Reportáž: KE.CY Singletrail Camp č. 6 – kopanie, jazdenie, teplo a (predovšetkým) dobrá atmosféra

Reportáž: KE.CY Singletrail Camp č. 6 – kopanie, jazdenie, teplo a (predovšetkým) dobrá atmosféra

Pred vyše troma týždňami sa aj napriek príliš teplému počasiu zišlo niekoľko desiatok fanúšikov cyklistiky, ktorí si prišli užiť KE.CY Singletrail Camp už v jeho šiestom vydaní.

Sobota - raz kop, dvakrát jazdi


Začiatok kempu, teda sobotné dopoludnie, patrilo všetkým prácechtivým. Ranné stretnutie na Hrešnej malo dve tváre – vyžadovalo si výšľap ku chate, pri teplotách, ktoré už okolo deviatej atakovali hornú hranicu dvadsiatky, ale súčasne potešilo: registrácia s parádnym tričkom a jedno pivko na doplnenie stratenej energie nabudili snáď každého.Okolo desiatej sme sa (po spoločnom fotení, pravdaže) presunuli po už existujúcej časti trailu Hriešny k jeho ešte neexistujúcemu pokračovaniu. Jedno bolo jasné: okrem nás nelenili ani komáre – svoju prácu odvádzali usilovne počas celého dňa.Dovezenie náradia mal na starosti chatár z Hrešnej, Tomi (ďakujeme!). Netreba snáď hovoriť, že sa po ňom len tak zaprášilo (nie, nezapadlo prachom). Počas nasledujúcich niekoľkých hodín sa nám podarilo prekopať a upraviť pár sto metrov nového chodníka – nechýbajú klopenky, nejaká ta malá vlna alebo dokonca aj malá skalka. Dehydratovaní a po guláši bažiaci pracovní zajatci sa po druhej poobede vydali späť na chatu, kde už ich čakal guláš, udržiavajúci si svoju teplotu ešte dobrú hodinu po nabratí (veď to poznáte sami) a pravé KE.CY pivko z produkcie miestneho pivovaru Hostinec (taktiež ďakujeme!). K tomu všetkému sa pridala pohodová hudba, vonkajšia sprcha a, prirodzene, diskusia o tom, kto toho vykopal najviac (po určitom čase kolovali zvesti aj o jedincoch, ktorí sa prekopali až k ukrajinským hraniciam – nuž, kto vie).Aj keď sa početná zostava časom zredukovala už len na skalných, nálada vôbec neupadala. Pivko sa lialo a hudba hrala. Teplé počasie v objatí lesov s absenciou ruchu veľkomesta sa postaralo o úsmev na tvárach všetkých zúčastnených.

Nedeľa – „V tridsiatkach sa mi jazdí najlepšie“


Aj keď sa meteorológovia neraz mýlia, v tento deň tomu nebolo tak. Predpovedané tridsiatky sa vyplnili. Napriek tomu o jazdcov nebola núdza. Stretko na Červenom brehu s naozaj grandióznym výhľadom na mesto prilákalo veľkých a aj tých nie až tak veľkých.Jazdci boli rozdelení podľa svojich schopností do dvoch skupín. Následne ich KE.CY sprievodcovia učili, ako správne jazdiť na lesných chodníčkoch, aby ich do budúcna neprekvapil žiaden strmší úsek, nerovnosť či klopenka. Jazdilo sa podľa toho, ako komu stačili sily. V konečnom dôsledku sa všetci naučili niečo nové. Po náročnom pojazde v tridsaťstupňových teplotách sa väčšina z jazdcov zložila na Červenom brehu, kde si vzájomne povymieňali zážitky a nové zručnosti. O finálnu bodku za super víkendom sa postarala príroda, kedy nám dala jasné znamenie na rozchod v podobe búrky.Dvojdňový kemp utvrdil organizátorov a hádam aj účastníkov (minimálne) v jednej veci: dobrí ľudia a bicykle idú k sebe. Aj keď sa to možno nevidí tak často, ľudia sú stále ochotní nezištne pomôcť nielen sebe. Nové chodníčky, vznikajúce v okolí Košíc, každým dňom priťahujú stálych, ale aj nových jazdcov do našich lesov.

Ak by ste sa chceli dozvedieť o „kecystoch“ niečo viac, pozrite sa na ich stránku.
report_problem Našiel si v texte chybu?

KE.CY Singletrack Camp #6

calendar_today 15.06.2019 - 16.06.2019
label Cyklozraz
place Košice (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up24thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Singletrack MTB Maratón Košice - ako som nastúpil Barbare Benko

Reportáž: Singletrack MTB Maratón Košice - ako som nastúpil Barbare Benko

Maratón známy nielen pre svoje singletraily, ale tradične bohatú účasť kvalitných maďarských pretekárov a pretekárok. S jednou som zviedol aj „tuhý“ súboj priamo na trati...
Reportáž: Ako som prvýkrát okúsil MTBIKER Hornonitriansku sériu

Reportáž: Ako som prvýkrát okúsil MTBIKER Hornonitriansku sériu

Preteky v rámci Hornonitrianskej enduro série som absolvoval prvýkrát v živote. Bol som zvedavý, ako to bude celé zorganizované a aký budem mať z víkendu v Bojniciach pocit.
Majstrovstvá sveta v MTB maratóne Masters - hľadanie motivácie

Majstrovstvá sveta v MTB maratóne Masters - hľadanie motivácie

To fakt je majstrák sveta v bike maratóne „starých chrenov“? A kde to bude? Tieto otázky som položil Tomášovi Hauserovi na maratóne v Raji, keď sa ma pýtal, či sa chcem zúčastniť.
keyboard_arrow_up