Cestná cyklistika v regióne Turiec v sezóne 2018

Cestná cyklistika v regióne Turiec v sezóne 2018

Od minulej sezóny sa o aktivity a organizovanie spoločnej cyklistiky v Martine a okolí stará verejná cyklistická skupina Cyklisti Martin. Organizujú spoločné výjazdy, cyklistickú ligu, informujú o cyklistických pretekoch pre verejnosť a aktualitách z regiónu.

Spoločné výjazdy


Každý víkend sa spoločne stretávajú na skupinových výjazdoch, ktoré začínajú vždy v Martine a pravidelne striedajú trasy okolo Turca, mieria do Bojníc, prípadne Kremnice (Krahule), na Donovaly, či jazdia v okolí Šturca. Zvyknú sa previesť aj do Čičmian alebo smerom na Ružomberok, obchádzajú Dolný Kubín, prípadne Huty. V okolí je toho na jednu sezónu viac než dosť, najdôležitejšia je však priateľská atmosféra a skúsenosti, ktoré účastníci jazdy v skupine získavajú. Skupinové výjazdy sa nesú v duchu fair play, spoločných posedení či diskusií v balíku, takže si každý určite príde na svoje.Cyklistická liga


Pre rýchlejšie jazdy, v ktorých sa už nečaká, tento rok v Martine opäť organizujú cyklistickú ligu. V sezóne 2018 to bude už 8. ročník týchto samozvaných pretekov. Ak máte dostatočnú motiváciu nadobudnúť pretekársku formu a taktické znalosti potrebné na verejné preteky, neexistuje lepšia príprava ako regionálne ligy. Tie vám ponúkajú pravidelný program počas celej sezóny. V Martine si môžete zapretekať od apríla do septembra každú druhú stredu, vždy po pracovnej dobe o 17:30 hod. Na programe sú časovky jednotlivcov, rovinaté či zvlnené trate, ale aj kráľovské stúpanie na Martinské hole. Túto príležitosť pravidelne využívajú cyklistky a cyklisti bez rozdielu veku či kategórie výkonnosti. Vstup na ligu je pre všetkých záujemcov bezplatný.

Kalendár aktuálnej sezóny je nasledovný:
 • 1. kolo - 18.4, 17:30 - Okruhy Belá šprint (44 km)
 • 2. kolo - 2.5, 17:30 - Štiavnička cez Belú (40 km)
 • 3. kolo - 16.5, 17:30 - Časovka jednotlivcov (9 km)
 • 4. kolo - 30.5, 17:30 - Pyreneje po Diel (39 km)
 • 5. kolo - 13.6, 17:30 - Martinské hole (11 km)
 • 6. kolo - 27.6, 17:30 - Okruhy Kalníky (35 km)
 • 7. kolo - 11.7, 17:30 - Okruhy Belá kopec (42 km)
 • 8. kolo - 25.7, 17:30 - Štiavnička cez Belú (40 km)
 • 9. kolo - 8.8, 17:30 - Pyreneje po Diel (39 km)
 • 10. kolo - 22.8, 17:30 - Časovka jednotlivcov (9 km)
 • 11. kolo - 5.9, 17:30 - Martinské hole (11 km)
 • 12. kolo - 19.9, 17:30 - Okruhy Kalníky (35 km)
Verejné preteky


Všetky nazbierané skúsenosti môžete následne zúročiť na organizovaných verejných pretekoch v Martine a okolí, ktoré sú súčasťou kalendára SZC Cyklistika pre všetkých. Spoločne si môžete zapretekať s desiatkami cyklistov a porovnať tak nadobudnutú formu.

Jedinečné etapové preteky Turčianske okruhy pre amatérskych cyklistov organizuje R.C.T. Martin 20. - 22. júla a jednodňové preteky Cyklomaratón SNP, s pravidelnou účasťou viac ako 100 štartujúcich, sa uskutočnia 26. augusta. Jedny z najstarších a najkrajších pretekov na Slovensku, so špecifickým názvom Slovenské Pyreneje, organizuje obec Kláštor pod Znievom 18. a 19. augusta.

Všetky informácie o cyklistike z martinského regiónu nájdete na stránkach cyklistimt.sk alebo Facebook skupine s názvom Cyklisti Martin.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Slovenské Pyreneje – okruh, kde sa nebudete ani chvíľu nudiť

Slovenské Pyreneje – okruh, kde sa nebudete ani chvíľu nudiť

Poďte s nami na výjazd do oblasti, kde má cyklistika bohatú tradíciu a kde vás čakajú parádne stúpania, výhľady a cesty mimo veľkú premávku.
Tip na výlet: Okolie Banskej Štiavnice - ako jeden tím, a to doslova

Tip na výlet: Okolie Banskej Štiavnice - ako jeden tím, a to doslova

V tomto tipe na výlet vám priblížim náš cyklokemp tímu Beer Inside Team, ktorý možno niektorí z vás poznajú aj vďaka MTB podujatiu Jarný Šprint Bystrička.
500 km výlet, ktorý nič negarantuje

500 km výlet, ktorý nič negarantuje

Keď sme ako partia študentov počas jedného jarného večera sedeli už pri treťom pive, jeden kamarát zahlásil: „Poďme cez prázdniny k Liptovskej Mare na babete.“ Ja som smelo odvetil: „Síce babetu nemám, ale pôjdem s vami na bicykli.“
keyboard_arrow_up