Super sprava!
11.11.2017 - 12:24:21
00
Trochu som si to tu prečítala. Pozerám, že aj tu sa ešte rozširujú rôzne mýty o škodlivosti sacharidov pri chudnutí respektive dokonca o vynechávaní príloh a pod. Samozrejme, že sa dá schudnúť aj týmto ultra prísnym spôsobom. problém je v tom, že nie každý má v dnešnom konzumnom svete takú pevnú vôľu. Tá zmena sa musí stať novým životným štýlom a nie iba odpočítavaním dní ktoré mi zostávajú do konca obdobia chudnutia. Taktiež si treba uvedomiť, že rýchle schudnutie väčšinou dlho nevydrží. Musíme si uvedomiť, že aj nadváhu sme nenabrali za mesiac a ani za pol roka.
Skvelá stránka ohľadom stravovania a receptov od českých atlétok Zuzany Hejnovej a Andy Pavelcovej.
Inak sacharidy nie sú až také zlo ako sa o nich hovorí. V tréningovom procese sú dokonca veľmi dôležité pre správnu a rýchlejšiu regeneráciu. Zlo sú jednoduché cukry vo forme rôznych sledených nápojov, cukroviniek, ...
http://www.zdravebezprekazek.cz/vyziva-ve-sportu/sacharidy-k-veceri-proc-ne-poradime-vam-jak-na-to
Veľmi dobrá stránka a literatúra o tom aké to môže byť jednoduché je aj tu:
http://www.brichactom.cz/
Dôležitý však pri tom všetkom je aktívny životný štýl. T.j. pohyb a teda aktívny výdaj energie. A nezabúdať na kvalitný spánok. V spánku sa dá chudnúť dokonca viac a rýchlejšie ako pri sedení na gauči.
11.11.2017 - 14:37:02
01
scarinko napísal:
Moje max bolo 135. V sucasnosti okolo 95 cize tiez 40. Som rovnako dobry? :D Ja viem ze ma nemas rad. :)


Samozrejme si dobrý ... len teraz ešte musiš absolvovať prerod z cykloturistu v dúhovom drese na bikera . A samozrejme prestať písať infantilnosti na fóre 8)
11.11.2017 - 15:09:30
01
Prečo musí?
11.11.2017 - 16:42:43
02
Možno to patrí do témy o jedle ale fixska veľká vďaka za tie karfiolove akože halušky z bryndzou. Mňam. Fantastické. Aj žene neskutočne chutili.

Prílohy:

karfiol s bryndzou.jpg
karfiol s bryndzou.jpg 361.25 KiB thumb_up0thumb_down

11.11.2017 - 18:54:58
04
V pohode, som rada, ze vam chuti, ja milujem halusky ale vzdy mi z nich bolo ťažko a z tychto mi nie je :) momentalne tunujem este jedno jedlo na bezmucne a cez tyzden to sem hodim len sa s tym musim este pohrat :)
11.11.2017 - 18:58:39
03
Milujem halušky, ale tiež mi zakaždým po nich bolo moc ťažko, beh ohľadu na veľkosť porcie. Po týchto karfiolových mi ťažko veru nebolo a to som si dal slušnú porciu. :lol:
11.11.2017 - 19:15:28
00
Viac krát som počul frázu, že...tuky horia v sacharidovom ohni, preto ak je niekto v aktívnej redukcii, tak nejaké množstvo sacharidov je podľa mňa OK, napr. vrámci tej regenerácie, ale ak je niekto v pasívnej redukcii a chce schudnúť, tým že bude ležať na gauči, tak musí ísť so sacharidmi na minimum, nemá na nich nárok, ani vrámci nejakej regenerácie, keďže nemá aktívny výdaj energie, tým pádom, ani čo regenerovať. Zasa nemôžeme porovnávať príjem sacharidov u výkonnostných/vrcholových športovcoch a u bežných ľudí, ktorí chcú schudnúť. Ono, veľa ľudí si myslí, že Low carb = No carb, čo nieje pravda. Rovnako, ani vynechanie príloh, nieje pravda...len sa klasické prílohy (zemiaky/ryža) nahradzujú nejakými LC prílohami, zväčša zelenina. Zo začiatku je to pevná vôľa, po čase...ak sa na to prepne hlava, aj telo...je to životný štýl. Teda možný príjem sacharidov záleží na tom, či je niekto top športovec s 10% telesného tuku, alebo človek ktorý sa snaží zhodiť kilá nejako aktívne, alebo typ, čo zhadzuje na gauči.
11.11.2017 - 19:23:25
02
1. toto nie je téma o chudnutí.. ketoza ma svoje výhody aj u profi športovcov 2. čo má spoločné regenerácia so sacharidmi? vôbec nič..
11.11.2017 - 20:06:35
00
petersa napísal:
Vtipné bolo, ako chodec Toth sa prezentoval ako nízkosacharidový, teda až kym sa nezistilo, ze sa stravuje "uplne normálne". Nerozumiem tomu hype okolo sacharidov. Proste športovat a mat nižsí príjem ako výdaj. Plus dodržovat nejaké zásady napr. ranajkovat, "nežrať" večer pred spaním apod. Podla mna, ludia čo tvrdia, že nemozu schudnut, proste len "švindluju" jednoduchý režim, ktorý by mali dodržiavat.


