Detské oblečenie, doplnky a chrániče – pohodlne a bezpečne

Detské oblečenie, doplnky a chrániče – pohodlne a bezpečne

PR článok

Oblečenie na bicykel má svoje špecifiká, predovšetkým, ak sa jedná o to detské. Rovnako nie je vždy ľahké zohnať ideálne padnúce doplnky a chrániče. Polaris, Amplifi a Altitude tento výber vedia uľahčiť.

Oblečenie Polaris – hlavne pohodlne


Rovnako ako v prípade klasického oblečenia pre dospelých, musí to detské kombinovať funkčnosť (odvod vlhkosti), ochranu a dizajn. Hlavným rozdielom sú veľkosti a Polaris ponúka viacero možností na výber, takže sa vaše dieťa bude cítiť prirodzene a komfortne počas všetkých výletov.

Dobrý dres musí nielen spoľahlivo odvádzať vlhkosť od tela, ale rovnako zaujať. U Polaris nájdete volnejší variant dresu s názvom Mini Adventure Trail (MOC 21.52 €) a rovnako viac športovo ladený Tuareg (MOC 39.90). Druhý menovaný má potlač v štýle „tatoo“, polovičný zips a dve zadné vrecká.Cyklisti vedia, že základom komfortu sú dobre zvolené nohavice a platí to aj pre tých najmenších. Model Terra (MOC 39.92 €) kombinuje voľné krátke nohavice a vnútorné elastické s výstelkou, ktorá je určená špeciálne pre deti. Majú pohodlný strih a množstvo vreciek, pričom sa dajú prispôsobiť. Na výber sú aj klasické elastické krátke nohavice Mini Adventure Short (MOC 21.52 €). Tie sú vyrobené z materiálu Nylex pre vysokú elasticitu a komfort, výstelka je rovnako konštruovaná špeciálne pre deti. Na spodných lemoch nechýbajú elastické gripy.Nájť pre dieťa vhodnú ochranu pred vetrom a nepriaznivým počasím na bicykel nie je ľahké. Tento problém rieši bunda Aqualite Extreme Waterproof junior (MOC 25.11 €) s lepenými švami. Tá je plne nastaviteľná pomocou elastických manžiet a možnosťami stiahnutia. Je dostupná v dvoch výrazných farebných kombináciách na zvýšenie bezpečnosti.

O niečo ľahšou a spratnejšou alternatívou je vesta RBS Mini Gilet (MOC 28.90 €), ktorá nezaberie takmer žiadne miesto, a pritom ochráni telo pred vetrom aj počas letných dní. Navyše, vesta je spracovaná vo výraznej fluorescenčnej farbe s 360-stupňovou reflexnou potlačou, takže dieťa bude viditeľné z každej strany.Dôležitou súčasťou výbavy sú rukavice, ktoré vedia ochrániť pri častých pádoch a tiež poskytnú komfort a spoľahlivé ovládanie bicykla. Mini Trail Glove (MOC 15.90 €) majú odolnú dlaň z materiálu Amara, sú celoprstové a nechýba im silikónová potlač, aby sa na riadítkach nešmýkali. Ochrániť pred nepriaznivým počasím zase pomôže RBS Helmet Cover (MOC 21.90 €), ktorý sa jednoducho natiahne priamo na detskú helmu.Chrániče Amplifi – prevencia zranenia pri častých pádoch


Ak vašich najmenších ťahá stále viac do terénu, je viac než isté, že ich čaká nejaký ten pád. Ochrániť citlivé časti pomôžu chrániče od Amplifi v špecifických detských veľkostiach. Vďaka tomu budú výborne sedieť, neprekážať a vďaka vysokej odolnosti zabránia nepríjemným zraneniam.

Základom sú kolenné chrániče Polymer Knee Grom (MOC 34.90 €) s ochranou SAS-TEC. Tento špecifický materiál je ľahký, a pritom extrémne odolný aj voči opakovaným rázom – používa sa aj pri najvyšších modeloch chráničov pre dospelých, takže vydrží viac než dosť. Dajú sa ľahko prispôsobiť pomocou suchého zipsu a nájdete ich v 4 veľkostiach. Vhodne ich dopĺňa „lakťový“ variant Polymer Elbow Grom v podobnej konštrukcii. Má strategicky umiestnené flexibilné zóny a rovnako sa spolieha na ochranu SAS-TEC. Obidva modely sú vystužené kevlarovými panelmi pre extra odolnosť proti oderu.Chrbtica patrí medzi naozaj chúlostivé miesta pri páde a hlavne pri pohybe v náročnejšom teréne plnom skál a stromov. Deti navyše potrebujú špecifickú veľkosť a tieto požiadavky spĺňa chrbtový chránič Cortex Polymer Grom KIDS (MOC 64.90 €). Spolieha sa na vyššie spomínaný chránič SAS-TEC, ktorý dodáva nízku hmotnosť a odolnosť. Priedušná nastaviteľná konštrukcia postrojov umožní prispôsobenie, rovnako ako nastaviteľný bedrový pás. Použitý zips YKK poskytuje maximálnu kvalitu a funkčnosť za akýchkoľvek podmienok. Dostupné sú dve špecifické detské veľkosti.

Spodnú časť tela a využitie aj pri iných športoch (napr. lyžovanie či snowboard) poskytujú ochranné krátke nohavice Salvo Pants KIDS (MOC 49.90 €). Umožnia kombináciu s rôznymi nohavicami, sú priedušné, elastické a antibakteriálne, pre čo najväčší komfort. Vďaka elasticite sa aj ľahko prispôsobia rôznym proporciám.Okuliare Altitude


S bezpečnosťou súvisí aj ochrana zraku, kde samozrejme pomôžu dobre zvolené okuliare. Tie od francúzskeho Altitude majú špecifický tvar, ktorý sadne aj na veľmi malú tvár a poskytujú výborné optické vlastnosti. Model Tom (MOC 29.90 €) so šírkou 115 mm je určený najmä pre chlapcov a rôzne druhy aktivít. Okrem modrej ich nájdete aj v oranžovej farbe.

Pre tých úplne najmenších sú určené tie s označením Billy (26.90 €), dostupné v širokej škále farebných prevedení a v šírke 100 mm. Sú navrhnuté s ohľadom na detskú tvár a dokonale flexibilné, takže dieťaťu v nijakom ohľade nezavadzajú.Kompletnú ponuku značiek Polaris, Amplifi a Altititude nielen pre tých najmenších, nájdete na stránkach dovozcu Made4bike.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Test: Shimano EQUINOX4 Ridescape - na cestu aj do terénu

Test: Shimano EQUINOX4 Ridescape - na cestu aj do terénu

Do testu sa mi prvýkrát dostali aj okuliare a to priamo od známeho výrobcu komponentov Shimano. Ako si poradil pri tak dôležitom doplnku?
Novinky v oddelení okuliarov PR článok

Novinky v oddelení okuliarov

Okuliare sú dôležitým doplnkom a nejde tu len o dizajn. Je to hlavne ochrana pred slnečným žiarením, vetrom, hmyzom alebo zradnými konármi, o ktorých sa často dozvieme až na poslednú chvíľu...
Výbava pre najmenších – potešte svoje deti PR článok

Výbava pre najmenších – potešte svoje deti

Chcieť od vašich ratolestí, aby nikdy nespadli z bicykla, je nemožné. Nedokážeme to úplne ovplyvniť, ale čo môžeme urobiť, je zaobstarať im kvalitnú výbavu, ktorá ich ochráni pred zranením alebo pomôže pri jazde na bicykli.
keyboard_arrow_up