Test: SP Connect - univerzálny systém pre váš smartfón

Test: SP Connect - univerzálny systém pre váš smartfón

26 komentárov

adam.milo111 19.06.2019 24 fotografií   Cyklistika Horska Cyklistika Test Cestna Cyklistika

SP Connect prináša systém upevnenia smartfónov - či už na bicykel, motorku alebo do auta. Ako obstál v našom teste?

 

Množstvo kombinácií


V prvom rade si rozoberieme, k čomu všetkému vlastne SP Connect slúži. Základom produktového radu sú ochranné obaly na telefón s integrovaným upevňovacím mechanizmom, čím vytvárajú doslova nekonečný počet kombinácií s využitím pri rôznych voľnočasových a každodenných aktivitách. V podstate si zakúpite obal presne na váš smartfón, na ktorom je umiestnený patentovaný mechanizmus otočenia o 90 stupňov, čo vedie k uzamknutiu. Rovno treba upozorniť, že po kliknutí na ich stránku zistíte, že vyrábané obaly sú hlavne na najvyššie modely smartfónov, a nie je tak veľký výber.Je to však vyriešené univerzálnym úchytom, ktorý je možné nalepiť priamo na mobil. No a práve tento typ sme mali v teste.Užitočný alebo prebytočný?


Takže úchyt nalepený a prvé, čo upúta, je veľkosť - ale zrejme to inak nejde kvôli uzamykaciemu mechanizmu... Keď toto človek “prekusne”, stáva sa z neho šikovný pomocník. Sada do auta má výborné spracovanie a systém minimalizácie vibrácií, pričom držal od jeho prvého momentu nasadenia.Po dlhšom študovaní pribaleného letáku zisťujem pomerne široké využite SP Connect-u. To umožní viacero úchytov v balení - napríklad priamo na predstavec do ježka, alebo univerzálny úchyt na riadidlá. Telefón je bezpečne umiestnený priamo v strede vášho zorného poľa a umožňuje vám používať aplikácie, ovládať zoznam skladieb alebo sa nechať navigovať.Teória v praxi


Začnem úchytom Suction do auta. Využil som ho na služobnej ceste na výstavu FOR BIKES. Nemám mu skutočne čo vytknúť, telefón sa jednoducho pripojil na držiak, plus mal možnosť otáčania a naklonenia. Všetko fungovalo spoľahlivo a bez najmenších problémov. Na sade Bike Bundle oceňujem viacero vecí. Na bicykli telefón držal ako prikovaný - mohol som sledovať trasu, prípadne prepínať skladby. Na toto bol skutočne najlepší variant, ktorý sa osadil priamo do predstavca. Druhý variant, ktorý sa uchytil na riadidlá, nebol až taký stabilný a pri prejazde nerovnosťami telefónom natriasalo. Preto SP Connect neodporúčam používať do rozbitých trailov, skôr na lesné cestičky alebo cesťák. No a samozrejme, veľmi vhodné je aj pre cestovateľov a bikepackerov.Sumár


SP Connect na mňa urobil dojem hlavne zo stránky prevedenia. Patent uzamknutia držiaka a pripevnenie telefónu na váš bicykel je naozaj rýchle a bezpečné. Rovnako podarená bola aj sada do auta. Zároveň SP Connect vyrába aj množstvo ďalších držiakov, či už na motorku alebo fitness. Môžete si tak jednoducho rozšíriť jeho využitie a mať jeden univerzálny systém na všetko.Pokiaľ teda chcete byť stále online a hľadáte držiak na svoj smartfón do auta, na bike alebo na iné použitie, je SP Connect zaujímavá možnosť. Cena úchytu Suction na telefón do auta je 39 €, sada Bike Bundle Universal vyjde na 29 €. Viac informácií, vrátane technickej špecifikácie, nájdete na stránke dodávateľa paullange.sk.

Fotogaléria k článku

 

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

tmajcin 19.06.2019 (10:11)

3


Uchytenie riešim cez QUADLOCK a obrovská spokojnosť. V aute a taktiež na biku drží jak prikovaný

 
blackman 19.06.2019 (11:33)

3


Ak je ten univerzalny uchyt nalepovaci, tak sa to casom odlepi a mobil sa odporuci. To zaintegrovane riesenie do obalu samozrejme podstatne lepsie riesenie.

 
Solichant 19.06.2019 (11:03)

1


no tie otrasy a slnko na bicykli zrovna neviem či sú ideálne. Raz som to mal a za mňa telefón na bike ee

 
Ondrejst 19.06.2019 (23:11)

1


Mne na tomto držiaku telefón ešte neodletel a to mám držiak na obale len prilepený. Samozrejme čo najviac v strede telefónu. Použitie xc, trail, ľahšie enduro.

 
blackman Ondrejst 20.06.2019 (08:50)

0


Daj tomu cas. V aute som mam drziak, ktory ked som lepil, tak ta lepiaca plocha posobila, ze by strhla pol pristrojovky. Po pol roku sa pod vplyvom tepla neudrzi na pristrojovke ani drziak sam, nieto este ked tam dam telefon. Obojstranna lepiaca paska je len docastne riesenie.

 
Ondrejst blackman 20.06.2019 (21:47)

0


Jazdím ho takto asi 1,5 roka v aute je to teplo vačšie, tak verím že to môže mať problém. Ale na biku som spokojný.

 
Pridaj komentár