Príď si zlepšiť techniku jazdy s Bike Academy do MTBIKER centra

Príď si zlepšiť techniku jazdy s Bike Academy do MTBIKER centra

18

redakcia 19.08.2019 23 fotografií   Cyklistika Jazdenie Mtbiker Centrum Horska Cyklistika Pumptrack Cestna Cyklistika Technika

Pumptrack je výborný a jednoduchý spôsob, ako sa posunúť v technike jazdy a tvorí základ aj pre jazdu v teréne. A lepšie raz vidieť, ako 100-krát počuť.

 

Vyššie písané platí najmä v prípade, ak si osvojíte správnu techniku. Práve zlé návyky sa odstraňujú oveľa horšie, a preto je dôležité to robiť už od začiatku správne. Aj z tohto dôvodu sme oslovili Tomáša z Bike Academy ohľadom spolupráce. Prvý kurz už prebehol a ako to na ňom vyzeralo si môžete pozrieť vo videu na našom kanáli MTBIKER_centrum.Celý kurz teda prebieha pod vedením Tomáša s dôrazom na postupnosť a komplexnosť. Teda vrátane špecifickej rozcvičky, pričom sa postupuje od základov k tým náročnejším veciam a technikám. A rovnako tu nikto nerieši, kto má koľko rokov. Tento kurz je určený ako mladým jazdcom, tak aj tým, ktorí si už niečo preskákali – jednoducho, dôležitá je chuť naučiť sa niečo nové.Tomáš, ako hodnotíš posledný kurz?
Posledný kurz hodnotím veľmi dobre. Vo výučbe nás nezastavila ani dažďová prehánka a myslím si, že každý jazdec si užil kurz naplno. Spokojne môžem povedať, že na konci dňa už bolo vidieť na mnohých jazdcoch pokrok.

Ako to celé prebieha?
Na kurze začíname vždy rozcvičkou. Následne si rozoberieme základné nastavenia bicykla na pumptracku a každému jazdcovi skontrolujeme bicykel. Neskôr prejdeme na teoretickú časť vysvetľovania techniky a taktiež aj na tú praktickú. Potom sa rozdelíme do skupín, aby sme vedeli podrobnejšie analyzovať chyby jazdcov. Ako posledné sa zameriavame na strečing, ktorý je minimálne rovnako dôležitý ako rozcvička.

Kde všade nájde takýto tréning využitie?
Tréning na pumptracku nájde využitie v každom odvetví horskej cyklistiky. Techniky, ktoré sa naučíme na pumptracku, využívame taktiež v lese na rôznych trailoch a technických prekážkach.Ďalší kurz už čoskoro


Ak ťa niečo také oslovilo a rád by si to skúsil, netreba dlho čakať. Už 31.8. je v pláne ďalší kurz na pumptracku v MTBIKER centre Po vydarenej akcii v júli a veľkom záujme sme sa rozhodli rozdeliť akciu na dve etapy, a to prvá doobeda od 10:00 do 13:00 a druhá od 14:00 do 17:00. Počet jazdcov sme limitovali na 10 ľudí na etapu, každý účastník je povinný si doniesť prilbu.

Registrácia na školu jazdy a techniky s Bike Academy je zadarmo. Zaregistrovať sa môžete už teraz na testday@mtbiker.sk. Viac podrobností nájdeš aj v našom kalendári. Augustom však nekončíme, kurz plánujeme aj na 14. september a 12. október.Obsah pre YouTube kanál MTBIKER_SK


Tomáš taktiež spravil niekoľko videí, kde sa venoval práve technike jazdy na pumptracku. Nedávno vyšiel von prvý kúsok ohľadom pumpovania.Ďalšie prinesieme postupne a dozviete sa zase niečo viac. Netreba zabúdať, že pumptrack nie je len o jazdení na umelých „vlnách“. V podstate všetky tieto techniky viete využiť pri jazde v teréne a na trailoch. A hlavne ich osvojenie vás vie pekne zrýchliť, a to pri menšej výslednej námahe.Či teda jazdíte XC, all mountain alebo len tak po lese, základ je vždy rovnaký a užitočný.

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Škola jazdy a techniky s Bike Academy II

31.08.2019
8. kolo - Testovacie dni
Testovací deň
MTBIKER centrum, Hrádok 225 (Slovensko)

Propozície, Pozvánka

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Chrániče)

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár