zdravim potrebujem poradit ,chcem kupit bud valce alebo trenazer na doma ,oplatia sa viac brzdene valce alebo trenazer? ak by ste vedeli poradit nejaku konkretnu znacku ,model.dakujem
14.09.2015 - 16:35:05
00
Podľa toho čo od toho čakáš. Pri valcoch trénuješ aj stabilitu, povedal by som, že je to podobnejšie jazde vonku. Zase musíš sa viac sústrediť, hlavné zo začiatku aby si nepadal. Pri trenažéri môžeš robiť čo chceš, pozerať telku, tablet.... Zo značiek hlavne pozri TacX, Elite, to sú dve najznámejšie značky. A zase je tom čo od toho chceš, keďže si nedal cenový strop ani nič.
14.09.2015 - 17:13:49
00
Brzdene valce, som spokojny s modelom Elite arion mag (3 nastavitelne stupne odporu), mozno by som rozmyslal aj nad vyssim modelom s plynulym nastavenim odporu z riaditok.
14.09.2015 - 18:28:19
00
Za mňa jedine valce. Žiadny trenažér ťa nenaučí tak kruhovo šliapať ako valce.
14.09.2015 - 21:43:28
01
ja som tiež valcový, ale však už sme to tu dosť rozoberali, keď tak si aj nalistuj staršie stránky... pozor na to že valce budú asi o trochu hlučnejšie + keď si kúpiš tie digitálne tak potrebujú napájanie, takže napríklad keď ich budeš chcieť plnohodnotne použiť na warmup pred pretekmi, tak to môže byť problém, našťastie tie moje sú na 12V takže nie problém ich napojiť z palubnej siete auta
14.09.2015 - 22:05:01
00
By ma zaujimalo, koľkí z vás kruhovo slape....
14.09.2015 - 22:26:43
00
Nikto, lebo svaly nôh nie sú rovnako silné. Čiže kruhové šliapanie = rovnomerné každým smerom je nereálne. Vždy bude najväčšia sila smerom dole a potom podstatne menšia smerom hore a ešte menšie vpred a vzad. ;-)
15.09.2015 - 12:00:14
00
Hm, namiesto argumentov hra na slovíčka :)
15.09.2015 - 14:06:34
00
Valce alebo trenazer? Povedal by som ze bezky :)
15.09.2015 - 20:11:31
02
keď vybavíš sneh na celú zimu tak určite budem radšej na bežkách :) inak ma napadla ešte jedna zásadná nevýhoda valcov, že na nich nemôžeš trénovať so zranením, ako v zmysle, že napr. so zlomenou rukou to bude na trenažéri ľahšie.
15.09.2015 - 20:14:12
00
Je pedálovanie do kruhu, čo by mal každý cyklista a potom tzv. štvorcové, čo vyzerá otrasne a je aj hodne neefektívne. Nejde o to, aby všetky svaly boli rovnako zapájané do práce, ale aby výsledný pohyb bol do kruhu. Pri štvorcovom pedálovaní je maximálna práca svalov nohy vykonávaná len pohybom dole. V podstate jazdec zatlačí nohou dole, sval vypne a zotrvačnosťou prekonáva dolnú úvrať, Pohyb nahor vykoná druha noha a horná úvrať je opäť prekonaná zotrvačnosťou. Pri kruhovom pedálovaní pohyb zatlačením nekončí, ale plynule tlak smerom dole klesá a noha pomáha prekonať dolnú úvrať.V zadnom polkruhu noha nečaká na prácu druhej nohy, ale jemne prechádza z predozadného pohybu smerom hore. Nie je to žiadne ťahanie, ale ani čakanie na prácu druhej nohy. Pred hornou úvraťou pohyb nohy plynule prechádza do pohybu smerom dopredu. mierne prešliapnutie päty umožní vykonávať vačšiu prácu. a plynule prejsť do pohybu smerom dole. Brr, ťažko sa to popisuje....

Každý si to môže vyskúšaťi. Treba si dať ľahký prevod, vykliknúť jednu nohu, dať ju preč z pedálu a pracovať len jednou nohou Dupači dostanú nohu do dolnej úvrate a noha zrazu nevie, čo má robiť. Vykonala svoju prácu a nevie čo ďalej. Po niekoľkých otáčkach si noha zvykne, ale prechod cez úvrate je trhavý. Ten, čo pedáluje kruhovo, pedáluje aj jednou nohou plynule, bez trhania na úvratiach.

Kruhovo pedálovať sa dá na ľahkých prevodoch, rýchlejšie na valcoch a najrýchlejšie na fixke (s pevným prevodom).
15.09.2015 - 21:38:58
02
Kebyze kupujem trenazer, tak urcite "smart" ktore dokazu plynule menit odpor aj podla .gpx suborov, pripadne podla vlastnej trasy cez dodany program. Dokonca uz su v ponuke aj trenazery s FE-C ANT+ kedy je mozne ovladat trenazer priamo napr. bikecomputera podporovany je zatial Edge 520, Edge 1000 dostane update coskoro http://www.tacx.com/en/products/software/ant-open
16.09.2015 - 10:14:27
00
Ja tiež uvažujem nad kúpou trenažéra A nejak si neviem vybrať. Mám V pláne kúpiť aj garmina edge 520 takže hľadám niečo ako vravel sesuliak co by som dokázal ovládať priamo Z garmina. Nechcem nič príliš drahé takže by som sa rád aj s garminom zmestil do cca 700eur. Zatiaľ som pozeral po tomto:
http://www.suncycle.sk/sk/produkt/cyklotrenazer-tacx-vortex-t2180-virtual-trainer/1585
20.09.2015 - 15:16:08
00
Poznáte niekto válce na 29" mtb? Rázvor je 117 cm, čo je podľa skúseností mimo bežných limitov
14.10.2015 - 19:05:57
00
Možno sa nájde nejaký valcovač čo by bral na skúšku...:) http://www.mtbiker.sk/bazar/prislusenstvo-ostatne/247936/valce-elite-.html
14.10.2015 - 20:22:06
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)
keyboard_arrow_up