Zdravim. Ako to vyzeralo s brzdami. Ma asi pevne osi vpredu, vzadu. Nesuchali po nahodeni kolesa, nebolo treba robit nejake nastavenia, hrat sa s caliperom? A co prehadzovacka? Zadne kolo uz asi bolo nahodene v Nemecku?. Inak suprovy nadcasovy dizajn.
08.04.2014 - 11:40:07
00
Prajem veľa šťastných kilometrov! :)
08.04.2014 - 12:08:18
00
Zadok bol nastastie cely poskladany, koleso, retaz , prehadzovac, brzda proste vsetko. Jedine co som spravil na prednom kolese, bolo odobratie krytky aby som mohol vlozit osku, vybratie osky z vrecka s dielmi , odkrutenie jeden sroby a vybratie jedenej pruziny z tej osky. Potom som tu osku pretlacil stredom naboja (neviem ci sa to tak vola :D) na druhej strane som vratil pruzinu a zakrutil srobu. Vybral som taku umelinu, co bola medzi platnickami brzdy a vlozil koleso do vidlice. Kotuc sadol ako uliaty medzi platnicky. Dotiahol som upinakom koleso a skusil roztocit. Nic nesuchalo brzda hned brzdila.
08.04.2014 - 12:57:49
00
Ta cierno-biela nervakom proste pristane :)
08.04.2014 - 16:07:51
00
Tak, mám aj ja potvrdenú objednávku. Trochu som dúfal, že ho do Veľkej noci vyskladnia, pretože včera keď som ho objednával bol dodací termín 16-tý kalendárny týždeň. Dnes ráno tam už svietil sedemnásty a na potvrdení mi prišiel 18-tý kalendárny týždeň. Takže sa vozím až v máji, budem musieť ešte byť trpezlivý :rofl: .

Inak odporúčam kontrolu údajov pri potvrdení objednávky, ako dodaciu adresu som mal Dresden, Slowakia, tak by ma zaujímalo, kde by to skončilo :drunk: .
08.04.2014 - 16:39:33
02
Chalani nech Vám Nerváci slúžia. :lol: Ja si budem musieť ešte chvíľu počkať kým na neho (Nerve AL 8.0) došporím. ;( Snáď nebude ešte vypredaný niekedy v lete.
08.04.2014 - 17:06:02
03
Mam ten isty a bol som si po neho na depe uz v sobotu rano lebo som to nemohol vydrzat. Testoval som uz na troch vyjazdoch a je to bomba!
09.04.2014 - 01:13:39
01
Ďakujem všetkým za rady a názory. Po dlho uvažovaní som sa rozhodol objednať L-ko. :$
11.04.2014 - 08:13:52
02
Ahojte. Riesim dilemu, ci priplatit za Nerve AL 7 kvoli tlmicu a klukam, alebo bude stacit Nerve AL 6. Brzdy budem takmer urcite menit. Co som cital tak Reba nie je zla vidla oproti Foxu EVO, prinos CTD v praxi nedokazem posudit. Jazdilo by sa okolie KE, pohodove vylety, obcas zosup po traily s vahou 80 kg.
Btw: objednaval niekto velkost M a ak ano, ci bude sediet na cca 174 cm vysky (podla tabulky mi vychadza S-ko). Vdaka za odpovede.
12.04.2014 - 19:20:03
00
Kamosovi dojde v utorok Mko, tak ti prezistim
12.04.2014 - 19:28:45
00
Ahojte. Riesim dilemu, ci priplatit za Nerve AL 7 kvoli tlmicu a klukam, alebo bude stacit Nerve AL 6. Brzdy budem takmer urcite menit. Co som cital tak Reba nie je zla vidla oproti Foxu EVO, prinos CTD v praxi nedokazem posudit. Jazdilo by sa okolie KE, pohodove vylety, obcas zosup po traily s vahou 80 kg.


