Detská tour Petra Sagana 2.kolo – cyklistický ošiaľ vyvrcholil v Nitre

Detská tour Petra Sagana 2.kolo – cyklistický ošiaľ vyvrcholil v Nitre

204 komentáre

Peter Zanicky 24.04.2018 12 fotografií   Deti Detska Tour Horska Cyklistika Nitra Preteky

Nitra prekonala všetky očakávania a prilákala historicky najviac detských pretekárov. Ako to vyzeralo už počas druhého kola tohtoročnej Detskej tour Petra Sagana?

 

Na prvé počutie je to ťažko uveriteľné, ale je to tak. Počas nedeľného dopoludnia v nitrianskom parku na Sihoti si svoje pretekárske zručnosti vyskúšalo viac ako 700 detí. Je to absolútny rekord histórie Detskej tour Petra Sagana a ktovie, ako ďaleko by sme museli ísť, aby sme našli čisto detské podujatie obdobných rozmerov.Čo je k tomu potrebné? Kombinácia krásneho počasia, blízkosť centra mesta (a pritom okolie krásnej prírody) a trojnásobného majstra sveta v cyklistike, Petra Sagana. Správa, že nás príde povzbudiť patrón súťaže a idol nielen tých najmenších, sa šírila obrovskou rýchlosťou. Výsledkom bolo niekoľko tisíc jeho fanúšikov, ktorí si nenechali ujsť unikátnu príležitosť vidieť ho. Davy detí, rodičov, starých rodičov a ďalších rodinných príslušníkov prúdili k registrácii od skorého rána. Aj tak sme boli nútení posunúť štart pretekov, aby nikto neprišiel o vzácny štart na tomto obľúbenom podujatí. Našťastie len o pár minút, a tak sa už krátko pred jedenástou preháňali na svojich odrážadlách, bicyklíkoch aj kolobežkách najmenšie detičky v nesúťažnej kategórii Baby. Nasledovali Mikro dievčatá, kde si po prvenstvo suverénne prišla Hanka Rakayová.A potom to prišlo. Kým na svoj štart čakali Mikro chlapci, zjavil sa Peťo Sagan a zabrzdil pred nimi ako ich predjazdec. Obrovské prekvapenie vystriedalo odhodlanie ponaháňať čerstvého víťaza kráľovskej klasiky Paríž – Roubaix. Najlepšie sa to podarilo Enzovi Šplhovi. Aby ani dievčatám nebolo ľúto, aj nasledujúcu kategóriu, Mili dievčatá, si zobral pod patronát Peter. Zo súbojov na kombinovanej asfaltovo-terénnej trati vzišla ako víťazka Sofia Matiesková. Kým sa tak udialo, mierilo na športovca uplynulého roka na Slovensku množstvo fotoaparátov a mobilných telefónov. Fotka s majstrom sveta je naozaj cenný suvenír. V prestávke medzi súťažami stihol rozdať aj množstvo autogramov. Ani celý deň by nestačil na to, aby dokázal uspokojiť požiadavky všetkých záujemcov.S každou ďalšou kategóriou rástol počet kôl a výrazne aj rýchlosť pretekárov. Mili chlapcom kraľoval Stefan Szollos, Mini dievčatám Lucka Hudoková a Mini chlapcom Tomáš Matej. Tituly v žiackych kategóriách si rozdelili Sofia Ungerová a Jakub Mušálek medzi mladšími a Terézia Ciriaková s Dávidom Manzatom spomedzi starších žiakov.

Peter Sagan sa po krátkom pobyte na Slovensku poberie do USA a Detská Tour zamieri na sever, premiérovo do jeho rodnej Žiliny. Čaká nás prostredie Lesoparku, ktorého cestičky brázdil aj malý Peter. Kto si to príde vyskúšať? Všetci ste vítaní, vidíme sa 8. mája. Kompletnú fotogalériu nájdete na tomto odkaze.Ďalšie kolá Detskej tour Petra Sagana:


 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

2. kolo - Detská tour Petra Sagana

22.04.2018
2. kolo - Detská Tour Petra Sagana
Ostatné
Nitra (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
Registrovaných bikerov (438)

Výber z produktov

  Prejsť do shopu ()

  Komentáre

  jafri457 26.04.2018 (07:20)

  3


  Ak si niekto všimol dlhý rad súťažechtivých detí, resp. ich rodičov ešte v čase plánovaného štartu, muselo byť každému jasné, že usporiadateľ má iba dve možnosti, držať sa harmonogramu, alebo vyjsť v ústrety všetkým deťom posunutím štartu. V prípade prvej možnosti by sa tu rozpútala pravdepodobne vášnivá diskusia, prinajmenšom, o situáci priamo na mieste ani nehovorím.. Každopádne pri tak veľkom počte súťažiacich detí a neočakávanej hystérie okolo Petra (tým nechcem nič spochybňovať, komu česť, tomu česť) bolo všetko zorganizované perfektne. Deti sa zabávali počas celého dňa, myslím, že mali obrovský zážitok z príchodu Petra, na ktorý tak rýchlo nezabudnú. DTPS je z môjho pohľadu pretek zorganizovaný na veľmi vysokej úrovni, nemôžem najsť nič , čo by sa dalo vytknúť. Rastúci záujem potvrdzuje, že je to dobrá myšlienka a organizátori odvádzajú kvalitnú prácu.

   
  matieska 25.04.2018 (07:38)

  0


  Peťo robil predjazdca až MILI chlapcom a potom MINI dievčatám

   
  Cykloturista 25.04.2018 (08:37)

  0


   
  Duri6 25.04.2018 (07:11)

  -1


  Foto galeria bez vitazov !!!, Peto Sagan prisiel ako predjazdec ovela neskor ako je spominane v clanku , strat bol posuny skoro o hodinu a nie o par minut- bol ten clovek co to pisal vobec v Nitre. Peto je uzastny , detska tour je supeeeeeeeer.

   
  Pridaj komentár