Rock Machine Elektro 2019 a pohon Sport Drive

Rock Machine Elektro 2019 a pohon Sport Drive

PR článok

Širokú paletu modelov Rock Machine v sezóne 2019 zastúpia elektrifikované verzie. Pri nich sa použili mnohé vlastné technológie, v ktorých sa zúročili 25-ročné skúsenosti značky.

Elektrobicykle nie sú novinkou v ponuke značky Rock Machine. Pomocné motory boli doteraz dodávané Shimanom vo verziách 5000, 6000, 6100, 7100, 8000. Pre rok 2019 budú dostupné aj motory v spolupráci so značkou Dapu a Panasonic, výrobcom batérii. Výsledné spojenie dostalo pomenovanie Sport Drive. Svojho debutu sa dočká v nasledujúcej sezóne a dozaista sa bude môcť na čo tešiť.

Bike Fun International, sídliaci v Českej republike, je zodpovedný za samotné prevedenie riadiacej jednotky. Jej vlastným pričinením je možné skombinovať Sport Drive motor s ich softvérovou technológiou a optimálne navrhnutým rámom pre dostatok stability a pohodlia. Novinkou je ich semi-integrovateľnosť, teda batéria už nie je neodňateľnou súčasťou rámu, ale je len pripevniteľná k spodnej rámovej trubke alebo na nosič.Samotné motory sú kvôli odlišnému použitiu ponúkané vo viacerých verziách - výkonnejšia Dapu MD250S s 36 V/250 W a 60 Nm, či pohodovejšia Dapu MM155 s 36 V/250 W s krútiacim momentom 40 Nm. Rozdielne je aj uloženie jednotiek. Zatiaľ, čo tie so 40 Nm sú osadené v zadnom náboji bicykla, 60 Nm sú konštruované pre oblasť stredového zloženia.Na výber bude z 3 možností batérii Panasonic, rozlíšených podľa ich výkonu. Najslabšou je 313 Wh (8,7 Ah), výkonnejšími 418 Wh (11,6 Ah) a 504 Wh (14 Ah). Hlavnou otázkou v tejto oblasti je aj výdrž batérii, vzhľadom na jej opakované dobíjanie. Výrobca pre tieto verzie udáva, že po 1 000 cykloch dobíjania, je zachovanie kapacity batérie na 80 %. Dobíjanie je možné z 2 druhov nabíjačiek: 4 A (udávaná doba dobíjania 2,5 h) alebo 2 A (7,5 h). Výsledné časy však záležia od použitých batérii.

Stav batérie alebo aktuálny výkon motora si budete môcť odsledovať na displeji, umiestnenom na riadítkach. Opäť sú na výber 2 možnosti: väčší a prehľadnejší „round“ displej, alebo športovejší a kompaktnejší „compact“.Bicykle so stredovým uložením jednotky


Touto konštrukciou disponujú modely STORM e60, pre ktoré sú základnými znakmi nenáročný terén, pohodlie a dostatok sily. Súčasťou ich výbavy sú aj 29“ kolesá a komponenty od značky Shimano. Bol použitý výkonnejší motor Dapu so 60 Nm a batéria s kapacitou 504 Wh. Cenovka je stanovená na 1 690 €.Nezabudlo sa ani na dámy, pre ktoré je určená alternatíva pánskeho STORMU-u, a to CATHERINE e60. Výbavou sa zhoduje s pánskym modelom. Rovnako je tomu aj v prípade použitého motoru Dapu so 60 Nm, či akceptáciou všetkých 3 variant batérii. V ponuke s najväčšou batériou (504 Wh) sa cena pohybuje okolo 1 690 €.Pre vyznávačov mestského jazdenia si Rock Machine pripravil bicykel BLACKOUT SD 40 s pohonom Sport Drive - opäť s modelom disponujúcim 60 Nm. Pevný rám s rovnako pevnou vidlicou, 8 prevodov a kotúčové brzdy, zabezpečia plynulý a rýchly presun mestom.

Bicykle so zadným uložením jednotky


Bicykle, v ktorých je pohon umiestnený v zadnom náboji, patria do kategórie Cross a City. Model s príznačným názvom CROSSRIDE, je ponúkaný v dvoch variantoch. Pre pánov e350 a pre dámy e350 L. Jediným rozdielom je tvarovanie hornej trubky rámu, ktorá je prispôsobená dámskemu posedu.

Uniformná výbava pozostáva z jednotky Dapu M155 so 40 Nm, kotúčových bŕzd, odpruženej vidlice a sady od značky Shimano. Bude sedieť najmä tým, ktorí hľadajú oddych mimo mesta. Cena je jednotná pre obidva modely, a to 1 380 € s 418 Wh batériou. Mestský model BLACKOUT SD 10 využíva taktiež jednotku Dapu so 40 Nm. Kotúčové brzdy, 8 prevodov a hladké plášte sú správnou voľbou do ulíc a na dochádzanie do práce.Kompletnú ponuku elektrobicyklov od značky Rock Machine nájdete na stránke rockmachine.sk.
flash_on
Viac o elektrobicykloch, ich výbere a používaní nájdeš v sekcii Elektrobicykle v skratke.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Bicykle pre tých náročnejších PR článok

Bicykle pre tých náročnejších

Máme cenovo dostupné bicykle pre začiatočníkov na občasné výjazdy, aj také s dobrým pomerom ceny a výbavy. No a potom sa dostávame do kategórie, ktorá je určená tým náročnejším.
Bicykle do mesta, do lesa i do obchodu PR článok

Bicykle do mesta, do lesa i do obchodu

Cyklistika je krásna v tom, že je rozmanitá. Nezáleží na tom, či jazdíš cestu, traily, či iba dochádzaš, hlavné je si to užiť a tieto bicykle k tomu vedia dopomôcť.
Bicykle prispôsobené pre ženy PR článok

Bicykle prispôsobené pre ženy

Cyklistika je šport pre všetkých. Teraz potešíme to nežnejšie pohlavie, keďže sa pozrieme na bicykle, ktoré môžu ženám padnúť do oka...či už do mesta alebo na traily.
keyboard_arrow_up