Unboxing: CTM Scroll xPert 27,5'' - majstrovské enduro

Unboxing: CTM Scroll xPert 27,5'' - majstrovské enduro

Niektoré prívlastky bikov sú viac produktom marketingových oddelení, ale ak sa nejaký bike stane národným šampiónom, stávajú sa faktami. Jeden takýto tu máme.

Zainteresovaní už tušia, že hovoríme o Martinovi Knapcovi a jeho titule v endure. Model Scroll má za sebou už nejakú históriu a v komunite bikerov je dobre známy. Máme tu jeho tohtoročné prevedenie, ktoré prináša ďalšiu evolúciu v podobe prepracovanej geometrie s cieľom ponúknuť ešte lepšie jazdné vlastnosti. K dispozícii je aj variant na 29” kolesách, my tu máme jeho obratnejšiu dvojičku.

ŠpecifikáciaUnboxing


Tak toto je zrada! My sa tešíme, ako si bike budeme rozbaľovať a on príde už poskladaný. No nič, pozrieme sa aspoň na výbavu na pekných fotkách, dnes sa rozplývať nad potlačou krabice nebudeme.


Začneme rámom, ktorý je vyrobený zo zliatiny ALU 6061. Je k dispozícii v 4 veľkostiach a v prevedení 27,5” aj 29”, takže si vyberie každý. Teda, ak sa medzitým nevypredajú, táto sezóna je zvláštna aj v tomto ohľade.


Aj keď sa rám vyrába v zahraničí, návrh dizajnu a geometrie vzniká na Slovensku a práve tu má zmysel spolupráca s pretekármi. Ich poznatky a pripomienky sa premietajú do finálneho návrhu a na detailoch záleží.

Všetky rozmery rámu nájdete nižšie, položenejší je uhol vidlice, prepracovaný je hlavný trojuholník, zadné vzpery pekne nadväzujú na vrchnú rámovú rúrku. Systém pruženia zostal nezmenený.


Keď sme pri tom pružení, k dispozícii tu máme 160/150 mm pod záštitou RockShox. Konkrétne tu máme vidlicu RockShox YARI RC a tlmič Deluxe Select+ RT 205x65.


Čo má mať pri enduro biku prednosť, brzdy alebo pohon? Obe od Shimana, sada SLX 1x12, prevodník 32 zubov.


Brzdy model Shimano MT501/SMRT 54M. Smrť?


Kolesá a aj obutie dodala značka WTB. Ráfiky 32 dier, model ST i29 TCS 2.0, plášte sú už slušné balóny WTB Vigilante 27,5x2,5 TCS, Tri-Tec, high grip.


Doplnky od kanadskej Race Face, rad Aeffect, sedlo WTB Volt.


Čo by to bolo za endurko bez vodítka reťaze a teleskopky, v tomto prípade KS LEV SI 125 mm.


Vážené M-ko - sme v zhode s tým, čo uvádza výrobca.


Tak, čo hovoríte na tento bike? Stačila by vám 27,5” alebo idete do 29”?


Geometria
Cena a dostupnosť


Cena daného modelu je 2 299 €. Tento bicykel nájdete aj v našom shope. Ostatné verzie modelu Scroll od značky CTM sú dostupné na tomto odkaze. Predstavenie tohto bicykla je k dispozícii aj v našom videu na YouTube kanáli MTBIKER shop.Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla


V našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100 % nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up13thumb_down comments 7 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Orbea OIZ M11 AXS - maratónec v elektrike

Unboxing: Orbea OIZ M11 AXS - maratónec v elektrike

Stúpať s ľahkosťou do kopcov, prejsť hrebeňom a potom si užiť zjazd. Je jedno, či to budú preteky, tréning alebo výjazd s partiou. Je Orbea OIZ M11 ideálnym bicyklom?
Unboxing: Mondraker Foxy - overený enduro Španiel v hliníku

Unboxing: Mondraker Foxy - overený enduro Španiel v hliníku

Osvedčená geometria a veľmi dobré jazdné vlastnosti – presne tieto slová vystihujú španielsku klasiku Mondraker Foxy.
Video: Najrýchlejší enduro bike na Slovensku - CTM SCROLL play_arrow

Video: Najrýchlejší enduro bike na Slovensku - CTM SCROLL

Toto sú komponenty a úpravy, ktoré na svojom biku jazdí Samo Paučin, majster Slovenska v endure 2022.
keyboard_arrow_up