Ramon1 Vsak uz len za 96 -> 72 kilo musis byt teraz ako raketa. 24kg rozdiel je brutalny.
10.11.2017 - 14:03:34
00
A kde si skryl prebytočnú kožu z brucha?
10.11.2017 - 15:48:36
00
Ramon1 napísal:
Na nízkych sacharidoch som 1,5 rok . Schudol som z tuku z 96 na 72 kilo . Redukoval som svalovú hmotu nepotrebnú k cyklistike / svaly horných končatín , prsné , široký sval chrbta .../ . Dokážem dať 50 kilometrov / 2-2,5 hodiny bez sacharidov / sypať začínam až po 2 hod+ a 45-50 kilometrov pri predpokladanom výjazde v trvaní cez 3 hodiny /v celkom slušnom tempe , výkonnostne som podrástol tempom ktoré som ani neočakával . Vzhľadom na vek 42 , bikujem len 6 rokov , pričom cyklistikujem len 1,5 roka ... som schopný odbikovat tempo s chlapcami o 10-15 rokov mladsimi , pričom keby som tvrdil že sa ledva držím v háku , tak by som klamal ... od budúceho roku ak Boh dá , začnem s cieleným tréningom a samozrejme aj s príslušnými testami . Môj súcastny zdravotný stav , by som hodnotil ako uspokojivý , laboratórny rozbor krvi bez hodnôt mimo referenčných rozmedzí , Tk , Pulz , echo srdca bez patologického nálezu . Psychicky v pohode :) , tam je podmienka naplnenia závislosti na cyklistike , aspon 4-5 týždenne . A áno ľudstvo sa prežiera , je slabé a svoje neúspechy aj v redukcii hmotnosti , nevykonnosti / sme na cyklo fóre / skrývajú za “ objektívne “ príčiny . Človeku skutočne stačí to minimum sacharidov 100-150 gramov čo prijme v strave , bez toho aby sa pchal vločkami , krumpľami, “ čínskou pomstou “ a kukuričkou .

Zaverom kto chce , nech si trosku kukne moje tohtoročné výjazdy na Strave . A ešte jedno ... mám obe lýtkové svaly ochrnuté , čím je to pre mna -20 až 30% !!! výkonu podľa profilu trate a momentálnej dispozície . A vsetkych skeptikov nizkosacharidovej stravy zdravia moje Six Pack-y :D ... dobrú nizkosacharidovu chuť !


za sixpacky kalap dolu, ale si myslím, že čitateľky mtbiker.sk by skôr potešil nejaký remake tvojej slávnej fotky na osobnej váhe :lol:
10.11.2017 - 20:30:23
00
Ten výkonnostný rozdiel je neporovnateľný ... ta koža čo vidíte je to čo ostalo s podloženým tukom pri váhe 72 kilo . Minimum som mal 69 kilo , ale rýchlosť v kopcoch už bola na úkor výbušnosti , silovej vytrvalosti a skôr som “ došiel “ ... maximum som mal okolo 110 kilo . Takze som dal dole 40 kilo . Zo 110 na 96 to išlo pri zachovalom prijme kalórii vrátane ťažkej koly aj čokolády . Pod 92 to už nešlo ani zvýšením objemu - kilometrovým nájazdom . No a potom som spoznal Marinadu a jeho prístup , a do 4 mesiacov som bol na 76 a mesiac na to 72 . Trosku som to potom musel “ prihamovat “ bo už 68 bolo malo ...

A koža . Aj môj kolega plasticky chirurg sa má opýtal to iste ... Asi mám len šťastie a v období , keď som aj “spal “ s činkami som sa neuchýlil k používaniu žiadnych steroidov

bikemartin vtedy som mal asi 76, pri 70 kilách “to “vyzerá ináč :)
10.11.2017 - 20:37:10
03
bikemartin napísal:
za sixpacky kalap dolu, ale si myslím, že čitateľky mtbiker.sk by skôr potešil nejaký remake tvojej slávnej fotky na osobnej váhe :lol:

Ani nahodou :!: na taketo brucha sa dokazem kukat cely den, oststne netreba, bodaj by vas bolo viac takych - majitelov niecoho takto dokonaleho :)
10.11.2017 - 20:41:31
00
Ramon1 napísal:
Ten výkonnostný rozdiel je neporovnateľný ... ta koža čo vidíte je to čo ostalo s podloženým tukom pri váhe 72 kilo . Minimum som mal 69 kilo , ale rýchlosť v kopcoch už bola na úkor výbušnosti , silovej vytrvalosti a skôr som “ došiel “ ... maximum som mal okolo 110 kilo . Takze som dal dole 40 kilo . Zo 110 na 96 to išlo pri zachovalom prijme kalórii vrátane ťažkej koly aj čokolády . Pod 92 to už nešlo ani zvýšením objemu - kilometrovým nájazdom . No a potom som spoznal Marinadu a jeho prístup , a do 4 mesiacov som bol na 76 a mesiac na to 72 . Trosku som to potom musel “ prihamovat “ bo už 68 bolo malo ...

A koža . Aj môj kolega plasticky chirurg sa má opýtal to iste ... Asi mám len šťastie a v období , keď som aj “spal “ s činkami som sa neuchýlil k používaniu žiadnych steroidov

bikemartin vtedy som mal asi 76, pri 70 kilách “to “vyzerá ináč :)

Moje max bolo 135. V sucasnosti okolo 95 cize tiez 40. Som rovnako dobry? :D Ja viem ze ma nemas rad. :)
10.11.2017 - 23:00:29
00
Ramon1 napísal:
Ten výkonnostný rozdiel je neporovnateľný ... ta koža čo vidíte je to čo ostalo s podloženým tukom pri váhe 72 kilo . Minimum som mal 69 kilo , ale rýchlosť v kopcoch už bola na úkor výbušnosti , silovej vytrvalosti a skôr som “ došiel “ ... maximum som mal okolo 110 kilo . Takze som dal dole 40 kilo . Zo 110 na 96 to išlo pri zachovalom prijme kalórii vrátane ťažkej koly aj čokolády . Pod 92 to už nešlo ani zvýšením objemu - kilometrovým nájazdom . No a potom som spoznal Marinadu a jeho prístup , a do 4 mesiacov som bol na 76 a mesiac na to 72 . Trosku som to potom musel “ prihamovat “ bo už 68 bolo malo ...

A koža . Aj môj kolega plasticky chirurg sa má opýtal to iste ... Asi mám len šťastie a v období , keď som aj “spal “ s činkami som sa neuchýlil k používaniu žiadnych steroidov

bikemartin vtedy som mal asi 76, pri 70 kilách “to “vyzerá ináč :)


a aky je ten recept ?tiez som dal dole 30 kg teraz vyska 186 90 kg ale este chcem dole aspon 8 10 kg na sezonu ale uz to nejde . Uplne si vypustil sacharidy odkial potom energiu na slapanie ??
11.11.2017 - 09:32:55
00
Ja žiadnu low carbo diétu teraz nedržím, jem normálne aj sacharidy, no nepijem sladené nápoje a sladkosť si dám iba občas a keď už tak dopoludnia a iba na biku som schudol z 88 na 76kg a teraz skôr musím dávať pozor aby som nešiel extra dole, lebo nechcem. Ako najúčinnejší tréning na "rýchle" schudnutie na biku vidím slušný intervalový tréning - zo zahriatím a vyjazdením kľudne aj iba do 1 hodiny a po aktivite určite hneď nejesť a váha ide dole. Treba však dávať pozor na svalovú hmotu - príjímať dostatok bielkovín a prekladať to s kardiom pri ľahkej záťaži.
11.11.2017 - 10:11:51
00
Telo sa da naucit na tuky a pali zvacsa uz len tie. Nevyhoda je ze to trva 1 az 3 roky. Teraz nemam problem ist nalacno aj stredne dlhy vyjazd. Inac jem minimalne dve hodiny pred startom a len jednoduche jedla. Syr, maslo, zelenina apod. Na vyjazde uz nejem nikdy. Milujem tuto slobodu kedy telo ide z tukovej zasoby, ktorej je v tele habadej.
11.11.2017 - 10:27:25
01
Marinada: z dohodobého hľadiska telo naozaj je schopné prebudovať svoj metabolizmus, kto neverí, tak nech si prečíta, potvrdzujú to dokonca aj lekári, no aj tak si myslím, že pri dlhodobejšej veľmi intenzívnej záťaží a prípadne aj súvislej telo nemôže ísť iba z tukov, lebo sa to jednoducho prejaví na výkone, no pokiaľ sa bavíme o normálnom jazdení v aeróbnej oblasti a možno u niekoho aj v určitom rozsahu za ňou, tak tam to je možné
11.11.2017 - 10:38:32
00
Zakladny prijem sacharidov mam z piva :lol: Je asi pravda ze keby som siel dlhodobo cez 170bpm tak by bol problem po case. Neviem, nezavodim a ani neplánujem. Ked uz sacharidy tak inteligentne popripade tie z ovocia a nie jednoduchy cukor z tyciniek, gelov atd. Ono to sice funguje ale z dlhodobeho hladiska si clovek humpluje telo.
11.11.2017 - 10:46:06
01
Marinada napísal:
Zakladny prijem sacharidov mam z piva :lol: Je asi pravda ze keby som siel dlhodobo cez 170bpm tak by bol problem po case. Neviem, nezavodim a ani neplánujem. Ked uz sacharidy tak inteligentne popripade tie z ovocia a nie jednoduchy cukor z tyciniek, gelov atd. Ono to sice funguje ale z dlhodobeho hladiska si clovek humpluje telo.

hej, tiez ma napadlo, po tom, co som sa oboznamil so zlozenim tyciniek paleo barbar, ze mat so sebou vrecko datli, alebo fig je vlastne to iste (ja nosim so sebou, lebo este nie som tak daleko s preklopenim na keto, ani s vykonnostou a skoro vzdy to prepalim, jazdim vysoke tepy). ale ty si asi nemal na mysli zrovna tieto tycinky, na orechoch a ovoci v malom mnozstve nie je nic zle.
11.11.2017 - 10:55:35
00
Pozor. Keto uz nejdem dlhsie. Zivot je moc krátky na taketo silne obmedzenia. Low carb sa da splnat vpohode a nevadi obcasne sviatocne porusenie ked uz je telo navyknute.
11.11.2017 - 10:58:55
00
Tak dnes low carbo dostane na frak. Bryndzové halušky sú na stole, haha.
11.11.2017 - 12:13:06
00
fixska napísal:
A strašne mi chutia karfiólové "halušky". Nestíham fotiť :) Uvarič karfiól na malé kúsky al dente , dáš na to bryndzu a škvarky.

Ja som dnes skúsil bryndzové halušky, ala "fixska" a poviem pravdu, nemal som veľké očakávania, ale prekvapili ma...veľmi chutné! Fantastické, neviem sa ich dojesť! Normálnym haluškám dávam...pápá.
11.11.2017 - 12:22:55
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up