Tá pol hodina je veľmi skreslená ak si vezmeš čas, ktorý stráviš cestou do/z obchodu, samotným nakupovaním a prípravou surovín a jedla ak si robíš denne raňajky, obed aj večeru, prípadne desiatu/olovrant. Nie každý má prácu blízko, robí 7 a pol hodiny a padla a možno chce večer ísť radšej von na vzduch alebo so psom alebo na bike ako do potravín a ku sporáku. Tiež som mala prácu hodinu cesty autobusom a robilo sa od 10 do 19. Bola som rada, že som rada a nie že nákupy a varenie :) si predstav, že ráno o 9 sadneš na bus a ak ide všetko dobre, tak z busu vystúpiš večer o 20:30 :) Teraz som doma ale tiež keď je záhul pred uzávierkou tak si dám ráno 4 kávy, o jednej dve vajcia so šunkou a večer cestoviny s kečupom 4 pivá a idem spať :)
29.03.2022 - 19:27:54
02
eeeee krabičky nie :)

Marinada Ja plesnivé veci prakticky nejem a kandidu nemám, to som si neraz testoval :) Ako som vylúčil (ale už nie tak prísne) hlavne lepok a laktózu, tak sa mi uľavilo. IBS je funkčný problém, možno ani IBS ako také na základe presnej patofyziológie nemám, ale tiež patrí medzi funkčné črevné poruchy a na pochopenie problému je to potom stačí, to je detail. Laktózovú intoleranciu v dospelosti ani nepovažujem za ochorenie (u detí je to tiež podobné). K tej blastocyte, to je organizmus ktorý podľa údajov je aj vo viac ako 50% populácie a v rozvojových krajinách aj 100%. Čiže ako releventný patogén je otázny, je šanca, že ho má aj 50% tunajšieho fóra, jeden z najčastejších parazitov v populácii :) To video na mňa pôsobí ako velebenie biorezonancie, ktovie akým diagnostikám sa uchyľuje jej lekár. Inak u mňa je najlepšie preháňadlo alkohol, stačí ho užiť viac ako je potrebné a mám zaručené pár dňové bolesti brucha a hnačky :lol:

scarinko u mňa bola najlepšia investícia iRobot, to mi tak uľahčilo život :D Keby som sa nevenoval cyklistike tak mám času habadej. U mňa je život práca-bike-práca-bike-práca-bike... Bolo obdobie kedy som viac nocí v mesiaci v 2-3 dňovkách trávil v práci ako doma. Už to niekedy býva tak, že sa mi ani domov nechce ísť, tak spím v práci, teda hlavne v zime. Našťastie mi už pár služieb odpadlo.
29.03.2022 - 19:53:25
00
Pozeram ze vam asi tak dobre platia ze je praca na prvom mieste. Nuz kazdy je strojcom vlastneho stastia a zaludocneho vredu 😁
29.03.2022 - 21:45:50
02
Pre mňa za mňa nech sú teda všetky bikeshopy a potraviny a nemocnice a hasiči a podobné inštitúcie otvorené Po-Pi od 8 do 16:30 😁
29.03.2022 - 22:24:36
00
Co to ma s otvaracimi hodinami. Pracovny uvazok na TPP je stale rovnaky.
29.03.2022 - 22:57:50
00
scarinko zas nie každý lekár má pracovnú dobu 3x týždenne od 7:00 do 13:00 za ktorú si zarobí aj viac ako ja. Áno každý si vybral povolanie dobrovoľne a ja by som nemenil, hoc mám teraz mesačne 100+ hodín nadčasov (hodiny kedy som fyzicky v službách) lebo mám 40 hod týždenný úväzok (a nepočítam hodiny kedy pomáham po telefóne). U mňa je možná jediná zmena, robiť súkromne…
30.03.2022 - 12:02:30
02
Ja som to skor myslel pre fixku ako bikeshopy a potraviny. Nemocnice a hasici maju myslim nejake povinne nadcasy ale tak robia aj viac lebo peniaze treba. Tiez som robil 12tky ale to sa nerobi denne 7 dni v tyzdni. A ked pises ze len robis a bajkujes tak vies ze to ty tak chces nie ze musis. Cize vies si to aj upravit keby si chcel.
30.03.2022 - 12:11:39
00
scarinko Však môj príspevok nie je o tom že sa sťažujem a nič pre to nerobím, však celý môj príspevok je o tom že viem čo dlhodobo robím zle a ako to chem napraviť :) (zákone nariadených je 150 hod nadčasov, zdravotníkom 250 hod po dohode s odbormi a úplný strop je 400 hodín ročne. Takže si to viem "vyčerpať" už prvé 3 mesiace, ale keďže sa nepočítajú všetko hodiny čo som v práci, ani nemám zaplatené všetky hodiny, aktuálne to robím dobrovoľne bez nároku na NV kvôli jednej osobe, ale tento rok sa to už môže zmeniť... inak ani dovolenku nikdy nevyčerpám celú a ani mi ju nepreplatia, tak vždy prepadáva)
31.03.2022 - 09:46:57
01
POMOC! Mam 47r. a mam dnu! Som 2 mesiace po prvom zachvate. Nedopustim, aby som mal v buducnosti nejaky dalsi, som ochotny drzat do konca svojho biedneho zivota dietu, ale milurit do seba pchat odmietam. Mam znicene chrupavky bedrovych klbov z dlhodobo vysokej hladiny kys. mocovej v krvi. po rokoch postupne zvysujucej sa hmotnosti som v roku 2017 pekne schudol cca - 10kg vdaka keto diete, ktoru som musel po 2r. ukoncit kvoli bolesti klbov, bola pre mna absolutne nevhodna, hoci, kym som ju drzal, kym ma nic nebolelo, citil som sa vyborne a klesol mi aj tlak a to tak, ze som musel vyradit lieky. citl som sa slobodne, mal som dobru naladu, kazde kilo dole ma motivovalo, stupnoval sa moj vykon. Teraz drzim dietu proti dne, uz 2mesiace vobec nepijem alkohol (to sa nestazujem, len konstatujem), kavu, zeleny/cierny caj, nejem nic, co obsahuje kakao, mäsu sa vyhybam, jem len obcas lososa, kuracie stehno, minimum sunky a slaniny (klobasky, parky, spekacky, sardinky, musle, makkyse vobec). dalej nemozem cesnak, chili, strukoviny (ani soju, teda hlavne), nic, co obsahuje kvasnice, stravujem sa doslova ako vegetarian-zaciatocnik, bastim vela sacharidov, vratane sladkeho peciva, lebo na svoju milovanu cokinu sa mozem uz len divat, zapasim s hmotnostou, pomaly zase priberam, zvysuje sa mi krvny tlak. neviem co by som jedol, som vlastne ovo-lakto-vegetarian, ktory ma ale kopu obmedzeni co sa tyka rastlinnej stravy. zijem v strese, lebo bezpecne mozem konzumovat tak petrzlenovu vnat a vodu z vodovodu. aj ked si navarim nieco zdrave, co nahodou mozem, tak som zachvilu hladny. napr. dnes domaca tekvicova kremova polievka, predvcerom brokolicova. ci sa na ranajky dobre najem, alebo vobec, scenar popoludni, zacina to okolo 14:00, je rovnaky, zacnem zhladuvat nejaku poziven. okrem zeleniny, ktoru mozem, je toho malo, som odkazany na sacharidy. zemiaky, ryzu, cestoviny a mucny svincik, ktory obsahuje cukor. potrebujem poradit ako zo seba mam spravit pokrocileho vegetariana, ktory nezere blbosti a stravuje sa zdravo, ale s obmedzeniami, ktore mam. mam intoleranciu na aspartam (zuvacky), mliecne vyrobky sa snazim konzumovat radsej kozie, lebo ich jem vela. alebo kravske, ale bezlaktozove (su take speci kravy, tiez som netusil donedavna). pijem cistej vody kolko mozem, aby som vyplavil co sa da, preto aj stim jak pes na vychadzke, kazdu chvilu. stale som nuteny rozmyslat nad tym, co budem jest a vela casu mi berie aby som si kazde to jedlo pripravil. rodina si, co sa tyka stravy, ide svoje, nikto nie je ochotny sa mi prisposobovat, vari sa u nas dvojmo. mam cuore sportivo a situacia v ktorej som sa ocitol ma taha psychicky a fyzicky ku dnu. kto vie, nech poradi. dik vopred.


