Ebike, ktorý nepadá

Ebike, ktorý nepadá

thumb_up0thumb_down

Majo3xIII 05.05.2019   Elektrobicykle Cykloturistika Nemecko Cestny Bike Cestna Cyklistika Technika

Čo by ste povedali na ebike, ktorý pracuje so stabilitou a jazda na ňom je bezpečnejšia? V Nemecku sa možno čoskoro stane skutočnosťou.

 

Ako pri vývoji bicyklov vybavených ABS, o ktorých sme sa bavili minule, aj v tomto prípade ide o modely určené predovšetkým pre mestské elektrické bicykle a cieľovou skupinou sú seniori, prípadne osoby so zníženou pohyblivosťou.

Prečo bicykle padajú a hľadaniu riešení, ako tomu zabrániť, zasvätil doktor Arend Schwab pätnásť rokov života. Vypracovali matematický model vychádzajúci z 25 fyzikálnych parametrov, skonštruovali prototyp s automatickou kontrolou riadenia a čuduj sa svete, bicykel nepadá.



Nie tak úplne, že by ste ho mohli nechať stáť pred obchodom, ale systém dokáže udržať bicykel vo vzpriamenej polohe aj pri rýchlosti 4 km/h, čo môžeme považovať za významnú pomoc. Nemecké mozgy sa zhodujú v tom, že v elektrobicykloch sa bude postupne používať čoraz viac technológií, ktoré sa dnes používajú v automobilovom odvetví.



Ebike s názvom Gazelle je zatiaľ stále len prototypom, dnes sa ešte nevie, kedy sa dostane do predaja a začne brázdiť ulice miest. Na pohľad to ešte vyzerá kadejako, ale možno o pár rokov budeme mať v rukách na test bicykel, s ktorým sa nebude dať padnúť. To by pre seniorov mohla byť parádna informácia. Už to celé len doplniť asistentom na jazdu v pruhu, aby nebehali krížom krážom po cestách.


Viac o elektrobicykloch, ich výbere a používaní nájdeš v novej sekcii Elektrobicykle v skratke.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle ~ Cestné)

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár