Test: Chrániče Amplifi Salvo Zip Polymer Knee - praktické a odolné

Test: Chrániče Amplifi Salvo Zip Polymer Knee - praktické a odolné

Dobré chrániče sú nielen odolné, ale aj spratné. Podarilo sa nájsť modelu od Amplifi ten zlatý stred? Pozrieme sa v teste nižšie.

Chrániče Amplifi Salvo by som určite nezaradil výlučne len pre EN a DH jazdcov. Keďže limity sa neustále posúvajú a už aj Trail alebo XC jazdci chodia čoraz väčšie “peklo”. A práve aj ich by mal tento model osloviť. Síce sa jedná o model už s naozaj vysokým stupňom ochrany kolena, nezašiel výrobca do nejakých vysokých hmotností, či veľkostí chrániča.Opäť mi tento test prišiel ako dar z neba, keďže moje staré chrániče už mali čo-to za sebou a už pri jazde z kopca nedržali ani svoju polohu. Neustále sa mi prehráva scéna z pretekov, kedy si “týpek” po páde na koleno zbieral jabĺčko po trati... Takže naozaj chrániče kolien nikdy nenechávam doma.

Testovaný model od Amplifi je vybavený integrovaným chráničom a SAS TEC technológiou. Jedná sa o akúsi penu, ktorá je odolná pri ostrých nárazoch, no zároveň je veľmi ľahká a prispôsobivá. Rovnakou technológiou bol vybavený aj batoh v mojom nedávnom teste.

Chránič kolien - za mňa “must have”


Absolútnym základom po prilbe je v prípade jazdy v náročnejšom teréne ochrana kolien. Logicky, pri páde sú hneď prvé na rane práve kolená a nik by si nechcel zraniť tak dôležitý kĺb pre cyklistu. Hmotnosť chráničov sa zastavila na 500 g pri veľkosti L, čo pri ich funkčnosti je rozhodne výborná hmotnosť. Ako som už spomínal, tento model by mohol zaujať aj jazdcov z radu XC, ktorí trénujú techniku v náročných zjazdoch.

Jednoducho povedané, čakáte pri pohľade oveľa vyššiu hmotnosť ako to skutočne má. Úplný základ tvorí materiál SAS-TEC, vystuženie kevlarovými panelmi pre extra odolnosť proti oderu, strategicky umiestnené flexibilné zóny, plus pridané bočné vypchávky sú dôkazom skutočnej ochrany kolien z každého uhla.Čo sa mi skutočne páči a dáte mi asi aj za pravdu, sú zipsy na boku chrániča, vďaka ktorým jednoducho zhodíte a nahodíte chránič bez vyzúvania tretier.Vďaka tomu je nasadenie otázka chvíle, no na kopec sa treba najskôr dostať a práve tu oceňujem ich spomínanú ľahkosť. Vozil som ich na batohu, aj keď mnohí z nás ich nosia napríklad spustené na lýtkách. Už podľa toho, čo komu vyhovuje.Našťastie som nemal možnosť vyskúšať ich priamo pri páde, no verím, že aj vďaka lemom ukončenými protišmykovým povrchom budú držať ako prikované. Ak si ich dobre nastavím, nie je problém v nich šliapať aj dlhšie úseky. Samozrejme úseky, ktoré sú súčasťou trailu – na dlhších presunoch by som ich dal určite dole. Jednak by sa človek zbytočne spotil a nie je to tak úplne pohodlné.


Plusy:

  • ľahké, no zároveň odolné
  • komplexná ochrana kolena z každého uhla
  • zipsy na boku chrániča

Mínusy:

  • pre niekoho nižšia spratnosťZhrnutie


Chrániče Amplifi mi sadli presne nato, čo potrebujem. Či už idem na dlhší výjazd, alebo len lokálny trail, nemám problém si ich vziať. Pre niekoho sú možno menej spratné, no po dlhoročných skúsenostiach na DH pretekoch kladiem väčší dôraz na odolnosť. Ich tuhosť a konštrukcia mi dodala pocit istoty a rovnako verím, že neskončia ako moje predošlé chrániče a budú držať po niekoľko rokov.

Cena kolenných chráničov v zipsovej verzii (v ponuke je aj verzia našuchovacia) je stanovená na 94 €, viac informácií sa dozviete na stránkach dovozcu Made4bike.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up14thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Prilby KLS Vantage, Sharp a Outrage - cesta, MTB, trail

Test: Prilby KLS Vantage, Sharp a Outrage - cesta, MTB, trail

Moderný dizajn, prvotriedna bezpečnosť, inovatívne prvky a ešte aj v rozumnej cene? Ako sa s tým popasovala nová línia prilieb Kellys?
Test: Prilba Alpina Roca – ľahká a priedušná enduro prilba, na ktorú sa rýchlo zvyká

Test: Prilba Alpina Roca – ľahká a priedušná enduro prilba, na ktorú sa rýchlo zvyká

Pri prvej návšteve bikeparku som rýchlo zistil, že klasická prilba nebude dobrý nápad. Preto som začal vyberať svoju prvú full face prilbu.
Test: BBB NANGA II - lacná trailová prilba? Vlastne prečo nie?

Test: BBB NANGA II - lacná trailová prilba? Vlastne prečo nie?

Nedá mi začať inak ako otrepanou frázou a ako už bolo stokrát písané - prilba je bezpochyby základom ochrany pri cyklistike. Ale koľko vlastne investovať?
keyboard_arrow_up