Zaujímavosti z cyklistiky – sveťák, Disneyland pre cyklistov a iné

Zaujímavosti z cyklistiky – sveťák, Disneyland pre cyklistov a iné

Pomaly sa preklápame do letných mesiacov, i keď samotné počasie niekedy hovorí o opaku. Napriek tomu sme za uplynulý týždeň zaznamenali nejednu zaujímavú správu zo sveta cyklistiky.

Van Der Poelov „prvýkrát“


Holandský zázrak v uplynulých mesiacoch ničil svojich súperov tak v cyklokrose, ako aj na cestných pretekoch. Pred týždňom sa opäť predstavil aj na svetovom pohári v cross-country. Nechýbalo veľa, aby získal svoj prvý „horský zárez“, keď skončil na 2. mieste. V Novom Měste na Moravě to už bolo o niečom inom. Svoju silu predviedol v poslednom kole, kedy nedal šancu ani majstrovi sveta, Schurterovi. Čo od tohto mladíka máme očakávať v budúcnosti?Úspechy Kurtyho a Glajzu v Srbsku


Pred týždňom sa slovenská reprezentácia zúčastnila UCI klasifikovaných pretekov v Srbskom Niši. Vďaka víťazstvu Kurtyho a tretiemu miestu O. Glajzu v nedeľných pretekoch si každý z nich pripísal pekný počet bodov do svetového rebríčka. Konkrétne 10, respektíve 4 body. Súčasťou tohto podujatia boli aj sobotňajšie preteky, kde si naši jazdci „vymenili úlohy“. Glajza skončil 2., Kurty hneď za ním na treťom mieste.50to01 nespí – cibrí techniku na každom možnom mieste

Skupina jazdcov okolo J. Brycelanda (Ratboya) nemá nikdy voľno. Ibaže by chceli. Jazdenie v ich podaní na jednej strane vyzerá prirodzene a ľahko, na strane druhej budí dojem, že chlapci majú asi príliš voľného času. Tak či onak, sledovať ich nevšedné kreácie na bicykli (a občas aj mimo neho) stojí vždy za to.

Zámorský Disneyland pre cyklistov – Whistler bike park – je otvorený

Snáď najznámejší bike park sveta, Whistler, sa po zimnej uzávere opäť otvára širokej verejnosti. Svojimi chodníkmi a legendárnymi úsekmi láka do kanadského strediska tisíce biku-chtivých jazdcov ročne. Niet sa čomu čudovať – ak by sme mali niečo podobné aj na Slovensku, verím, že poniektorí by si pod svahom postavili aj rodinné domy. Ak však chcete tento park navštíviť, pripravte si niečo cez 300 € za desaťdňovú vstupenku.

Chriss Akrigg nepozná pojem prekážka

Ch. Akrigg, trialový a súčasne aj univerzálny jazdec, ktorý nás už pár rokov presviedča, že skočiť z obrubníka nie je to najťažšie, čo sa nám pri výjazde môže prihodiť, opäť raz predviedol svoje zručnosti. Tentokrát si za svoj cieľ zobral lesné prostredie s kamenistým podkladom, opustené budovy alebo pre smrteľníkov nemožné výšľapy.

Ako vyzerajú bicykle tých najlepších?

R. McLaughin nás prevedie zákulisím „veľkej“ cyklistiky – v tomto prípade zázemím svetových tímov pred svetovým pohárom v Novom Měste na Moravě. Ukáže nám pretekárske špeciály J. Neff či K. Courtney, ktorá má napríklad zabudované ovládanie teleskopickej sedlovky v ľavom gripe. Nebude chýbať ani pohľad na históriu Cannondale – ich nový a taktiež starší model pretekárskeho bicykla.

Sami vidíte, že v horskej, ale aj cyklistike vôbec, sa neustále niečo deje. V nasledujúcich týždňoch nás síce opustí kolotoč svetového pohára, ale ani v tomto prípade nie je potrebné zúfať – svet cyklistiky nespí.

Zdroje fotografií: FB/UCIMountainBike, cyklistikaszc.sk
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up12thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Čo nám ukázal svetový pohár v Lenzerheide

Čo nám ukázal svetový pohár v Lenzerheide

Pre mnohých záver sezóny, pre ďalších možnosť ďalšej „odplaty“ po majstrovstvách sveta. Alebo aj ďalší dôkaz, že si treba strážiť vnútornú stopu...
Olympijské preteky žien v Tokiu - zlomenina ako najlepšia príprava

Olympijské preteky žien v Tokiu - zlomenina ako najlepšia príprava

Preteky žien boli pohromou pre mnohé favoritky, nechýbali prekvapenia a veľká radosť v jednej malej krajine. A čo ten nadpis? Uvidíte, že všetko do seba nakoniec zapadne...
Svetový pohár v Les Gets – ukĺzaný, bahenný ale aj zábavný očistec

Svetový pohár v Les Gets – ukĺzaný, bahenný ale aj zábavný očistec

Generálka na olympijské hry sa premenila na skutočný test kondície, techniky a materiálu a opäť priniesla zaujímavé príbehy.
keyboard_arrow_up