Kristina si prešla na oceľ? Z akej crmo sú trubky?
11.04.2022 - 15:36:40
00
Neprešla. Ja mám od nepamäti aj nejaký ten bajk na oceli, titane. Tento Ritchey Ultra je proste jeden z mojich bajkov. Na webe je k tomuto modelu Ultra tento popis: Material: heat-treated, triple-butted Ritchey Logic steel tubing - TIG welded.

Prílohy:

frm_Ritchey_Ultra_2327g.jpg
frm_Ritchey_Ultra_2327g.jpg 166.77 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2022 - 16:30:45
02
Aj XL Spectral sa vojde do "ponožky". :-)
(test pred nosením biku do kancelárie)
Príloha:
IMG_20220409_131305.jpg
IMG_20220409_131305.jpg 375.71 KiB thumb_up1thumb_down

11.04.2022 - 16:36:56
00
Podľa mňa je dobré vážiť bajk bez pedálov. Lebo každý máme iné pedále a každý si vie prirátať tie svoje do celkovej váhy ak ho to zaujíma. Potom odváži s pedálmi a budú na fóre otázky, že odváž prosím pedále, odváž bez pedálov atď ...
11.04.2022 - 17:04:16
08
Možno by sme teda mali vážiť aj bez plášťov. Každý jazdíme iné, ktoré nám vyhovujú. Alebo aj bez sedadla, či? :?:
IMHO bajk by sa mal vážiť ako funkčný celok.
11.04.2022 - 17:13:23
035
Nie. Komplet bajk bez pedálov je fajn. To, že uviedol váhu pedálov je veľmi vítané. Ja ti to zrátam, jeho bajk váží 8,3kg aj s jeho pedálmi. Akože zasa som niečo napísal a už to znova ľutujem, bolo mi to treba ...
Chapes minule chlapik odvazil svoj Canyon Lux a mal tam svetlo, blikacku, pumpu, naradie, vybava na tyzdnovy pojazd v divocine. Povedal vahu no na aku rit mi je taky udaj? Bol to jeho "funkčný celok" ked udal vahu bajku, ktoru on pouziva. Prd je mi ta informacia platna. Co ja viem kolko vazia jeho pedale, pumpy a dalsie paksametle? 1 pedale 300g, dalsie mozu mat kludne 800 a to mam ako vediet, kolko gramove su prave tie jeho? No iba tak, ze bez pedalov a doratam si ... resp. v idealnom svete uda obe vahy.
11.04.2022 - 17:19:19
03
Kristina napísal:
Avšak montovať na taký bajk fejkové komponenty trochu kazí výsledný dojem. Ani to sedlo (iné ako na foto komponentov) nebude originál Ritchey. Neviem ako by fejkové komponenty mali spĺňať účel lepšie ako "origo".
Mám "origo" košíky a poviem iba toľko, že ani pri skokoch a tvrdých dopadoch plnú fľašku "nepustia".


Napis na sedle sa zosucha ako prvy a potom to bude len noname sedlo. :-P
Mam karbonove kosiky z Ali, sice bez napisu, a flasa mi vypadla len raz, po mojej chybe ked som don dal mierne stlacenu flasu. V com su lepsie tie origo za 60€/kus ako z Ali za cca 11€/ks? Udrzia aj stlacenu flasu? Asi nie..
11.04.2022 - 17:28:41
04
robotu spravia, tu jej ide o miesanie origa s neorigom, nie o funkcnost. Aspon tak som to ponal ja
11.04.2022 - 17:44:59
00
kazdemu je jasne ze chcel ukazat vahu pod 8kg, to si splnil. to ze bike bude mat nieco viac je jedno, aspon teda mne :)
11.04.2022 - 17:56:37
07
za mna tie fejky funkčnosť vobec nemaju ,len je to podobne a ma to nalepku, nepruží to tak ako má, hmotnosť, pevnosť, spracovanie....
11.04.2022 - 19:25:01
01
Strenki napísal:
Podľa mňa je dobré vážiť bajk bez pedálov.

