Test: Dámske nohavice Craft Hale Glow - v čom sú iné?

Test: Dámske nohavice Craft Hale Glow - v čom sú iné?

128 komentárov

baraya 05.08.2019 24 fotografií   Nohavice Vavrys Damsky Horska Cyklistika Oblecenie Test Cestna Cyklistika Zeny Craft

Správny výber nohavíc vie vo výraznej miere ovplyvniť celkový pocit z jazdenia, to platí pre obe pohlavia. Ja vám opíšem svoju skúsenosť s čisto ženským modelom od švédskej značky Craft.

 

Určite mi dá každý za pravdu, že nájsť si nohavice, ktoré vám sadnú v každom ohľade, je naozaj príjemné a ak zistíte, že ponúkajú ešte aj čosi navyše, tak to ako bonus poteší. Presne nejako takto môžem zhrnúť svoje skúsenosti s modelom Hale Glow pre dámy.

Keď všetko sedí na svojom mieste, najmä samotná výstelka, ktorá je kľúčovým prvkom nohavíc, nič neťahá a netlačí, tak je to znak, že sa výber naozaj podaril. To platí samozrejme aj o samotnej veľkosti. Mne osobne pri tomto modeli sedí veľkosť M, ako aj pri iných značkách, aj keď mám pár kúskov cyklonohavíc v menšej veľkosti, ale to skôr pri tých bez trakov.Prvý dojem - je to správna veľkosť?


Nemusím nič prikrášlovať, skutočne mi tento model už pri prvom vyskúšaní veľkostne sadol. Prekvapenie nastalo pri prvej jazde, kde som zatiaľ zo všetkých nohavíc, ktoré mám, najviac cítila kompresiu na stehnách. Až som sa chvíľku zamýšľala, či mám také "nabušené" stehná a nohavice sú mi úzke? . Zvláštny pocit, ktorý ale už počas tejto jazdy pominul.

Tento model som začínala jazdiť ešte v jarnom období, kedy som vždy nosila aj návleky na nohy či kolená. Vďaka silikónovej vnútornej potlači na prednej časti nohavíc a materiálu Lycra Sport Energy (ktorá sa stará o spomínanú kompresiu) držali návleky ako prikované a ani raz sa mi nestalo, že by sa mi počas jazdy vysunuli. Toto sa mi často stáva pri iných nohaviciach a samozrejme ma to donúti zastaviť. Predsa len návleky nosím, keď je chladno a "diera", ktorá potom medzi návlekom a nohavicami vzniká, rozhodne na komforte nepridá. A keďže model Hale Glow vozím už niekoľko mesiacov, tak ani po mnohých praniach sa nezmenila elasticita a aj elastické okraje si držia tvarovú stálosť.Aké teda sú?


Akosi som zabudla uviesť ešte podstatnú vec a to, že sa jedná o nohavice s trakmi. Mne prišli do testu v čiernom prevedení s bielymi trakmi, aj keď ja osobne preferujem skôr variant, kde aj traky sú čierne, nakoľko sa zbytočne môžu časom "zapierať", naopak v bielej sú pod dresom menej nápadné.

Traky sú s nohavicami spojené vysoko priedušným materiálom Mesh Superlight, ktorý sa nachádza v oblasti pásu v prednej aj zadnej časti. Vďaka nemu sa mi nepotí brucho ani v polohe, kde sa mi to bežne stávalo. Rovnako príjemné je, že v oblasti krížov tak nedochádza k vysokej koncentrácii potu, ktorý vie byť následne pri zjazdoch dosť nepríjemný. Jednodielnej výstelke Craft Infinity C1 nemám absolútne čo vytknúť, je naozaj dobre tvarovaná a už od prvej jazdy sme boli veľké kamarátky .A čo spomínaný bonus?


Presne si pamätám, ako sme si dávnejšie s kamoškou vymieňali skúsenosti s rôznymi modelmi cyklonohavíc, či už s trakmi alebo bez a ona mi vtedy spomínala, že úplne najviac je spokojná s nohavicami, ktoré majú odopínateľné traky. Nikdy som sa s tým nestretla a vedela som, že si také musím zaobstarať, lebo si ich nevedela vynachváliť. A čo čert nechcel, tento model od Craft túto vychytávku ponúka. A je to na nezaplatenie!Môj večný problém so "striptízom", ak som si potrebovala napr. odskočiť niekde v prírode, sa vyriešil. Traky sú uchytené háčikom v krížovej časti, ktorý je možné zachytiť v rôznej výške a vďaka tomu si je možné ľahko regulovať celkovú dĺžku trakov.Ak si teda potrebujem vyzliecť nohavice bez toho, aby som si musela vyzliekať aj dres, tak uvoľním háčik a traky si prevlečiem vpredu cez hlavu a vytiahnem ich spod dresu. Keď si ich idem opäť obliecť, postup je rovnaký, navyše je k dispozícii dlhšie pútko pre ľahšiu manipuláciu, predsa len úkon za chrbtom nemusí byť úplne jednoduchý. Pomocou pútka ich dostanem do optimálnej polohy, v ktorej viem navliecť háčik. Síce to znie komplikovane, ale stačí si to raz či dvakrát vyskúšať a potom to už ide naozaj veľmi rýchlo.Ja osobne som na modeli Hale Glow nenašla žiadne slabé stránky. Odporúčam ich bikerkám, ktoré uprednostňujú nohavice na traky a možno si už odskúšali aj viaceré varianty, takže vedia oceniť každý detail, ktorých je v tomto prípade premyslených pomerne dosť.

Cena testovaného modelu sa pohybuje okolo 130 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.


Fotogaléria k článku

 

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

Zahir 05.08.2019 (15:30)

1


Tak toto je perfektné, lebo sa musím vyzliekať pomaly donaha ak chcem dať dolu nohavice s trakmi a bez trakov zas nohavice neznášam.

 
mikkaeeel 05.08.2019 (22:39)

0


Bleaah, pazury...

 
Zahir mikkaeeel 06.08.2019 (09:15)

0


Lacné nie sú, ale mám aj drahšie. Keď musíš, tak musíš...nie je čo riešiť ale nehodia sa mi farebne

 
Zahir Zahir 06.08.2019 (09:16)

0


soráč, to nepatrilo tebe...ešte som prispatá

 
luckatomova 05.08.2019 (16:08)

-3


Podľa mňa dosť drahé za taký kúsok syntetiky...

 
blackman luckatomova 08.08.2019 (09:29)

4


Je to neporovnatelne lepsia investicia ako peniaze ktore si uplne zbytocne premarnila na vymene 100 komponentov.

 
lto blackman 31.03.2020 (20:39)

0


tak su o dost lepsie vlozky za cca polovicnu cenu ..

 
blackman lto 31.03.2020 (20:52)

1


Nebudem ti odporovať keďže som prešiel niekoľkými Castelli, Craftami, Specialized, Gore a teraz mám vložku z Decatlonu a sedí mi super.

 
Pridaj komentár