Reportáž: Finále Detskej Tour v Košiciach plné výhier

Reportáž: Finále Detskej Tour v Košiciach plné výhier

V poradí už šiesty ročník obľúbenej Detskej Tour Petra Sagana je úspešne za nami. Bolo to vôbec prvýkrát, keď sme sa stretli v okolí metropoly východného Slovenska.

Lyžiarsky areál v Jahodnej pri Košiciach poskytol 22. septembra okrem nádhernej prírody aj náročnejšiu trať, ktorá preverila schopnosti nádejí cyklistiky. Pri pohľade v cieli bolo jasné, že nielen víťazi, ale aj deti na nižších priečkach zo seba vydali všetko. Bolo to teda finále, ako sa patrí. A nielen po športovej stránke, keďže už tradične bohatý sprievodný program bol ešte bohatší. O zábavu sa starali bubeníci, kúzelník, návštevníci si mohli pozrieť ukážky workoutu a svoje umenie prišli ukázať aj majstri v BMX Freestyle na triple rampe.Výnimočná cena


Najväčší záujem pochopiteľne vzbudzovalo dianie na trati a to už od tých najmenších. Rozhodovalo sa nielen o umiestnení v týchto pretekoch, ale aj o konečnom výsledku jednotlivých kategórií. A naozaj do poslednej chvíle. Napríklad v kategórii mini chlapci, kde Milan Húsenica s Richardom Ondákom dotiahli celoročné naťahovanie sa o líderstvo do dokonalosti a aj v posledných pretekoch predviedli divákom napínavý súboj so šťastným koncom pre Milana Húsenicu. A ten šťastný koniec pre Milana platí niekoľkonásobne, keďže pre celkových víťazov jednotlivých kategórií bola pripravená výnimočná cena od generálneho partnera Detskej Tour, Slovenskej sporiteľne: letecký zájazd na Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike pre 3 šťastlivcov vylosovaných spomedzi celkových víťazov. Do Yorkshiru pocestujú spolu s Milanom Húsenicom ešte aj Terézia CiriakováMatúš Lipničan, víťazi kategórií staršie žiačky, resp. starší žiaci.Skvelé súboje


Poďme ale po poriadku. Aj posledné podujatie tejto edície Detskej Tour Petra Sagana zvládla najrýchlejšie medzi mikro dievčatami Ella Trochanová. V rovnakej chlapčenskej vekovej kategórii dominoval Leo Horváth. Mili dievčatám kraľovala Sofia Matiesková a spomedzi chlapcov dosiahol najlepší čas Kristián Ďurec s dvojsekundovým náskokom na Quida Pokorného. Ešte napínavejšie to bolo medzi mini dievčatami. O víťazstvo sa bojovalo až do cieľa, víťazka Karolína Hajduková predstihla Alexandru Kadlecovú o pol sekundy. Spomínaný Milan Húsenica si v závere dokázal vybudovať pohodlný náskok a ovládol kategóriu mini chlapcov.Medzi žiakmi dominovali Vanesa Šatková (mladšie žiačky), Michal Šichta (mladší žiaci) po dramatickom súboji s Jakubom Mikušom, Terézia Ciriaková zvíťazila s pohodlným náskokom. Na rovnakej trati bojovali ešte aj v rodičovskej kategórii ženy, kde zvíťazila tak ako jej syn Michal aj Martina Šichtová. No a pre starších žiakov a mužov si organizátori pripravili bonbónik v podobe lesného výjazdu na zjazdovku a zjazdu serpentínami dole. To už si vyžiadalo nielen kondíciu, ale aj výborné jazdecké a zjazdárske zručnosti. Najlepšiu aktuálnu formu preukázal medzi staršími žiakmi Ján Vierik, ktorý dominátora tejto kategórie Matúša Lipničana zdolal o jeden a pol minúty. Medzi mužmi zvíťazil s prehľadom Slavomír Fedoročko.Zoznam celkových víťazov Detskej Tour Petra Sagana 2019 po 9 kolách


Lea Trochanová (Mikro dievčatá), XC Bikers Siho Trenčín
Šimon Bielik (Mikro chlapci), Nitrianske Pravno
Sofia Matiesková (Mili dievčatá), Velosvet Cycling team Prievidza
Kristián Ďurec (Mili chlapci), Cyklistická Tour
Alexandra Kadlecová (Mini dievčatá), Novomestský Superbiker
Milan Húsenica (Mini chlapci), ŠK Topoľčianky
Vanesa Šatková (Mladšie žiačky), Dubnica
Michal Šichta (Mladší žiaci), Cyklistická Tour
Terézia Ciriaková (Staršie žiačky), CyS Akadémia Petra Sagana Žilina
Matúš Lipničan (Starší žiaci), Cyklistická Tour
Zuzana Kadlecová (Ženy), Nové Mesto nad Váhom
Tomáš Černák (Muži), UrminceVidíme sa v roku 2020


Sme radi, že náš pelotón dosahuje čísla atakujúce 4 tisíc účastníkov. Chodia sem už pravidelne okrem detí zo Slovenska aj pretekári z Českej republiky a aj Maďarska. Veľmi si vážime každého, kto na Detskú Tour zavíta. Sme radi, že bicyklovanie je zábava a veríme, že nám zachováte priazeň aj v nasledujúcich rokoch. Tešíme sa na vás na jar 2020 pri už siedmom pokračovaní našej spoločnej Detskej Tour Petra Sagana.
report_problem Našiel si v texte chybu?

9. kolo - Detská tour Petra Sagana

calendar_today 22.09.2019
format_list_numbered 9. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label Ostatní
place Košice (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up12thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - slnečná sobota v Nízkych Tatrách

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - slnečná sobota v Nízkych Tatrách

Tak sa slniečko usmialo po prvýkrát tento rok aj na mladých „saganovcov“ a to počas 3. kola populárnej Detskej tour Petra Sagana.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana roztočila pedále

Reportáž: Detská tour Petra Sagana roztočila pedále

A je to tu. Deviaty ročník obľúbeného cyklistického podujatia nielen pre výkonnostných cyklistov, ale aj tých čo majú radi bicykel, mal svoju úvodnú „primaveru".
Blatisté finále Detskej Tour Petra Sagana v Demänovej

Blatisté finále Detskej Tour Petra Sagana v Demänovej

V krásnom prostredí Demänová rezort sa odohrávalo finálové kolo Detskej Tour Petra Sagana. Členitý terén a „singláče" poriadne preverili početné štartové pole v 12 kategóriách.

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up