Podla mna by to bol dobry udaj od vyrobcu, popripade predajcu, ktory to v takom stave predava. (Kiez by to bolo bezne..) V opacnom pripade sa neda nez nesuhlasit s Kristinou.
Apropo, ked niekto v drvivej vacsine jazdi so svetlami, pumpami, kapsami atd., tak to tiez neni od veci udaj, lebo vacsinu casu ta hmotnost biku taka je, tak naco by mu bol udaj bez toho a nam iba zdelil kolko mu to v tom prevadzkovanom stave vazi ;-)
11.04.2022 - 19:33:11
00
zihadlo 5 napísal:
za mna tie fejky funkčnosť vobec nemaju ,len je to podobne a ma to nalepku, nepruží to tak ako má, hmotnosť, pevnosť, spracovanie....

Na biku mam sedlo - Selle San Marco Aspide Open-Fit Carbon FX Narrow čierne o vahe 145g ktore je aj na prvej foto. To cinske ma vahu 135g.
Ani neviem preco som tam nahodil tu cinu ked som to skladal ale uz to mam prehodene :)
11.04.2022 - 19:35:14
00
Strenki napísal:
Nie. Komplet bajk bez pedálov je fajn. To, že uviedol váhu pedálov je veľmi vítané. Ja ti to zrátam, jeho bajk váží 8,3kg aj s jeho pedálmi. Akože zasa som niečo napísal a už to znova ľutujem, bolo mi to treba ...
Chapes minule chlapik odvazil svoj Canyon Lux a mal tam svetlo, blikacku, pumpu, naradie, vybava na tyzdnovy pojazd v divocine. Povedal vahu no na aku rit mi je taky udaj? Bol to jeho "funkčný celok" ked udal vahu bajku, ktoru on pouziva. Prd je mi ta informacia platna. Co ja viem kolko vazia jeho pedale, pumpy a dalsie paksametle? 1 pedale 300g, dalsie mozu mat kludne 800 a to mam ako vediet, kolko gramove su prave tie jeho? No iba tak, ze bez pedalov a doratam si ... resp. v idealnom svete uda obe vahy.

Je to diskusné fórum. Napísala som svoj názor a vôbec som to nemyslela na teba osobne a ofenzívne. Tak sa prosím nepaprč. Peace :sun:
Jeden z mojich dôvodov prečo osobne preferujem komplet funkčný bajk na váhe sú skúsenosti z minulosti z jedného českého gramárskeho fóra. Už neexistuje, ale niektorí si ho tu určite pamätajú pretože boli členmi. Niektoré gramárske stavby zachádzali do takých "extrémov", že dotyčný staviteľ ultralajtu ani nevlastnil všetky komponenty, ktoré mal uvedené a mal ich požičané. Alebo boli jeho, ale ich používal na všetky svoje stavby iba na fotenie na váhe. A reálne ich nejazdil.
Osobne uvádzam svoj bajk nielen s pedálmi, ale aj s košíkom na fľašu.
11.04.2022 - 19:48:11
012
user_id napísal:
Napis na sedle sa zosucha ako prvy a potom to bude len noname sedlo. :-P
Mam karbonove kosiky z Ali, sice bez napisu, a flasa mi vypadla len raz, po mojej chybe ked som don dal mierne stlacenu flasu. V com su lepsie tie origo za 60€/kus ako z Ali za cca 11€/ks? Udrzia aj stlacenu flasu? Asi nie..

Ide mi o logo na fejkovom produkte. Keď to bude "no name" produkt tak mi to je jedno. nech si vozí kto chce čo chce. Avšak nemám rada zneužívanie známeho loga na fejkovom produkte.
11.04.2022 - 19:51:12
19
ked je niekto lahky tak sa aj gramari lahsie :D
ale co taky co musi mat XL ram a ma 90+ kg
ultralighty ho neudrzia a este aj ram ma tazsi ako nejake Sko

ale clovek ma aspon inspiraciu a prehlad co kolko vazi
11.04.2022 - 19:53:05
01
keyboard_arrow_up