Vcera doobedu to uz bolo u mna ok, no po 90 km sa mi to zase vratilo. Nuz ale co, sedet doma nebudem...
Diky inak za vsetky rady, kupim si to vsetko :)
29.05.2021 - 14:33:43
00
Aj teraz akurat na Gire povedali, ze Jai Hindley musel odstupit pre "problemy v sedacej partii".
Chudak, musel to mat vazne :/
29.05.2021 - 15:20:46
00
Jaiub napísal:
Boze jak vam ja zavidim, ze sa vam to podarilo vyriesit. Ja s tym stale bojujem, aktualne taky stav ze ma to boli a obmedzuje aj pri normalnej chodzi. Samozrejme po tom, ako som sa v tom mrvil a vytlacal... :| Uz zacinam byt fakt zufaly, vcera som sa vratil z merania posedu ci to neni nejaky komplexny problem, a drb dneska ***** jak krava... :sweat: Neviem ci mam tak extremne citlive tie partie alebo co, mazat mazem, ale zacinam pochybovat ze je to len sedlom. Sedi sa mi dostatocne pohodlne, nic ma neomina a netlaci/selle italia slr boost(teda okrem tych hrc ked tam su). Ale aj to ked si najdem polohu tak je ok. Skratka pridem domov a je to tam. Fakt neviem co uz mam robit. Najnovsie som si vyhliadol sedlo spesl phantom pro elaston, ci by to trochu nepomohlo :?: Lebo za posledne dve sezony som vyskusal uz asi tucet sediel a s kazdym to iste. Teda niektore boli este horsie a boleli ma aj samotne kosti... Alebo naopak nejaky extrem, tune speedneedle. Len keby sa dalo niekde vyskusat.

Mne pomohli dobré cyklogate a sedlo je samozrejmosť. Tiež som sa s tým viac trápil, aktuálne mám chvíľku už úplný kľud (možno tým, že jazdím aktuálne menej). Najlepšie je to podchytiť v začiatku a dávať pár dní Framycoin, ak neskôr treba hnis "vypustiť" a znovu Framycoin na pár dní (+ klasické mazanie pred jazdou). Neviem či je to placebo - sprcha hneď po jazde alebo aj slaný kúpeľ sem tam :) Ja to vidím u teba na Framycoin na taký týždeň...
30.05.2021 - 14:36:09
00
Framykoin je na ale na predpis :/
--inak uz dvaja ste sem napisali ze to mate lepsie, pretoze aktualne menej jazdite. Samozrejme ze klud na to vplyva najlepsie, aj u mna to bolo OK stvrtok po 4 dnoch uplneho kludu. A teraz po piatku a sobote - bum, zase som tam kde som bol. A este idem von aj teraz
30.05.2021 - 14:43:53
00
Mne to nevadí, predpíšem si koľko potrebujem, chcete? :) U mňa to menej znamená, že som aj každý deň na biku do práce, len napr. minimum lesa a minimum dlhých celodňových výjazdov. Zimné a prechodné gate som menil s top vložkou od Castelli (predtým som mal tú "horšiu") a letné gate mám stále tie top od Castelli. Kým som nepoužíval kvalitný krém, kvalitné gate a kvalitné sedlo bolo obdobie trápenia... Teraz už len sem tam navyše použijem Framycoin.


Naposledy upravil milos21 dňa 30.05.2021 - 14:54:41, celkovo upravené 1 krát.