...trepeš dve na tri ...paušalizuješ niečo také jedinečné pre každého jedinca ako strava, tréningové prístupy. Prečo sa musí raňajkovať , prečo nejesť večer apod? Ja raňajkujem proteinový nápoj , niekedy o 5:00 niekedy o 9:00 , čo pre mnohých nie je plnohodnotná strava . Ak mám 24 hodinovú službu a som na replantačnom výkone v nočnej službe , ktorý trvá niekolko hodín , to akože nemám jesť ? nemám výdaj energie , telo nespotrebuváva stavebný materiál ? Je to tak individuálne , že sa to paušalizovať nedá . Jedine individuálny pristup , jedinečný požiadavkám toho-ktorého jedinca prinesie z dlhodobého hladiska naplnenie stanovených cielov . Problém je tak komplexný , že už idem radšej za ženou spáliť nejaké kalorie ]:)
Neuvedomuješ si , že Low carb nie je dietna schíza , ale z dlhodobého hladiska životný štýl .
11.11.2017 - 20:07:24
08
Jazykové okienko:

Veľa ľudí si myslí, že diéta je nejaká dočasná metóda stravovania, "kým schudnem". Treba si však uvedomiť, že slovo "diéta" pôvodne znamená niečo iné. Prevzali sme ho z latinského diaeta, čo je zas prebraté z gréckeho diaita, čo znamená "spôsob života", čo vychádza zo slova diaitan ="riadiť vlastný život".

Múdrosť sa často skrýva v pôvode slov a v tomto prípade by bolo dobré pochopiť, že každý by mal pre seba objaviť takú formu stravovania, pri ktorej môže zostať natrvalo.

Koniec jazykového okienka.
11.11.2017 - 20:20:39
04
Presne tak, je to veľmi individuálne a neexistuje len 1 správny smer, oveľa dôležitejšie je zamerať sa najmä na kvalitu potravín, čo najmenej spracovanú človekom.
"zásady napr. ranajkovat, "nežrať" večer pred spaním" toto sú presne tie nezmysli z dámskych časopisov. Osobne mám tzv. prerušované hladovanie 2-3x do tyzdna a potom večer po treningu mam 2 plnohodnotne večere. Ide o tzv. prerušované hladovanie a keď si na to zvykneš tak už s tým neprestaneš (rovnako ako s ľadovými sprchami). ps. cyklistiku mam len ako doplnok ku silovej gymnastike/fitnes.
11.11.2017 - 20:22:00
00
odporúčam pozriet túto velmi pútavú prednášku od Zlatoša (asi najvačšieho propagatora ketózy na Slovensku)
https://www.youtube.com/watch?v=lGfB9Udvnm4
11.11.2017 - 20:32:52
00
Nieco k strave cyklistu od odbornika na cyklistiku:
https://youtu.be/RWNRpXyD7Nw
12.11.2017 - 06:42:52
00
Prve vazenie a pozitivny vysledok ktory som ani necakal... Ani to nieje nejak vidno len uz nemam nafuknute brucho... Vaha po mesiaci ukazuje o 8 kg menej
17.11.2017 - 18:29:28
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up