KarolM dakujem za ten clanok. Viackrat som ho prelustroval a nadobudol som pocit, ze chalani neisli kompletku po cervenej.
Taky maly suhrn informacii, co ma tam zaujali. Nikoho to nebude zaujimat, zhrniem to tu hlavne pre mna, aby som sa presvedcil, ze to este nikto s
bicyklom cele neisiel
:
-Zo zaciatku sa snazili drzat cervenej, pred tym klobuk dole. Ten, kto preniesol
bike s batozinou cez Zaruby vie, co to je prezit peklo.
-na stvrty den im dal istotne Vapec zabrat a v texte pisu o netrufani si na Strazov. Pravdepodobne isli zo Zliechova vsetko po asfaltke okolo Strazova cez Cicmany az na Fackovske sedlo. Predsa len, bol oktober, stmievalo sa skoro a museli sa dostat na ubytovanie. V lesoch nad Cicmanmi som bludil na prave poludnie, po tme by to tam chalani zaklincovali.
-podla textu NT 20km usek Kralova studna- Krizna- Donovaly vynechali.
- po Krizskom
sedle (isli tam dole z hrebena?) spominaju az nocovanie v Bacuchu. Necudoval by som sa, keby potom na hreben nastupili az v Bacusskom sedle. Tym by aj vynechali najvyssi bod trasy Chopok. Keby tam boli, mozno by taky dolezity moment a 25km hrebenoveho trapenia spomenuli. Mozno uprednostnili bajkersky pritazlivejsiu Kralovku.
-Dalsi den spominaju iba Telgart, vytrvaly dazd, prejazd Stratenskou dolinou a ubytovanie v Margecanoch. O Volovskych vrchoch ziadna zmienka. Sherlock dedukuje
, obisli ich po ceste, lebo mali pred sebou uz len jeden volny den.
- no a posledny den napisali "do rozbahneného terénu veľmi nemôžeme".. Vecer uz boli na Dukle.
Mali na vyber ist:
a, do Kysaku na cervenu znacku a hore na Duklu. Zhruba 30km+150km a 5000+ prevysenie
b, Margecany Dukla po asfalte, co je cca 100km.
. Podľa mňa by za jeden deň tých vyše 150km v rozbahnenom teréne po červenej značke až na Duklu nedali. Druha polovica vyletu je v clanku ozaj stroho opisana, nerád špekulujem, ale vnútorný hlas mi vraví, že dost išli po asfalte.. Chcelo by to nejakého účastníka vyspovedať
Samozrejme, aj tak je to uctyhodny sportovy
vykon . Perlicka bola, ze chalan na Kralovej studni dostal od personalu baterku a s tou sa zviezol do Dolneho Harmanca a potom na Donovaly. Asi isli dobre nalahko