Mať tak Tvoje problémy...
14.01.2014 - 11:23:40
00
už som to čítal...by ma zaujímalo, kde zobral paleolitický človek bravčové a hovädzie mäso...

v kauflande
14.01.2014 - 11:31:53
02
Výživa je pre človeka to najdôležitejšie,takže by bolo prínosom,keby sa to tu rozvinuli do zmysluplnej debaty.Niektoré poznámky by som zaradil do témy-Škôlkáribikeri...
14.01.2014 - 11:50:11
00
Nerad by som podpichoval, ale nie ja som zacal. Zaprve nedoverujem zazracnym dietam. Ked som si pozrel zoznam benefitov paleo, tak som sa hned pozrel na navrhy na tohorocne nobelove ceny - este tam nie ste. :-) Inak chyba mi doslednost. Ak paleo vyziva tak aj paleo zivotny styl. Teda aktivita od svitu do mrku. Nazad do jaskyn - ziadne tepla/studena voda, ustredne kurenie a nakupy v hypermarketoch. Jedz len to co nazbieras a ulovis ... a asi este dlho by sa dalo pokracovat. Zdrave to byt moze, na rozdiel od oblubeneho sportu slovenskej krcmy t.j. vsetkemu rozumiet, to neviem posudit. Ale zazraky by som od toho neocakaval.

A mozete ma zacat ukrizovavat. :-)
14.01.2014 - 12:04:25
01
Začal som si hľadať jaskyňu...
14.01.2014 - 12:40:12
00
Az budes pripojeny posli mail :-)
14.01.2014 - 12:46:14
00
Podla mna sa okolo toho robi umelo velka veda, kvoli zisku. Vymyslaju rozne diety podla krvnych skupin, rocnych obdobi a podobnych blbosti.
Vsetko, co potrebujete vediet o zakladoch spravnej vyzivy, sa vola potravinova pyramida. Znazornuje co a ako casto v akych mnozstvach mame konzumovat.
Samozrejme, ze biker, sportovec potrebuje nieco naviac (bielkoviny, iony, atd.), ale to sa nevola nadarmo vyzivovy doplnok...

Prílohy:

Potravinova pyramida 021.jpg
Potravinova pyramida 021.jpg 22.61 KiB thumb_up1thumb_down

14.01.2014 - 18:08:27
01
Novinka-bielkoviny-výživový doplnok.
14.01.2014 - 18:22:25
00
Bielkoviny su velmi siroky pojem. Okrem toho, komu nestaci prinos rastlinnych a zivocisnych bielkovin, tak si to zaobstara ako vyzivovy doplnok. Alebo po treningu si nedas steak, ale bielkovinovy koktail. Tiez ako vyzivovy doplnok.
Ked ma niekto alergiu na kravske mlieko a potrebuje zvyseny prisun bielkovin, tak siahne po vytazku z vajecnych bielkovin, dostupnych ako vyzivovy doplnok.
Bolo to myslene takto.
14.01.2014 - 18:45:32
01
Ten posledný riadok mi nejak nevonia. Ak teda podľa pyramídy, Vymenil by som pečivo za ovocie a zeleninu. Nie som odborník na stravu a ani sa na neho nehrám. Ak sa mýlim opravte ma...
14.01.2014 - 18:49:16
00
Asi to bolo myslene na celozrnne pecivo. Obsahuje rozne semena, otruby a vlakninu. Kym ovocie obsahuje cukry. To mohlo byt dovodom takehoto pomeru... Zelenine sa vsak medze nekladu. Treba striedat surovu zeleninu a parenu zeleninu. Tej by som priradil vacsi pomer.
14.01.2014 - 18:57:00
00
Dajme tomu :-)
14.01.2014 - 18:58:45
00
Podla mna sa okolo toho robi umelo velka veda, kvoli zisku. Vymyslaju rozne diety podla krvnych skupin, rocnych obdobi a podobnych blbosti.
Vsetko, co potrebujete vediet o zakladoch spravnej vyzivy, sa vola potravinova pyramida. Znazornuje co a ako casto v akych mnozstvach mame konzumovat.
Samozrejme, ze biker, sportovec potrebuje nieco naviac (bielkoviny, iony, atd.), ale to sa nevola nadarmo vyzivovy doplnok...


Ak som spravne pochopil podla Tvojich starscih a predchadzajucich prispevkov, si lekar. Aj ja som, ale tu povodnu potravinovu pyramidu by som uz nebral ako dogmu.
Uz to tu niekto spominal, doporucujem http://www.vladozlatos.com/ aj ked nie so vsetkym suhlasim, ale je tam vela dobrych veci.
Ked to zhrniem uplne najstrucnejsie, sme precukrovani. Samozrejme vytrvalostne sporty ako je aj cyklistika si cukry vyzaduju vo vacsej miere ako bezna populacia. Ale gro nasej stravy by ( aspon podla mojich momentalne ziskanych vedomosti - netvrdim, ze sa nemozem mylit ) mali tvorit zdrave tuky a bielkoviny.
Momentalne citam knizku Zivot bez psenice, autor je kardiolog. Tiez je to velmi zaujimave citanie.
Ziadne extremy nie su dobre, striedaju sa rozne vlny stravovania, je to podobne ako v mode a je to aj nenormalny biznis. Treba mozno trosku zdraveho sedliackeho rozumu. Snazit sa jest co najviac prirodzenej stravy, co najmenej upravovanej, pozerat podrobne stitky na vyrobkoch, atd. Len nie sme na to moc nauceny, clovek by si do auta nenatankoval nejaky sajrajt, ale do svojho vlastneho motora lejeme a pchame s prepacenim casto sratchky.
14.01.2014 - 20:01:32
01
Rozhodne to neberiem to ako dogmu, len ako zakladny smer. Praveze sam som proti dogmam, ako napriklad:
sol viaze vodu
cukry a tuky su skodlive
light cola je zdravsia
telo ma nedostatok vitaminu C
liek proti rakovine vseobecne.

Vsetko to vychadza z nedostatocnej alebo zamerne zavadzajucej informacie/informovanosti. Ale to by bolo na vacsiu diskusiu...
14.01.2014 - 21:18:13
00
V príspevku od corrie je odkaz, v ktorom zas idú úplne proti všetkému, čo nám inde tlačia do hlavy. Zaujímavé čítanie...
14.01.2014 - 21:28:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up