Ebike, ktorý nepadá

Ebike, ktorý nepadá

Čo by ste povedali na ebike, ktorý pracuje so stabilitou a jazda na ňom je bezpečnejšia? V Nemecku sa možno čoskoro stane skutočnosťou.

Ako pri vývoji bicyklov vybavených ABS, o ktorých sme sa bavili minule, aj v tomto prípade ide o modely určené predovšetkým pre mestské elektrické bicykle a cieľovou skupinou sú seniori, prípadne osoby so zníženou pohyblivosťou.

Prečo bicykle padajú a hľadaniu riešení, ako tomu zabrániť, zasvätil doktor Arend Schwab pätnásť rokov života. Vypracovali matematický model vychádzajúci z 25 fyzikálnych parametrov, skonštruovali prototyp s automatickou kontrolou riadenia a čuduj sa svete, bicykel nepadá.Nie tak úplne, že by ste ho mohli nechať stáť pred obchodom, ale systém dokáže udržať bicykel vo vzpriamenej polohe aj pri rýchlosti 4 km/h, čo môžeme považovať za významnú pomoc. Nemecké mozgy sa zhodujú v tom, že v elektrobicykloch sa bude postupne používať čoraz viac technológií, ktoré sa dnes používajú v automobilovom odvetví.Ebike s názvom Gazelle je zatiaľ stále len prototypom, dnes sa ešte nevie, kedy sa dostane do predaja a začne brázdiť ulice miest. Na pohľad to ešte vyzerá kadejako, ale možno o pár rokov budeme mať v rukách na test bicykel, s ktorým sa nebude dať padnúť. To by pre seniorov mohla byť parádna informácia. Už to celé len doplniť asistentom na jazdu v pruhu, aby nebehali krížom krážom po cestách.
flash_on
Viac o elektrobicykloch, ich výbere a používaní nájdeš v sekcii Elektrobicykle v skratke.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Uhlík, kevlar či kompozit – osobnosti

Uhlík, kevlar či kompozit – osobnosti

V ďalšom, voľnejšom pokračovaní dávnejšej trilógie „Uhlík, kevlar či kompozit...“ by som sa rád zameral na osobnosti, ktoré na Slovensku pôsobia v oblasti malosériovej výroby karbónových rámov.
Video: V kopcoch zdravým tempom  - Lapierre e-Sensium 3.2 play_arrow

Video: V kopcoch zdravým tempom - Lapierre e-Sensium 3.2

Totálne sa zničiť v stúpaní nie je pre cyklistu zdravé a ani príjemné. Pomoc takmer nevideteľného motora a batérie predĺži jazdu a ustráži zdravú mieru záťaže.
Video: Pred prvým skokom na ebiku play_arrow

Video: Pred prvým skokom na ebiku

Radšej, ako poškodiť elektrický bicykel alebo seba, je dobré, sa pred prvým skokom zastaviť a zamyslieť.
keyboard_arrow_up