mal by som otazku ako trenujete v zime? Teda ci vobec jazdite na bicykli aj v zime a co este ktomu, ake treningy si davate, aby ste vobec zimu "prezili".. Dakujem vopred..

:sun: .
11.10.2009 - 18:29:19
00
Konecne zaujimava tema ... minulu zimu som od oktobra do aprila nepohol ani prstom a tak to aj vyzeralo tento rok uz chcem zimu prezit v akej takej kondicke a tak som zacal od oktobra takto :
2x do tyzdna plavanie 2x beh 2x bike a jeden den volno .... samozrejme ze to striedam nie zasebou 2x beh atd ale teraz uz ked je chladnejsie som bike uplne vypustil a mam 3x plavanie a 3xbeh alebo 2:4 plavanie/beh od biku si chcem oddychnut uplne do januara a v januari zacat pomaly nabiehat KM .... beham zatial po 5km ale od novembra po 10 budem ... tak som zvedavy ako dopadne tato zima a samozrejme obcas planujem skocit do posilky ...
11.10.2009 - 20:12:05
00
o-hociom/co-vy-a-zimny-trening-t18216.html?hilit=Trenovanie%20v%20zime :clap:
11.10.2009 - 20:21:10
00
Ja som dnes poobede vyšiel ešte na slabých 20km a už kýcham a tečie mi z nosa. :@
11.10.2009 - 20:32:04
00
no podla mna bikovanie v zime nie je dobry napad v zime ja chodim pesi do lesa a tak no ale v biku si to newiem predstavit ;(
11.10.2009 - 20:38:06
00
Ja som začal jazdiť po dlhých rokoch teraz na jar. Urobil som cca 2000km. :muscle: Ku koncu som 50km etapy robil s vyše 30km priemerom. :clap: Zhodil som skoro 10kg ale čo teraz?Ved do jari to mám späť! :headbang:
Zajtra idem zložiť starý stacionár myslíte,že to má cenu?
11.10.2009 - 22:20:38
00
Obavam sa, ze stacionar nepomoze. Sluzi zvacsa ako vesiak na oblecenie. Ja so pokusim plavat, obcas behat {uvidim co povedia kolena} a ani ten spinning nie je zly napad. Zimna priprava/trening je "velka" tema. NA nete sa da najst vselico. Tie tri aktivity, by to mali spravit...
12.10.2009 - 08:30:56
00
ja jazdim vzime pokial nieje sneh alebo poladovica a ked je tak tocim vo fitku na stacionaru
12.10.2009 - 08:38:17
00
pokial nie je sneh na ceste da sa jazdit cely rok.nie na dlho lebo po hodine zacinaju odmrzat nohy-ale pre tych solventnejsich su tu vyhrievane vlozky.
12.10.2009 - 09:55:10
00
S tréningom v zime zatiaľ nemám problém. Po dvoch ooooopatrnnnnných rokoch skúšania mi sadlo aj jazdenie na snehu, zatiaľ som to vyskúšala do -9 stupňov a plánujm túto nevšednú aktivitu ďalej rozvíjať. Na zimné jazdenie sa pripravujem už teraz, pomaly spomaľujem tempo, už funguje teplejšie neprefúkavé oblečko, v ozaj zime jazdím v takých rozkošných nepremokavých "snehuliach". :$ K tomu doplnkové aktivity: stacionár, korčuľovanie (ak nič nezmrzne, tak zimný štadión, ale vozenie vonku mám radšej), tento rok plánujem zaradiť aj behanie, už praktizujem. Jazdením v snehu zatiaľ nejdem na výkony, iba udržujem formu. Ale ak by to šlo, o sezónu-dve možno okúsim zimný maratón v Marianke. :wasntme:
12.10.2009 - 11:12:48
00
Jooj, zabudla som dodať, že zimné cykloaktivity výlučne na horskom. So žiletkou len do prvých mrazov.
12.10.2009 - 11:14:16
00
tak pokusim sa nieco k zimnemu treningu z mojho pohladu ( odskusane v praxi ). Tu su aktivity ktorym sa venujem pocas zimy, alebo ktorym sa aj nevenujem :) :

bicykel cesta - podla mna v nasich klimatickych podmienkach nema vyznam jazdit na cestnom bicykli, pretoze ked ma clovek sebelepsie cyklisticke oblecenie, mnohokrat sa stava ze prave pri takomto treningu prechladne a nasledne liecenie je nezelany vypadok v treningu. ked uz vsak niekto stoj co stoj chce jazdit u nas v zime na cestaku, je dobre absolvovat treningy vyhradne v pasmach na rozvoj aerobnej vytrvalosti
bicykel MTB - da sa jazdit aj pocas zimy, aj ked je sneh. mne sa kedysi osvedcilo jazdit na biku tak maximalne do hodiny vo vyssich tepoch ( na XC trati...da sa povedat ze islo o intervali ) + clovek co chce jazdit pocas sezony na biku tu ziska velmi dobru techniku
trenazer - asi najviac ubijajuca cinnost pocas zimy, ale prave tu sa da co to natrenovat. mozete si zvolit trening aky Vam vyhovuje, ci uz zameranim, narocnostou, dlzkou treningu ( a hlavne je ze sa da robit za akehokolvek pocasia )
turistika - velmi dobra cinnost a ked je vonku minusove pocasie, pre trening idealna turistika v snehu kde clovek musi preslapavat cestu a tym samozrejme ide aj vo vyssich tepoch. vacsinou casovo od troch hodin vyssie...
beh - dost preferovana nahrada za bicykel...vyhodou je ze clovek je neustale v pohybe ci bezi do kopca alebo dole kopcom, takze stale sa aspon minimalne poti a tym odpada napr pri behu dole kopcom moznost "prefukania" ako je to pri jazde na bicykli
bezky - pokial su na to snehove podmienky, na rozvoj vytrvalosti u nas v zime asi najlepsi sport. pre cyklistu je lepsi "skate" ako "klasika" pretoze sa lepsie rozvyja a spevnuje svalstvo na spodnej aj vrchnej casti tela...odkedy jazdim na bezkach, nemam cez sezonu ziadny problem z bolestou chrbta a podobne
hokej/korculovanie - vyborna cinnost na vybusnost a silu...dobre aspon raz za tyzden si dat jednu hodinku
plavanie - vyborny sposob na rozvoj aerobnej vytrvalosti, rozvoja kapacity pluc a nasledne spravneho dychania...tiez dobre dat si aspon raz za tyzden

pocas zimy je taktiez vyborny napr : skialp, spinning, pripadne obcas posilovna
12.10.2009 - 11:55:27
00
heh dakujem vam krasne, necham sa z niecoho inspirovat :) :y:
12.10.2009 - 20:52:01
00
Neexistuje zima len zle oblečený cyklista.
12.10.2009 - 22:19:08
01
hh :) :sun:
13.10.2009 - 06:27:16
00
keyboard_arrow_up