Unboxing: Cannondale Topstone Carbon 105 - pruží aj bez tlmičov

Unboxing: Cannondale Topstone Carbon 105 - pruží aj bez tlmičov

108 komentárov

redakcia 08.11.2019 30 fotografií   Sezona 2020 Gravel Unboxing Cestna Cyklistika Cannondale Novinky Cyklistika

Rok 2019 bol pre značku Cannondale plodný, predstavila niekoľko noviniek, medzi nimi aj úplne nový koncept gravel biku pod názvom Topstone. My sme mali možnosť pozrieť sa na verziu pre r. 2020 s označením Cannondale Topstone Carbon 105.

 

Nie je gravel ako gravel. Nejaký sa hodí na "dupačky" a skôr na pevný povrch, iný je pripravený na montáž nosičov, odvezie dostatok vody a pohodlie je prvoradé. A k tej druhej kategórii sa prikláňa práve Topstone. Okrem iného sa pozrieme na zaujímavý koncept pruženia Kingpin a nový senzor vyvinutý so spoločnosťou Garmin.Všetko precízne zabalené, zábavne pôsobí potlač krabice s rozborom stredového zloženia. Pribalené bezdušové ventilky naznačujú, že s týmto variantom sa vážne počíta. Výrobca uvádza možnosť použitia obutia až do šírky 42 mm.Kotúčové brzdy sú vo svete gravel základnou esenciou. V tomto prípade spolupracuje hydraulická brzda Shimano 105 s kotúčmi o veľkosti 160 mm (centerlock).Čistý dizajn s dôrazom na aerodynamiku je typický pre všetky nové modely značky Cannondale.Sedlo Fabric vyzerá pohodlne a spolupracuje so sedlovkou, ktorá pri jazde v sedle pruží. Spolu so systémom Kingpin zabezpečujú teoretický zdvih zadnej stavby 30 mm.Bicykel je osadený mechanickou sadou Shimano 105, zadný prehadzovač má dlhšie ramienko, takže je „ready“ na ľahšie prevody. Tu kazeta 11-34 zubov spolupracuje s kľukami z dielne Cannondale a prevodníkmi FSA 46/30.Cannondale možno systémom Kingpin definuje nový štandard pruženia pre gravel svet. Ukáže budúcnosť. Pohyb zadnej stavby je postavený na systéme ohybu samotného materiálu pri strede a naopak, pri napájaní zadnej stavby k sedlovej trubke slúži oska. Čisté, bezúdržbové a funguje aj pri jazde zo sedla (rozdiel oproti pruženiu len sedlovky).Rám je pripravený na montáž až 3 košíkov na vodu. Na prednej aj zadnej vidlici sú závity pre nosiče batožiny.Vďaka karbónovému rámu a napriek hliníkovým komponentom ako predstavec, riadidlá a sedlovka sa hmotnosť neprehupla cez 10 kg.Senzor Cannondale vyvinuli so spol. Garmin, takže o skúsenosti núdza nebola. Toto riešenie spolupracuje s aplikáciou a automaticky zaznamenáva údaje ako prejdené km, čas, kalórie, ušetrené emisie a sama vyhodnotí, kedy s bicyklom treba zájsť na plánovaný servis. Baterka vydrží asi rok.

Cena daného modelu je 2 679 €. Tento bicykel nájdete aj na našom MTBIKER shope.Špecifikácia a geometriaVyuži služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla


V našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100% nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Komentáre

misko_hrasko 08.11.2019 (16:32)

0


Neviete potvrdit ci je identicka vidlica aj pri hlinikovych verziach? jedna sa mi aj o uchyty na nosice. Dakujem za odpoved

 
cepooo misko_hrasko 08.11.2019 (17:24)

0


Je to karbon vidlica, ale ina. Tie navarky tam nebudu asi takto. Su v Hradku oba, da sa to pozriet tam.

 
marp 09.11.2019 (12:20)

0


tie zadné vzpery, hmm ako to len povedať : hnus velebnosti

 
petzzo 06.12.2019 (12:22)

0


Ešte by sa zišlo napísať že keď si zákazník chce vymeniť kolesá za inú sadu, musí ich dať komplet prepliesť na nejaký idiotský cannondale štandard.

 
cepooo petzzo 06.12.2019 (12:56)

0


Si si isty, ze aj tento ma ten ich Ai Offset? V popise to nikde nevidim... Ci myslis nieco ine?

 
petzzo cepooo 07.12.2019 (15:28)

0


Áno

 
misko_hrasko petzzo 07.12.2019 (15:50)

0


co tym myslis presne? ja som si dnes na AL verzii 2020 zmenil kolesa a nevidim ziaden problem.

 
petzzo misko_hrasko 07.12.2019 (17:06)

1


Platí pre karbónový model - Dráty Stainless Steel, 14g (Ai Offset Dish - rear)

 
Pridaj komentár