Detské oblečenie, doplnky a chrániče – pohodlne a bezpečne

Detské oblečenie, doplnky a chrániče – pohodlne a bezpečne

PR článok

Oblečenie na bicykel má svoje špecifiká, predovšetkým, ak sa jedná o to detské. Rovnako nie je vždy ľahké zohnať ideálne padnúce doplnky a chrániče. Polaris, Amplifi a Altitude tento výber vedia uľahčiť.

Oblečenie Polaris – hlavne pohodlne


Rovnako ako v prípade klasického oblečenia pre dospelých, musí to detské kombinovať funkčnosť (odvod vlhkosti), ochranu a dizajn. Hlavným rozdielom sú veľkosti a Polaris ponúka viacero možností na výber, takže sa vaše dieťa bude cítiť prirodzene a komfortne počas všetkých výletov.

Dobrý dres musí nielen spoľahlivo odvádzať vlhkosť od tela, ale rovnako zaujať. U Polaris nájdete volnejší variant dresu s názvom Mini Adventure Trail (MOC 21.52 €) a rovnako viac športovo ladený Tuareg (MOC 39.90). Druhý menovaný má potlač v štýle „tatoo“, polovičný zips a dve zadné vrecká.Cyklisti vedia, že základom komfortu sú dobre zvolené nohavice a platí to aj pre tých najmenších. Model Terra (MOC 39.92 €) kombinuje voľné krátke nohavice a vnútorné elastické s výstelkou, ktorá je určená špeciálne pre deti. Majú pohodlný strih a množstvo vreciek, pričom sa dajú prispôsobiť. Na výber sú aj klasické elastické krátke nohavice Mini Adventure Short (MOC 21.52 €). Tie sú vyrobené z materiálu Nylex pre vysokú elasticitu a komfort, výstelka je rovnako konštruovaná špeciálne pre deti. Na spodných lemoch nechýbajú elastické gripy.Nájť pre dieťa vhodnú ochranu pred vetrom a nepriaznivým počasím na bicykel nie je ľahké. Tento problém rieši bunda Aqualite Extreme Waterproof junior (MOC 25.11 €) s lepenými švami. Tá je plne nastaviteľná pomocou elastických manžiet a možnosťami stiahnutia. Je dostupná v dvoch výrazných farebných kombináciách na zvýšenie bezpečnosti.

O niečo ľahšou a spratnejšou alternatívou je vesta RBS Mini Gilet (MOC 28.90 €), ktorá nezaberie takmer žiadne miesto, a pritom ochráni telo pred vetrom aj počas letných dní. Navyše, vesta je spracovaná vo výraznej fluorescenčnej farbe s 360-stupňovou reflexnou potlačou, takže dieťa bude viditeľné z každej strany.Dôležitou súčasťou výbavy sú rukavice, ktoré vedia ochrániť pri častých pádoch a tiež poskytnú komfort a spoľahlivé ovládanie bicykla. Mini Trail Glove (MOC 15.90 €) majú odolnú dlaň z materiálu Amara, sú celoprstové a nechýba im silikónová potlač, aby sa na riadítkach nešmýkali. Ochrániť pred nepriaznivým počasím zase pomôže RBS Helmet Cover (MOC 21.90 €), ktorý sa jednoducho natiahne priamo na detskú helmu.Chrániče Amplifi – prevencia zranenia pri častých pádoch


Ak vašich najmenších ťahá stále viac do terénu, je viac než isté, že ich čaká nejaký ten pád. Ochrániť citlivé časti pomôžu chrániče od Amplifi v špecifických detských veľkostiach. Vďaka tomu budú výborne sedieť, neprekážať a vďaka vysokej odolnosti zabránia nepríjemným zraneniam.

Základom sú kolenné chrániče Polymer Knee Grom (MOC 34.90 €) s ochranou SAS-TEC. Tento špecifický materiál je ľahký, a pritom extrémne odolný aj voči opakovaným rázom – používa sa aj pri najvyšších modeloch chráničov pre dospelých, takže vydrží viac než dosť. Dajú sa ľahko prispôsobiť pomocou suchého zipsu a nájdete ich v 4 veľkostiach. Vhodne ich dopĺňa „lakťový“ variant Polymer Elbow Grom v podobnej konštrukcii. Má strategicky umiestnené flexibilné zóny a rovnako sa spolieha na ochranu SAS-TEC. Obidva modely sú vystužené kevlarovými panelmi pre extra odolnosť proti oderu.Chrbtica patrí medzi naozaj chúlostivé miesta pri páde a hlavne pri pohybe v náročnejšom teréne plnom skál a stromov. Deti navyše potrebujú špecifickú veľkosť a tieto požiadavky spĺňa chrbtový chránič Cortex Polymer Grom KIDS (MOC 64.90 €). Spolieha sa na vyššie spomínaný chránič SAS-TEC, ktorý dodáva nízku hmotnosť a odolnosť. Priedušná nastaviteľná konštrukcia postrojov umožní prispôsobenie, rovnako ako nastaviteľný bedrový pás. Použitý zips YKK poskytuje maximálnu kvalitu a funkčnosť za akýchkoľvek podmienok. Dostupné sú dve špecifické detské veľkosti.

Spodnú časť tela a využitie aj pri iných športoch (napr. lyžovanie či snowboard) poskytujú ochranné krátke nohavice Salvo Pants KIDS (MOC 49.90 €). Umožnia kombináciu s rôznymi nohavicami, sú priedušné, elastické a antibakteriálne, pre čo najväčší komfort. Vďaka elasticite sa aj ľahko prispôsobia rôznym proporciám.Okuliare Altitude


S bezpečnosťou súvisí aj ochrana zraku, kde samozrejme pomôžu dobre zvolené okuliare. Tie od francúzskeho Altitude majú špecifický tvar, ktorý sadne aj na veľmi malú tvár a poskytujú výborné optické vlastnosti. Model Tom (MOC 29.90 €) so šírkou 115 mm je určený najmä pre chlapcov a rôzne druhy aktivít. Okrem modrej ich nájdete aj v oranžovej farbe.

Pre tých úplne najmenších sú určené tie s označením Billy (26.90 €), dostupné v širokej škále farebných prevedení a v šírke 100 mm. Sú navrhnuté s ohľadom na detskú tvár a dokonale flexibilné, takže dieťaťu v nijakom ohľade nezavadzajú.Kompletnú ponuku značiek Polaris, Amplifi a Altititude nielen pre tých najmenších, nájdete na stránkach dovozcu Made4bike.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Okuliare - chráňte si zrak bez ohľadu na jazdecký štýl PR článok

Okuliare - chráňte si zrak bez ohľadu na jazdecký štýl

Okrem tepla prichádza s letom a slnkom takmer „nutnosť" nosiť okuliare. Zrak si treba chrániť a ak váhate, ktoré sú tie pravé, pomôcť môže náš menší výber.
Test: Okuliare BBB BSG-63PH FullView - iný pohľad na svet

Test: Okuliare BBB BSG-63PH FullView - iný pohľad na svet

Ochrana očí pri takom dynamickom športe, akým cyklistika je, patrí okrem ďalších prvkov ochrany ku zodpovednému prístupu každého cyklistu ku sebe samému.
Výbava do dažďa PR článok

Výbava do dažďa

V prechodných obdobiach ako jar alebo jeseň sa veľmi často mení počasie a tiež prší o niečo viac. Pozrime sa na niekoľko tipov, čo sa môže hodiť do menej priaznivých podmienok.
keyboard_arrow_up