii polovica ludi vymrela. Bola by to obrovska vyhoda pre dalsie generacie.
Keby som tu nebol zrejme by mi to nevadilo a urcite by to kopec ludi potesilo. :lol: Neviem preco na mna utocis pre moje rozhodnutia, ja nikomu deti nevycitam. Len si myslim, ze vlastne deti by nemali byt vnimane ako problem.


Naposledy upravil Kenai dňa 02.02.2021 - 20:18:55, celkovo upravené 1 krát.

02.02.2021 - 20:01:33
01
Piny
skvely vykon aj od teba :bow:
02.02.2021 - 20:10:02
11
Piny Dakujem ze si to sformulovala tak, aby to aj osobne zainteresovani rodiacia dokazali stravit. Stale zabudam, ze ludia su riadeni emociami, nie rozumom. Je jedno kolko faktov prispevok obsahuje, ked jeho forma citatela vytoci uz prvim riadkom. V tom stave zjavne nie je schopny ponat ziaden argument. Ale ja to naozaj nerobim naschval, mam averziu k sugarcoating a tak ho nepraktizujem. Stacilo mi ked som robil obchodnika, ale to ma za to aspon platili.
02.02.2021 - 20:12:09
01
clxno1 napísal:
...kritizovat niekoho, kto chce, aby dieta dostalo adekvatne vzdelanie v systeme, ktory je (zial) nastaveny tak ako je.

Kenai sa mozno zle vyjadril. Ja to chapem inak. Deti by naozaj nemali ist do skoly ak budu fabriky zatvorene, stat mal davno urychlene spravit karantenu ako v Sanghaji (https://www.mtbiker.sk/forum/post1692964.html#p1692964) a nasledne by sa vyucovanie normalne rozbehlo, lebo deti tu skolu naozaj potrebuju.

Hosť napísal:
Nenapadlo vás, že deti sa robia z lásky a s láskou sa aj vychovávajú?
malo by to tak byt, ale vsetky deti neboli splodene z lasky. Velakrat je to len o sexe, niekedy je to nehoda, vela deti je v domovoch, vyhovorky, ze bola mlada neskusena, navstevovala bary. Niekedy je rozvod o peniazoch, alebo ze je muz v robote stale a ona si najde bohatsieho. Niekedy muz si najde mladsiu, lebo to bol len ulet. A stat pomaha rozvodom, ze bez manzelstva ma jednotlivec viac penazi. A potom strasne vela reklam. Rozne kabelky, auta, zabavy a partner zisti ze sa mu samemu kupuju tieto zabavky lahsie a ma na ne viac casu. Niekedy zostavaju spolu len kvoli detom. Za komunistov rozvodom nic neziskali, tieto zabavky neboli, deti si pozreli od kuka do kuka, potom precitali domace spravy a vecer dali nejaky film bez reklam. Kto mal dom, hospodarstvo, bolo doma roboty az az a nebolo casu na zabavy ako ludia na sidliskach. Pri rozvode skor financne klesli a byt dostali skor ako rodina. Za socializmu mi platila vylety a ucebnice skola, aj zdravotnictvo. auto nemal hocikto. Teraz to ide do penazi, ktore im deti spotrebuju.
02.02.2021 - 20:33:56
01
Srsen napísal:
Dík, na uvzsr to očividne doyebali

Cize od zajtra uz mozem bez cipu von v Ba? 😁
02.02.2021 - 20:39:23
00
lto napísal:
.. ziadna prenosna choroba nikdy nebola vo svete zlikvidovana.


hoď do googla smallpox a.k.a. variola a.k.a. pravé kiahne
oficiálne ten vírus ešte existuje v 2 labákoch na svete CDC Atlanta a v Rossiji v Koltsove,
ale je v tekutom dusíku a neskáče z človeka na človeka
02.02.2021 - 21:02:55
02
Cize od zajtra uz mozem bez cipu von v Ba? 😁

veru nie ... :)
omylom uploadli starú vyhlášku ...
02.02.2021 - 21:03:46
00
Omylom ? Alebo tym, ze je tam (opat) tlupa neschopakov ??
My sme zrejme prekliaty narod. Nasa vlada je bud tragedia, alebo parodia. Este aj ta parodia za sebou zanechava tragicke vysledky. Takmer vo vsetkom.
02.02.2021 - 22:23:59
25
Upresnil si :)
02.02.2021 - 22:29:08
00
Hej, no. Ale netesi ma to.
02.02.2021 - 22:32:54
00
tiež začínam strácať humor na túto tému
nie je ani náznak riešenia ...
02.02.2021 - 22:43:09
04
Jak nie, ma trapi co updatli zle? Plati to co je napisane nie? Bratislava tam nie je napisana ze ma zakaz. Na korona.gov.sk je v aktualnych opatreniach toto

Prílohy:

Screenshot_2021-02-02-23-53-59-055_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2021-02-02-23-53-59-055_com.android.chrome.jpg 369.33 KiB thumb_up0thumb_down

02.02.2021 - 23:55:00
00
No a myslel som ze uz ma po tych SMS neprekvapia ale oni vedia vzdy vymysliet kktinu ktora to tromfne
https://www.facebook.com/shobokova/photos/a.104093631033673/438935094216190/?type=3

Prílohy:

IMG-20210202-WA0002.jpg
IMG-20210202-WA0002.jpg 177.25 KiB thumb_up0thumb_down

02.02.2021 - 23:57:18
00
Smerodajné sú vyhlášky, pozri tú najnovšiu čo postol vlastoch,
čo nie je vo vyhláške sú drísty
https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/ciastka_16_2021.pdf
03.02.2021 - 00:00:47
03
keyboard_arrow_up