Števková víťazne v Grécku, Haring druhý na pretekoch C1 v Turecku

Števková víťazne v Grécku, Haring druhý na pretekoch C1 v Turecku

Na gréckom ostrove Kos sa fantasticky darilo Janke Keseg Števkovej, ktorá zvíťazila v etapových pretekoch. Martin Haring pokračuje v úspešných štartoch na pretekoch MTB XCO a zbiera body do olympijského rankingu.

Etapové preteky Kos Island MTB XCS Stage Race kategórie S2, ktoré sa konali 5.-7. októbra 2018, boli v réžii našej Janky Keseg Števkovej(Outsiterz). Na konto si vďaka víťazstvu pripísala 80 bodov UCI.

„Som rád, že sme tieto preteky zaradili do programu reprezentácie a že sa Janke podarilo zvíťaziť. Po sérii dobrých výkonov na MTB XCO posledný mesiac, ako bolo víťazstvo na UCI C2 v rakúskom Ottenschlagu, 2.miesto na XCO C1 v Maďarsku a dobré výkony na úvodných cyklokrosoch minulý víkend, Janka potvrdila, že Janka je momentálne v dobrej forme a dokáže poraziť aj papierovo silnejšie súperky. Druhá Katrin Stirnemann je siedmou ženou tohtoročných ME MTB XCO v Glasgowe a zároveň aktuálnou majsterkou sveta v eliminátore.  Kratší formát týchto etapových pretekov na Kose jej teda mohol sedieť,“ priblížil podujatie a konkurenciu Tomáš Legnavský, vedúci výpravy. „Matej Baco zatiaľ veľa skúseností so zahraničnými štartami nemá. V mužoch v Grécku štartovalo viacero kvalitných pretekárov. Bola to dobrá príležitosť porovnať sa a tri dni dobre pretekať. Žiaľ, Matej mal v sobotu pád, z ktorého mu zostali nepríjemné odreniny. Hoci sme dúfali v nejaké body do 25. miesta, nakoniec z toho bolo 30. miesto celkového poradia,“ dodal Legnavský.Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) sa uplynulú nedeľu vynikajúco zapísal na C1 pretekoch v tureckej Yalove, kde vybojoval 2.miesto a pripísal si 40 bodov UCI.

„Na všetkých podujatiach je teraz cítiť rozbehnutý prvý rok olympijskej kvalifikácie. Ale to je dobre, z každých pretekov si odnášame mnoho skúseností. A ak je to spojené aj s úspechmi, ako aj teraz, neustále nás to poháňa dopredu. Teraz na pretekárov čakala náročná, ale pekná trať, Martin si s ňou ale poradil výborne,“ povedal na margo Haringovho druhého miesta Róbert Glajza, koordinátor horskej cyklistiky.„Do Turecka tentokrát prišla dánska reprezentácia, pretekári z Francúzska, Talianska, Iránu, Japonska a samozrejme domáci jazdci. Po odštartovaní sa to snažili kontrolovať najmä Dáni, vpredu jazdila skupina asi 9 ľudí. V treťom kole som sa pokúsil odskočiť a vyšlo to. Najprv sme jazdili vo dvojici s víťazom Carstensenom, keď mi odbehol, jazdili sme už každý sám. Až do konca sa mi podarilo druhé miesto udržať, za čo som rád,“ priblížil preteky Martin Haring.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up21thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Haring so skalpom Čecha Kulhavého, v Drozdove víťazne aj Keseg Števková

Haring so skalpom Čecha Kulhavého, v Drozdove víťazne aj Keseg Števková

Na druhej slovenskej C1 v MTB XCO, ktorá sa konala tútu sobotu v Drozdove, si po ďalšie víťazstvo na jednotkových pretekoch v kariére prišli Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) a Janka Keseg Števková (Outsiterz).
Reportáž: DHL Sereďmaratón 2021 - po roku konečne osobne

Reportáž: DHL Sereďmaratón 2021 - po roku konečne osobne

Aký bol priebeh jedného z najlepších cestných maratónov na Slovensku? Iná bola trať a aj dátum konania, jedinečný bol priebeh, ako to už býva každý rok.
Olympijské preteky žien v Tokiu - zlomenina ako najlepšia príprava

Olympijské preteky žien v Tokiu - zlomenina ako najlepšia príprava

Preteky žien boli pohromou pre mnohé favoritky, nechýbali prekvapenia a veľká radosť v jednej malej krajine. A čo ten nadpis? Uvidíte, že všetko do seba nakoniec zapadne...
keyboard_arrow_up