Števková víťazne v Grécku, Haring druhý na pretekoch C1 v Turecku

Števková víťazne v Grécku, Haring druhý na pretekoch C1 v Turecku

21

redakcia 10.10.2018   Janka Keseg Stevkova Olympijske Hry Martin Haring Uci Preteky

Na gréckom ostrove Kos sa fantasticky darilo Janke Keseg Števkovej, ktorá zvíťazila v etapových pretekoch. Martin Haring pokračuje v úspešných štartoch na pretekoch MTB XCO a zbiera body do olympijského rankingu.

 

Etapové preteky Kos Island MTB XCS Stage Race kategórie S2, ktoré sa konali 5.-7. októbra 2018, boli v réžii našej Janky Keseg Števkovej(Outsiterz). Na konto si vďaka víťazstvu pripísala 80 bodov UCI.

„Som rád, že sme tieto preteky zaradili do programu reprezentácie a že sa Janke podarilo zvíťaziť. Po sérii dobrých výkonov na MTB XCO posledný mesiac, ako bolo víťazstvo na UCI C2 v rakúskom Ottenschlagu, 2.miesto na XCO C1 v Maďarsku a dobré výkony na úvodných cyklokrosoch minulý víkend, Janka potvrdila, že Janka je momentálne v dobrej forme a dokáže poraziť aj papierovo silnejšie súperky. Druhá Katrin Stirnemann je siedmou ženou tohtoročných ME MTB XCO v Glasgowe a zároveň aktuálnou majsterkou sveta v eliminátore.  Kratší formát týchto etapových pretekov na Kose jej teda mohol sedieť,“ priblížil podujatie a konkurenciu Tomáš Legnavský, vedúci výpravy. „Matej Baco zatiaľ veľa skúseností so zahraničnými štartami nemá. V mužoch v Grécku štartovalo viacero kvalitných pretekárov. Bola to dobrá príležitosť porovnať sa a tri dni dobre pretekať. Žiaľ, Matej mal v sobotu pád, z ktorého mu zostali nepríjemné odreniny. Hoci sme dúfali v nejaké body do 25. miesta, nakoniec z toho bolo 30. miesto celkového poradia,“ dodal Legnavský.Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) sa uplynulú nedeľu vynikajúco zapísal na C1 pretekoch v tureckej Yalove, kde vybojoval 2.miesto a pripísal si 40 bodov UCI.

„Na všetkých podujatiach je teraz cítiť rozbehnutý prvý rok olympijskej kvalifikácie. Ale to je dobre, z každých pretekov si odnášame mnoho skúseností. A ak je to spojené aj s úspechmi, ako aj teraz, neustále nás to poháňa dopredu. Teraz na pretekárov čakala náročná, ale pekná trať, Martin si s ňou ale poradil výborne,“ povedal na margo Haringovho druhého miesta Róbert Glajza, koordinátor horskej cyklistiky.„Do Turecka tentokrát prišla dánska reprezentácia, pretekári z Francúzska, Talianska, Iránu, Japonska a samozrejme domáci jazdci. Po odštartovaní sa to snažili kontrolovať najmä Dáni, vpredu jazdila skupina asi 9 ľudí. V treťom kole som sa pokúsil odskočiť a vyšlo to. Najprv sme jazdili vo dvojici s víťazom Carstensenom, keď mi odbehol, jazdili sme už každý sám. Až do konca sa mi podarilo druhé miesto udržať, za čo som rád,“ priblížil preteky Martin Haring.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár