Unboxing: Liv Vall E+ 3 - takto má vyzerať dámsky ebike

Unboxing: Liv Vall E+ 3 - takto má vyzerať dámsky ebike

Ak si cyklistka hľadá ebike, očakáva komponenty pre ženy a že bez častého servisu bude dobre fungovať, pričom príjemný vzhľad je bonusom. Spĺňa tento ebike všetko?

Značka Liv, ktorá je zameraná na ženy, využíva zázemie veľkej značky a vo svojej DNA si nesie ženskosť. Na prvý pohľad má odlišný dizajn bikov, chce lichotiť ženskému vkusu. Ak ideme viac do hĺbky, ďalšia zmena oproti produkcii pre pánov je použitie iných konštrukcií rámov a komponentov, ktoré boli navrhnuté s ohľadom na ženské telo. Pri ostatných komponentoch potom stačí dotvoriť celok výberom značkových a kvalitných kúskov. Jeden takýto ebike tu dnes máme, poďme si ho postaviť.

ŠpecifikáciaUnboxing


Príjemná fialová farba dominuje aj s nápisom na krabici, už na takýchto detailoch sa dá poznať, ako na nich výrobcovi záleží.


Ebiky často chodia takmer zložené, uvidíme, či aj toto bude taký prípad. Nie je výnimočné, že na zostavenie netreba takmer žiadne náradie.


Ak sa takýto ebike dáva ako darček, kľúčik v krabičke môže byť vtipná forma, ako ho odovzdať. V príslušenstve klasika a nabíjačka Giant EnergyPak 4A.


Na montáž sedla a osadenie riadidiel potrebujeme inbus, kryt rámu pod reťazou v netradičnom dizajnovom vyhotovení.


Tento rok sa modely Giantu a aj značky Liv prekonávajú v dizajne. Lak je v zaujímavých odtieňoch a prevedeniach. Zakomponovanie batérie do rámu má aj iný ako dizajnový význam. Napríklad je lepšie chránená. Rám je vyrobený z hliníka a dostupný je v 4 veľkostiach.


Radenie má kabeláž pekne schovanú v ráme. Prehadzovanie Shimano Deore pracuje nad 9 pastorkami. Keďže pomáha 5 stupňov pomoci, tak vpredu stačí jednoprevodník, motor pomôže, ak by chýbal ďalší prevod.


Motor si Giant premenoval, ale je to Yamaha. Batéria má kapacitu 400 Wh, ovládanie je jednoduché a intuitívne. Praktická je ochrana pohonnej jednotky.


Každý ebike niečo váži, takže tu brzdy Tektro využívajú kotúče 180 mm.


Čo nezachráni pružinová vidlica SR Suntour XCM 34, s tým pomôže robustné obutie Maxxis Forekaster EXO TR, 27.5x2.6 so správnym tlakom.


Hmotnosť ebiku pri jazde skoro necítiť, jazdu v pomalých rýchlostiach je dobré dopredu natrénovať.


Silná stránka Liv bicyklov je vzhľad, pri takomto laku fotka ešte uberá z krásy, ideálne je presvedčiť sa na vlastné oči.


Geometria
Cena a dostupnosť


Cena daného modelu bola 2 199 €. Našu ponuku dámskych elektrobicyklov nájdete na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.
flash_on
Viac o elektrobicykloch, ich výbere a používaní nájdeš v sekcii Elektrobicykle v skratke.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down comments 12 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Liv Embolden E+ 2 - len pre ženy, ale na všetko

Unboxing: Liv Embolden E+ 2 - len pre ženy, ale na všetko

Ako by vyzeral univerzálny ebike pre ženy, aby sa jeho majiteľka mohla vybrať kamkoľvek sa jej zažiada? Zábavný zjazd, lesná cestička, kamenistá hrádza alebo dlažba a obrubníky v meste?
Video: Ebike pre ženy - pohodlné jazdenie v lese play_arrow

Video: Ebike pre ženy - pohodlné jazdenie v lese

Ak má žena chuť zdolávať elektrickým bicyklom aj terén, takto môže vyzerať vhodný model ebiku. Cieľom je si užiť jazdu v pohodlí.
Unboxing: Rock Machine Gravelride INT e700 Di2 - gravel, ktorý vám aj pomôže

Unboxing: Rock Machine Gravelride INT e700 Di2 - gravel, ktorý vám aj pomôže

Disciplína gravel je čoraz populárnejšia a bicykle tejto kategórie sa častokrát predávajú ako teplé rožky. Čo však v prípade, že by vlastník bicykla vyžadoval aj podporu elektromotora?
keyboard_arrow_up