Naposledy upravil edelweiss dňa 31.03.2022 - 16:02:34, celkovo upravené 1 krát.

31.03.2022 - 15:49:18
00
prechod z keto na sacharidy je taky, telo sa musi vratit na iny druh energie a vtedy pribera. To sa podla mna musi ustalit a potom jedine kaloricky deficit cize jest potraviny ktore mozes a zaroven maju vysoky sitiaci koeficient a k tomu pohyb ak mozes.
31.03.2022 - 15:55:06
00
praveze mozem sa hybat ovela menej ako by som chcel a mohol. ked ma zacne boliet klb, v priemere ma to vyradi na 2 dni, kym to prejde a mozem bez bolesti chodit. cize ak deficit, tak znizovat mnozstvo prijatej stravy, lebo pohybom to dostatocne kompenzovat neviem.
31.03.2022 - 16:04:59
00
na vyžieranie použi surovú zeleninu - mrkvu, kalerab, hlúbik z karfiolu/brokolice ... zaberie miesto, je chutný ale kaloricky náročný nebude
31.03.2022 - 16:12:06
00
mrkvu jem skoro kazdy den, bud len hryzem, alebo si nastruham salat, kombinujem ho s jablkom, so zelerom, ananasom. kalerabik tiez sem-tam hryzkam. karfiol som mal na veceru vcera. ale dakujem za tipy. prosim vsetkych o akekolvek dalsie, dik. cely zivot som sa stravoval normalne. od 2017-2019 keto. 2020-2021 low carb, so snahou obmedzovat maso (z etickych dovodov) a teraz 2022 som ako alenka v risi divov, skoro uplne bez masa. drive po cokolade zahanam sladkym pecivom, sam som zdeseny z toho, kolko sacharidov som nuteny zjest, len aby som sa vyhol jedeniu toho, co by som jedol, keby som nemusel drzat tu krutu dietu. a to nehovorim len o tom sladkom pecive. a ked uz sme pri nom, nemozem kysnute cesto, cize ak sa mi mihne pred ocami nieco, co neobsahuje kvasnice a cokoladu, tak to ma kratky zivot.
31.03.2022 - 16:35:29
00
kolko teraz vazis a aku mas vysku?
31.03.2022 - 16:39:56
00
95kg, 175cm
31.03.2022 - 16:53:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up