Finančné centrum Team v roku 2019

Finančné centrum Team v roku 2019

264 komentáre

shifty12 01.04.2019   Sezona 2019 Horsky Bike Cross Country Horska Cyklistika Preteky Trening Maraton

Jedným z najpálčivejších problémov slovenskej cyklistiky a všeobecne individuálnych športov je absencia klubov so zabezpečeným zázemím pre pretekárov. V sezóne 2019 by sme to chceli trochu zlepšiť.

 

Možno hlavný dôvod, prečo väčšina nádejných talentov končí ešte pred vstupom na scénu, kde sa môžu porovnávať s dospelými, je práve nedostatok klubov, ktoré im takýto prechod umožnia alebo aspoň podstatne uľahčia. Napríklad jazdiť kategóriu Elite bez tímovej podpory je v cyklistike len veľmi ťažko predstaviteľné. Preto sme sa v FC Teame rozhodli pre rok 2019 podporiť práve túto časť pretekárov, ktorých by sme zároveň chceli v krátkosti predstaviť.

V sezóne 2019 by sa títo jazdci mali zamerať hlavne na XC a maratóny, zúčastnia sa napr. seriálu Kolo pro život v Česku alebo niektorých etapových pretekov u našich severných susedov v Poľsku ako je Beskidy MTB Trophy. Na jar sú to napr. preteky českého Strabag Cupu v Kutnej Hore atď. Hlavným cieľom bude ale pripraviť mladých jazdcov pre potreby reprezentácie U23. Štvoricu pretekárov budú tvoriť Daniel Drga, Matej Baco, Samuel Mikolajčík a Ľubomír Murárik.Daniel Drga


V FC tíme sa pohybujem vlastne od začiatku, a bohužiaľ (smiech) z celej zostavy som najstarší. Za posledné dva roky sa však fungovanie v tíme podstatne zmenilo a s Danielom Žilovcom sme prediskutovali možnosti postaviť tím, ktorý by bol plne podporený na pretekoch - či už doma alebo v zahraničí. Vznikol z toho projekt "Elite Team", ktorý doplnili dvaja noví členovia a verím, že nám to pôjde dobre.

Máme za sebou momentálne dvojtýždňové sústredenie na Malorke a sezónu by sme chceli odštartovať koncom marca na pretekoch v Českej Republike. Vo štvorici to bude zasa o niečo silnejšie, zábavnejšie a bude to mať celé väčší zmysel. Keďže každý z nás si uvedomuje ako momentálne šport a samotná MTB scéna na Slovensku "funguje", je super byť súčasťou tímu, ktorý sa o nás vie maximálne postarať.

Matej Baco


Mám 20 rokov a pochádzam z Trenčína. V FC tíme rozbieham už 4. sezónu a dá sa povedať, že tu pôsobím skoro od začiatku svojej "cyklo kariéry". Vďaka podpore z tímu som sa mohol zúčastniť mnohých pretekov, medzi ktoré patrí aj splnenie môjho sna na MS v XCO v Novom Meste na Morave. Náš tím sa rok od roku formoval novým a myslím si, že lepším smerom.

Dnes máme o dvoch eliťákov viac. To by mohlo znamenať aj viac úspechov a pódiových ocenení. Už len zostáva počkať si na hlavnú sezónu, ktorá sa nezadržateľne blíži a vyraziť bojovať - či už u nás na Slovensku alebo kamkoľvek do sveta. Snáď to bude stáť za to, veď ako vždy!

Ľubomír Murárik


Mám 23 rokov a k FC tímu som sa pripojil po oslovení chalanov práve pred sezónou 2019. Pochádzam z Púchova a momentálne študujem v Bratislave na Univerzite Komenského na FTVŠ. Pretekať na bicykli som začal pred 5 rokmi a je to moje najväčšie hobby, v ktorom chcem napredovať a zlepšovať sa.

Pred cyklistikou som sa venoval zjazdovému lyžovaniu, v ktorom už pôsobím iba ako tréner. Dúfam, že v novom tíme si budeme rozumieť a dosiahneme spoločne veľa úspechov. Vzhľadom na tímovú podporu je reálne, aby sme dosiahli lepšie výsledky.