30.05.2021 - 14:52:09
00
ja mam aj drahe gate aj kremy ale nepomaha to. teraz s inym sedlom sa to zmiernilo ale to ma zas tlaci na inych miestach cize som to len presunul na iny problem
30.05.2021 - 14:54:03
00
Jaiub Ja keď som kôli abscesu nemohol chodiť, tak som skončil až na chirurgii. Mal som ale problémy s fistulami. Teraz je to už pár rokov v kľude, chvalabohu. Jazdím ale mekšie sedadlá a nie moc dlhé výjazdy.
30.05.2021 - 15:08:09
00
Fistuly na zadku? Tiež som som si chvíľu myslel, skrz iné moje ťažkosti, či nemám Crohnovú chorobu, ale moja diagnostika skončila na IBS a nie na IBD...
30.05.2021 - 15:16:25
00
Ja som ten druhý prípad...
30.05.2021 - 15:27:07
00
Posledne dni som intenzivne uvazoval co to moze sposobovat, lebo fakt mi je to uz divne a priliz obmedzujuce. Na aktualnom sedle sa mi sedi velmi pohodlne, taktiez pouzivam dostatocne kvalitne vlozky, mazem. Tym to nebude. Vidim to skor a momentalne jedine na hygienu v zmysle, ze pri jazdeni sa proste vytvoria vplyvom trenia rozne mikrorany, ktore sa nasledne zapalia a nasledne z toho vznikne absces a pod. a po dalsom vyjazde som prekvapeny kde sa to tam vzalo... 80% mojich vyjazdov je zavcas rana a rovno do roboty, kde dalsich 8hod sedim na riti, sprchu k dispizicii nemam. Taktiez casto cez vikendy odjazdim rano a nasledovne idem rovno robit nieco na zahradu alebo okolo domu, popripade tura, kedy sa taktiez nesprchovavam ked viem ze sa idem rovno dalej spotit. A tam bude asi kamen urazu. (Dufam ze teraz vyzniem ako nejaka spindira :lol: ) Takze sa aktivne zacnem venovat tomuto post-procesu, nakupil som tiez rozne produkty na intimnu hygienu, mazanie aj mimo biku na eliminovanie vsetkych moznych spustacov, dostal som tip aj na chodenie na ostro minimalne po biku, takze aj to zahrniem :D Skore ranne vyjazdy budu este skorsie pre vratenie dom a sprchu... A som zvedavy no, nastastie je to vec kde ocakavam ze vysledky sa prejavia takmer okamzite, takze zakratko budem vediet ci
to funguje alebo nie a mylim sa a problem bude niekde inde.
Popritom dam tip na mazanie pred vyjazdom ktory som dostal, a to kladne skusenosti s telovymi produktami tunap, takze najblizsie skusim to, a mazanie na beznu aktivitu “na gule:D Popis ma dost pobavil, tak uz len vdaka tomu dam tomu sancu :lol:

A este doplnim, ze dokedy mi tieto marketingovo zvladnute produkty pridu tak som do sprchacu pridal tea tree-cko, tak aspon uvidim ci aj to cosi nepomoze :?:
30.05.2021 - 20:54:07
00
Skus brat do roboty take dezinfekcne obrusky mokre. Alebo take co sa detom utieraju zadky. Ked nie je sprcha tak aspon na wc nejak umyt aspon dolezitw casti pripadne tymi obruskami. To len napad, mozno blbost.
30.05.2021 - 21:06:25
00
Tie pouzivam na prvotne utretie ksichtu kym pridem k umyvadlu, ale presne mam v plane uz aj na toto...
30.05.2021 - 21:10:12
00
Určite skús nebyť po jazde celý deň spotený. Keď bolo najhoršie, umýval som sa aj pred jazdou. Teraz už len po, sprchu v práci mám.
30.05.2021 - 22:06:25
00
kupil som si Sudokrem a uz mazem jak divy \o/
31.05.2021 - 18:59:51
02
update pre info - ten Sudokrem fakt pomaha, uz to vobec necitim, pritom nedelu vecer to po 3 dnoch jazdenia bolo dost zle, a to na oboch stranach.
Ostatne tu spominane veci som si zatial nekupil, myslim ze mi staci tento krem, plus zvysena hygiena samozrejme.
Vecer hor sa na bajk :party:
03.06.2021 - 09:55:39
10
keyboard_arrow_up