Okolo Slovenska bez Sagana, v nomináciách aj Alaphilippe, Terpstra a Oss

Na septembrových cestných pretekoch Okolo Slovenska sa podľa posledných informácií nepredstaví trojnásobný majster sveta Peter Sagan.

Nedávny víťaz bodovacej súťaže na Tour de France bude v tomto čase na Vuelte. Na podujatí sa nezúčastní ani jeho brat Juraj Sagan a Michael Kolář, ktorý nedávno ukončil kariéru. Účasť na slovenských cestách však potvrdili cyklisti z dvoch tímov najvyššej kategórie UCI WorldTeams: BORA-hansgrohe a Quick-Step Floors Cycling Team.


Najviac hviezd avizuje belgický Quick-Step Floors. Spomínalo sa aj meno exmajstra sveta Philippa Gilberta, ten sa však po páde 16. etapy TdF bude pravdepodobne zotavovať zo zranenia kolena. Lídrom tímu by mal byť aktuálne najlepší vrchár a víťaz dvoch etáp 105. ročníka "starej dámy" Francúz Julian Alaphilippe. V prihláškach figurujú ďalej mená Niki Terpstra, úradujúci majster Belgicka Yves Lampaert a luxemburský šampión Bob Jungels. Holanďan Terpstra sa v minulosti stal víťazom klasík Okolo Flámska a Paríž-Roubaix. Sedmičku pretekárov belgického tímu dopĺňajú Davide Martinelli, Fabio Jakobsen a aj český pretekár Zdeněk Štybar.

"Chceme poslať na Slovensko, odkiaľ máme jedného zo stálych a veľmi dobrých partnerov, tím, ktorý bude bojovať o celkové prvenstvo. Nominovali sme cyklistov, ktorí nepôjdu do Španielska na Vueltu," povedal športový riaditeľ tímu Tom Steels.


Ralph Denk, hlavný manažér tímu BORA-hansgrohe, rovnako informoval o nominácii jeho tímu na preteky. Slovenské farby bude zastupovať Erik Baška a v sedmičke nemeckého tímu ho dopĺňajú Daniel Oss, Cesare Benedetti, Felix Grossschartner, Andreas Schininagel, Matteo Pelucchi a Rüdiger Selig. Podľa doteraz zverejnených informácií je pravdepodobná účasť piatich pretekárov tohtoročnej Tour de France a už čoskoro by sme mali poznať aj zloženie tímu Cofidis, ktorý sa rovnako predstaví na slovenských cestách.


Na 62. ročníku nebudú opäť chýbať zoskupenia UCI Pro Continental CCC-Sprandi-Polkowice a Gazprom – RusVelo. Prvýkrát sa predstavia Cofidis, Solutions Crédits a Roompot - Nederlandse Loterij. Slovensko bude zastupovať Dukla Banská Bystrica a reprezentačný výber so siedmymi pretekármi nominovanými zo všetkých domácich klubov. Celkovo sa v pelotóne objaví 20 tímov, z ktorého každý môže postaviť na štart sedem zástupcov.


Preteky Okolo Slovenska patria do kategórie UCI 2.1, kde nemajú povinnosť štartovať cyklisti z elitného okruhu WorldTour. V roku 2017 sa na Okolo Slovenska predstavili jazdci 5 prokontinentálnych tímov (PCT), 16 kontinentálnych zoskupení (CT) a 4 národných reprezentácií (NT). Celkovo zvíťazil Slovinec Jan Tratnik z poľského prokontinentálneho tímu CCC Sprandi Polkowice.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Peter Sagan a pamätné dni jeho kariéry

Peter Sagan a pamätné dni jeho kariéry

Slovensko malo priemerných športovcov. Malo dobrých športovcov. Malo vynikajúcich športovcov. A potom je tu Peter Sagan.
Video: Saganovu poctu nepokazil ani pád. MSR v cestnej cyklistike Tlmače 2023

Video: Saganovu poctu nepokazil ani pád. MSR v cestnej cyklistike Tlmače 2023

Najvtipnejšie momenty a najväčšie víťazstvá Petra Sagana podľa jeho kolegov? Čo by robili po kariére cyklisti, štartujúci na MSR v Tlmačoch 2023?
Pozvánka: Spoločné majstrovstvá SR a ČR v Tlmačoch - poslednýkrát s Petrom

Pozvánka: Spoločné majstrovstvá SR a ČR v Tlmačoch - poslednýkrát s Petrom

Tohtoročné národné majstrovstvá sa uskutočnia na Slovensku v Tlmačoch a chýbať nebude ani Peter Sagan.
keyboard_arrow_up