Samuel Mikolajčík


Mám 20 rokov a pochádzam z dediny Novoť pri Orave. Do FC tímu som dostal ponuku po oslovení chalanov, keď som v septembri 2018 hľadal vhodnú náhradu za môj bývalý klub. Cyklistike som sa začal venovať už ako junior. V prvom rade sa venujem hlavne horskej cyklistike, v roku 2017 som štartoval na Majstrovstvách Európy v XCO, ktoré boli zároveň moje prvé v reprezentačnom drese. V roku 2018 prestup do kategórie U23 nevyšiel podľa mojich predstáv, keď som v úvode sezóny dostal mononukleózu a moje výsledky neboli aké som očakával.

Trénujem 12-15 hodín za týždeň, tréningy preferujem na horskom bicykli, pričom na trénovanie používam wattmeter a športtester. Mimo cyklistiky sa venujem skialpu pre spestrenie zimnej prípravy. V sezóne 2019 očakávam, že budem robiť dobré meno FC tímu svojimi výkonmi a výsledkami. Motivácia a chuť je!A čo teda znamená tímová podpora? Predovšetkým je to zázemie na prepravu a na preteky v podobe tímoveho auta, kompletného celoročného oblečenia ako sú kombinézy, dresy, kraťasy, ďalej sústredenie na Malorke, ubytovanie počas pretekov doma ale aj v zahraničí, štartovné atď. Cieľom tohto projektu bude plne podporiť náš 4-členný tím v čo najlepšej forme.

Je jasné, že pokiaľ chce človek robiť cyklistiku vážnejšie a zbierať skúsenosti v zahraničí a na väčších podujatia, tak bez takejto podpory to veľmi nejde. Na jar chalani štartujú opäť na Českom pohári v Kutnej Hore, kde si už ako po minulé roky skúsia zmerať sily s menami ako je Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink, Ján Škarnitzl... teda na začiatok veľmi dobrá konkurencia .

Držte nám palce!

Finančné centrum Team o.z.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Horské bicykle)

Komentáre

levik4276 02.04.2019 (07:03)

5


Ak by ste vedeli, akých "podmienkach"sa pripravujeme a pretekáme, kazdá pomoc akú dáva momentálne Finančné centrum chalanom je pre nich veľkým prínosom a gestom.

 
shifty12 01.04.2019 (19:25)

4


Táto možnosť tu už bola pre mladých po minulé roky... Napríklad minulý rok tu bolo asi 6-8 chalanov ktorí to skúšali práve v týchto mládežníckych kategóriách. Mali rovnakú podporu od tímu ako ma aj skupina chalanov spomínaná v tomto článku. Veľa z nich skončilo práve na konci sezóny 2018 s tým že buď ďalej nechceli alebo prešli na iný druh športu....💁 Každý vie že najväčší problém sa zaznamenáva práve pri prechode do kategórií U23 alebo Elite kde väčšina chalanov končí prave kvôli materiálnej stránke veci alebo kvôli zlým výsledkom...

 
levik4276 02.04.2019 (10:12)

3


https://www.mtbiker.sk/clanky/11434/slovenska-radost-na-grand-prix-banjaluka.html

Smutná realita,že len Martin Haring má profi podmienky, ostatní a ostané nie. Mám na konte dve víťazstvá na S2 podujatí a takisto po 80 UCI bodov, "tučnú porciu UCI bodov" a nik to až tak nepostrehol a nepovažujú tieto výsledky za významné. Presne tento PR článok od FC teamu poukazuje na to, že tam kde by mala cyklistika reálne začínať, kam by to malo smerovať,tam to u nás "magickým číslom
U 23 končí."

 
Prikler 01.04.2019 (18:58)

2


Vsetko pekne, piseme tu o podpore mladych a predstavujete nam tu 2 muzov elite 2 muzov u23, kde su juniori a kadeti?

 
Pridaj komentár