po "kazdej jednej" jazde kazetu ocistim cyklostarom,vsetok bordel z nej ide samozrejme do vane.Retaz ocistim suchou handrou od bordelu a prestriekam finishom.Samozrejme ram utriem od spiny a niekedy ide kamarat moj aj do vane.Staram sa onho ako o seba. :oops:

btw: Niektori ste pekni humusaci.Keby vam tak vase mamy v detstve zadky neutierali... :roll:


ja bike cistim teiz po kazdej jazda katezu a retaz na tom si da m vzdy zalezat bay to neskripao hladky chod je hladky chod
28.08.2007 - 21:07:10
00
asi tiez tak raz za ten tyzden ak jazdim kazdy den...hlavne tu retaz,kazetu..
28.08.2007 - 21:55:48
00
Skoro po kazdej jazde ocistit ak je spinavy ram a velke necistoty z kazety a retaze. Raz za mesiac dam na retaz TF sprej. Tiez ocistim nohy vidly, trochu TF na gufery a par krat zmacknem vidlu. To je vsetko. Na zimu bike kompletne rozoberem a vyumyvam a namazem co sa da ;-)
30.08.2007 - 15:14:22
00
Skoro po kazdej jazde ocistit ak je spinavy ram a velke necistoty z kazety a retaze. Raz za mesiac dam na retaz TF sprej. Tiez ocistim nohy vidly, trochu TF na gufery a par krat zmacknem vidlu. To je vsetko. Na zimu bike kompletne rozoberem a vyumyvam a namazem co sa da ;-)

Raz za mesiac na retaz :?: To tak málo jazdíš :?:
30.08.2007 - 15:25:49
00
Bohuzial, tak malo...
Vacsinou do prace a spat, obcas z prace vybehnem na Kolibu, inac nic moc...tak do 70 km do mesiaca... Snad sa to zlepsi dalsi rok (toto som si hovoril aj minuly rok...) Co uz...
30.08.2007 - 15:42:40
00
NO čistim podla toho ako to vyzera, hej co je to zasvinene, ale bo je to vpohode, hlavne ked ten prach sa na to lepí, ...Aj ked su na to pripravk ze by sa ti na to nelepilo toho vela, ale ja si to radsej vycistim. cistim len retaz a kazetu, prsote to co je stale v pohy tak to sa snazim mat v dobrom stave
20.10.2007 - 09:38:20
00
nooo tak po kazdej jazde ocistim nohy vidly od prachu a kazdu druhu jazdu ich aj natriem olejom. umyvam ho ked je moooc zablateny ze mi to az vadi lebo viacej sa mi paci pekne zablateny
:)
21.10.2007 - 19:57:29
00
bike cistim az ked je moc zatrepany, kedze jazdim skor cesty, tak len utieram od prachu a na konci sezony rozoberam do sroba, cistim a dam do krabic, a co je zle to vymenim, cize tak.... ako napr. teraz, dnes som sa hral s radenim a brzdami :) asi 2 hodinky :)
21.10.2007 - 21:31:39
00
ja sa radsej nehram s rozoberanim, lebo by to velmi zle dopadlo :shock:
dala som si novorocne predsavzatie, ze sa budem o bike starat.. :wink:
21.10.2007 - 21:37:07
00
hlavne si dotahuj rychloupinaky :-)
21.10.2007 - 22:31:47
00
tak tak, zakladne pravidlo...
21.10.2007 - 22:34:24
00
hlavne si dotahuj rychloupinaky :-)
jj, poucila som sa. nie je sranda stratit koleso..
22.10.2007 - 08:17:32
00
zdar,... ludia no... na OČAPe /ochrana cloveka a prirody/nas ucili, ze technicky stav bicykla treba skontrolovat pred kazdou jazdou :!: takze nehadzte drzky :)
22.10.2007 - 09:44:00
00
Par poznatkov z praxe cloveka vyznavajuceho nazor "Bike je na jazdenie a nie na to, aby som stracal cas jeho lestenim!". :D

1. Povrchova spina nie je dolezita, dolezite je, aby boli ciste loziska, zavity, bovdeny a kotuce.
2. Blato nikdy nedrzi tak extremne, aby casom neodpadlo samo alebo s malou pomocou. :)
3. Ak sa nahodou nepodari v praxi dopracovat k vysledku popisanemu v pravidle c. 2 a odlahcenie od blata je viac nez ziaduce, tak bud pristupim k mechanickemu odstraneniu najväcsich kusov, alebo sa pritrafi ucast na nejakom maratone, kde je v cieli umyvanie bikov. :)
4. Cistenie retaze som uz vzdal - skoro kazdu sezonu mi bezdovodne praskne vanicka na retaz (a to ju teda vobec nepouzivam casto), tak uz to kaslem a po naolejovani jazdim retaz tak dlho ako sa da, tzn. az kym mam pocit, ze uz je sucha a zacina sa tazsie slapat (zo suchej retaze väcsina bordelu opada sama), potom vycistim kladky a zase naolejujem.
5. Cistenie sedlovky pred zasunutim do ramu nevynecham nikdy, to by bolo barbarstvo!

Napr. tento rok som bike umyval prvy krat aj naposledy na Svätojurskom maratone hadicou a aj to len preto, ze bol ten pretek taky blatovy a bike som neviezol domov na streche, ale v aute. A pred Svätojurskym maratonom 2007 som ho umyval naposledy na Dubnicaku 2006 klasickou wapkou ak si dobre spominam. :) A cuduj sa svete ten bike je stale relativne cisty a ziadne kusy blata z neho nevisia, takze vyvstava filozoficka resp. recnicka otazka: "Naco cistit, ked je to ciste?" :)
23.10.2007 - 20:59:22
00
heh ja cistim bike asi tak, ze ked uz je to s nim zle tak ho rozoberem a potom ho napostupne skladam a cistim (tak 3-4 dni potroske)... ale uz bude aj pracka na retaz tak ju asi budem pouzivat na cestejsie cistenie...
23.10.2007 - 21:11:36
00
keyboard_arrow_up