Video: Jednoprevodník pre začiatočníka - treba sa ho obávať?

Téma prevodov vždy závisí na preferenciách jazdca, a preto je tu množstvo názorov. Má sa ale začiatočník niečoho vyslovene obávať, prípadne s čím treba počítať?Pustiť sa do témy ohľadom počtu prevodov vždy zaváňa “rozmanitou” debatou, pretože je to vec, ktorá súvisí s viacerými faktormi ako je kondícia, kde človek jazdí a čo od biku očakáva. Lenka je ale výborný príklad skutočného začiatočníka/hobby jazdca a práve značnú časť tejto sezóny jazdila na sade Sram NX Eagle - čo bola zároveň jej prvá skúsenosť s jednoplackou. Absolvovali sme množstvo výletov, či už doma ale napr. aj v Dolomitoch. Videjko sme spravili v podstate tesne pred tým, než prišiel na pomoc ebike. A to z dôvodov, ktoré sme si priblížili nižšie .Napadlo ma teda dať dokopy môj pohľad na jednoprevodník z pozície skúsenejšieho a rovnako vám Lenka predstaví vlastné skúsenosti. O tom si môžete prečítať podrobnejšie aj v jej článku.

Ešte upresním, čo mám na mysli pod tým, keď poviem začiatočník - kam primárne video smeruje. Je to človek, ktorý sa vozí pre radosť, nemá pojem o kadencii, odstupňovaní alebo rozsahu. Chce sa zatiaľ jednoducho voziť a neriešiť…

Ak sa bavíme o nasadení pre náročných, o pretekoch a veciach, ktoré s tým súvisia, stále si stojím za svojimi názormi a tie nájdete v tomto článku - a bol písaný ešte pred tým ako ku mne prišiel 12 rýchlostný Sram Eagle .

Ak sa vám video páčilo, pozrite sa aj na ďalšie v našom playliste a nezabudnite nás podporiť svojím odberom.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti toto video? thumb_up25thumb_down comments 68 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné videá

Video: Kolenačky a prilby na ebike - aby zábava nebolela play_arrow

Video: Kolenačky a prilby na ebike - aby zábava nebolela

Ako vyberať ochranné pomôcky na ebike, v čom je elektrický bicykel špecifický? Pred kúpou prilby alebo kolenačiek sa budú hodiť odporúčania skúseného ebikera.
Video: Nový Shimano displej - výhody a nevýhody modelu SC-E5003 play_arrow

Video: Nový Shimano displej - výhody a nevýhody modelu SC-E5003

Ako vyzerá displej Shimano SC-E5003, aké funkcie ponúka, ako sa obsluhuje, čo sú jeho silné a slabé stránky.
Shimano a SRAM – porovnanie MTB systémov play_arrow

Shimano a SRAM – porovnanie MTB systémov

Sú lepší tradiční japonskí rybári alebo moderní a "cool" Američania? Večná otázka, ale tu sa pozrieme na jednotlivé časti 12-rýchlostného pohonu z hľadiska dlhodobého používania a rovnako možností mixovania.
keyboard_arrow_up