Na pohodové výlety a traily určite dobre poslúži aj Nerve 6.0. Riešil som podobnú otázku a to najmä preto, že som doteraz jazdil na Ht-čku Rebu a vyhovovala, možno by som ju aj uprednostnil pred Foxom na Nerve Al 7.0 (aj keď som ho nejazdil). Tiež som mal v pláne na 6.0 prehodiť naň staré XT brzdy a kľuky z HT-čka. Ja osobne by som do 6.0 pokojne išiel, ak ti na ňom nebude niečo stačiť, vždy sa to dá postupne vylepšovať ak nemáš nič proti rámu, vidlici a tlmiču.
Nakoniec som však predal HT-čko a objednal 7.0 najmä kvôli termínu, ktorý je u 6.0 tuším až 20-21 týždeň momentálne.
12.04.2014 - 20:06:18
00
tak sa pochval fotkou :) premyslam aj ja o canyone ale to je otazka este mesiaca/dvoch


Trochu oneskorene, ale reagujem na výzvu. Nebolo kedy, veľa bicyklovania, veľa práce, málo surfovania.

Bral som sedmičku v tejto divnej farbe, lebo bola vtedy "on stock", nechcelo sa mi kvôli farbe čakať týždne.
Nakoniec som si jej divnosť obľúbil. (Však čo mi ostávalo, žeáno, ale prečo trochu nevytŕčať z radu.)

Montáž je naozaj tak do pol hodiny, všetko, čo je zmontované a nastavené z fabriky, je v poriadku, ostatné je malina.

Veľkosť mi ich kalkulátor doporučil M, ale bral som L, podľa načítaných skúseností iných ľudí a sedí mi. Mám 185 po vrch hlavy a 86 po rozkrok.

Pocit z jazdy je skvelý. Rád si zašlapem aj do strmín a potom ich bez bázne a hany zbehnem dole a na tomto som sa cítil dobre oboma smermi.

Už mám za sebou aj prvú nehodu, chytil som konár na zemi prehadzovačkou a vykrútil som jej krk "beyond repair". Tak som využil príležitosť a dal tam XT Shadow + ako je na osmičke a devine (na sedmičke je bez plus) - môžem len doporučiť. Dal som aj novú kazetu, nebolo jej síce nič, ale náš lokálny guru a serviceman mi vysvetlil, že nie je dobrý nápad dať oceľovú kazetu na orech z ľahkej zliatiny, lebo ho ničí. Čo môžem potvrdiť, po 130 km (!) už bol náznak zahryzávania.

Summa summarum: mám veľmi dobrý pocit z tejto kúpy. ale ako sa hovorí: YMMV.

Prílohy:

IMG_20140412_162857.jpg
IMG_20140412_162857.jpg 352.53 KiB thumb_up1thumb_down

12.04.2014 - 20:54:04
015
Už mám za sebou aj prvú nehodu, chytil som konár na zemi prehadzovačkou a vykrútil som jej krk "beyond repair". Tak som využil príležitosť a dal tam XT Shadow + ako je na osmičke a devine (na sedmičke je bez plus) - môžem len doporučiť. Dal som aj novú kazetu, nebolo jej síce nič, ale náš lokálny guru a serviceman mi vysvetlil, že nie je dobrý nápad dať oceľovú kazetu na orech z ľahkej zliatiny, lebo ho ničí.


Vyzerá celkom pekne, aj ja som zvažoval či sa neprikloním k tejto kombinácii :-)

Inak aký je rozdiel medzi Shimano Deore XT Shadow a XT Shadow + ? :lol:
12.04.2014 - 21:16:12
00
Plus znamena ze tam je ta packa co ti akoby zamkne prehadzku a nelieta ti tak retaz
12.04.2014 - 21:24:55
01
Vyzerá celkom pekne, aj ja som zvažoval či sa neprikloním k tejto kombinácii :-)

Inak aký je rozdiel medzi Shimano Deore XT Shadow a XT Shadow + ? :lol:


V zásade ide o to, že keď potrebuješ odmontovať zadené koleso, tak má byť napínanie prehadzovačky voľné, aby neprekážalo, ale pri zjazde je lepšie, keď je tuhé, aby reťaz netĺkla o zadnú stavbu. Na to má Shadow + šoupátko, ktoré v dvoch polohách zabezpečí obe možnosti. Dnes som to prvýkrát vyskúšal a môžem povedať, že je príjemné nepočuť to šialené hrkotanie.
12.04.2014 - 21:51:08
01
keyboard_arrow_up