Reportáž: Napínavé súboje na Detskej Tour Petra Sagana

Reportáž: Napínavé súboje na Detskej Tour Petra Sagana

Tohtoročná Detská Tour začínala už koncom marca na teplejšom juhu, neskôr sa presťahovala aj na sever. Uplynulú nedeľu však Tour zavítala prvýkrát aj na východ Slovenska a to presnejšie po druhýkrát do Spišského Hrhova.

Z jednej strany Vysoké Tatry, z opačnej Spišský hrad a krásny park pri novobarokovom kaštieli v Spišskom Hrhove, ktorý postavil uhorský rod Csakyovcov, bol dejiskom populárnej Detskej Tour Petra Sagana.Predpovede počasia na nedeľu neveštili nič dobré, ale presne tak ako minulý rok sa búrka a dážď točili okolo Levoče a na trať v Hrhove nakoniec nespadla jediná kvapka. Sobotné slniečko presušilo trať, a tak sa súťažilo na rýchlom a nie veľmi technicky náročnom okruhu. V starších kategóriách sme videli „vláčiky“ ale nakoniec si v niektorých kategóriách dokázali víťazi aj tak vypracovať veľký náskok.Český cyklista Sebastian Pňovský zvíťazil v kategórií Mini s minútovým náskokom. Ešte výraznejší náskok si dokázala vytvoriť Ella Trochanová v kategórií Mini dievčatá a to na trati, ktorú zvládla hlboko pod 5 minút. Systémom štart – cieľ zvíťazila aj staršia žiačka Silvia Šichtová. Zaujímavá situácia sa udiala v mladších žiakoch, kde sa vytvorila početná vedúca skupina, v ktorej najväčším favoritom bol Michal Šichta. Ten však v druhom kole odtrhol pedál. Pre väčšinu automaticky koniec súťaže, Michal však na jednej nohe „dokrútil“ celé kolo, kde mu pedál opäť namontovali. Stálo ho to veľa času a prepad na 13. miesto. Michal však so srdcom bojovníka nič nevzdal a najrýchlejšími ďalšími kolami sa prepracoval až na bronzový stupienok. Víťazstvo v tejto kategórií vybojoval Jakub Mikuš.Veľmi napínavé to bolo v najmladšej chlapčenskej kategórii Mikro, kde Šimon Bielik zvíťazil len o necelú jednu sekundu pred Lučenčanom Jakubom Pavkom. Sofia Matiesková získava jednu trofej za druhou, aj keď v Spišskom Hrhove jej dobre sekundovala strieborná Nela Mikušová. Krásny súboj zviedli v kategórii Mikro chlapci Milan Húsenica a Richard Ondák. Víťazstvo zo Žiliny obhájil prvý menovaný pretekár z ŠK Topoľčianky. Alexandra Kadlecová nemá pokoriteľku ani po 4. kole Tour a presvedčivo zvíťazila. Medzi mladšími žiačkami vyhrala Lucia Hudoková, ktorá zvládla rovnocenný boj aj s najlepšou staršou žiačkou (mladšie a staršie žiačky štartovali spolu). Starší žiaci bojovali do posledných metrov a víťazstvo obhájil Matúš Lipničan pred tohtoročným nováčikom na Tour Jánom Vierikom. Medzi rodičmi zvíťazil Tomáš Čermák a Martina Šichtová.Detská Tour Petra Sagana pokračuje 5. kolom 16. júna v Novej Dubnici.
report_problem Našiel si v texte chybu?

4. kolo - Detská tour Petra Sagana

calendar_today 26.05.2019
format_list_numbered 4. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label Ostatné
place Spišský Hrhov (Slovensko)

PeterZanicky 
Páči sa ti tento článok? thumb_up8thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská tour Petra Sagana v Žiline - zábava na blate

Reportáž: Detská tour Petra Sagana v Žiline - zábava na blate

Cez víkend pokračovala Detská tour Petra Sagana 2. kolom v žilinskom lesoparku. Už aj tak náročnú trať, tak ako minulý rok, skomplikoval dážď.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana - zábava aj v daždi

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - zábava aj v daždi

Už niekoľko rokov organizátorov Detskej tour Petra Sagana obchádza zlé počasie, v čo dúfali všetci účastníci aj vo finále v Žiline.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana - plážové vydanie

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - plážové vydanie

Na brehu rieky Váh, premiérovo v Šali, sa uskutočnilo už tohtoročné šieste pokračovanie Detskej tour Petra Sagana.
keyboard_arrow_up