ŠKODA BIKE ONLINE TOUR - užite si radosť z jazdenia novou formou

ŠKODA BIKE ONLINE TOUR - užite si radosť z jazdenia novou formou

thumb_up2thumb_down 8 komentárov

redakcia 18.06.2020   Sezona 2020 Horsky Bike Skoda Bike Open Tour Horska Cyklistika Slovensko Pozvanka Skoda

Dlhé mesiace plné obmedzovania nahradil o čosi voľnejší stav. Spojiť aktívny zápal cyklistov s dodržaním bezpečnostných pravidiel nie je jednoduché, ale aj na tento problém našla ŠKODA riešenie v podobe ONLINE podujatí s kreatívnymi výzvami.

 

Tradičná ŠKODA BIKE OPEN TOUR vplyvom ochorenia Covid-19 utrpela zrušením avizovaných maratónov, ktoré každoročne prilákali tisíce nadšených cyklistov. Keďže však pocit z eufórie pri jazdení na dvoch kolesách nemožno len tak obísť, rozhodla sa ŠKODA vynahradiť jazdcom skutočné podujatia niečím novým a stále zaujímavým.Ako už zo samotného názvu vyplýva, ŠKODA BIKE ONLINE TOUR je podujatie sprostredkované elektronicky. Avšak toho, že by ste museli jazdiť doma na trenažéri, sa nemusíte báť. Ako uvádza samotná ŠKODA: „Cyklopreteky sú otvorené pre všetkých, ktorí majú radosť z bicyklovania a sú pripravení na nové výzvy“ a s nadšením dodáva „Zapojte sa aj vy!“ Celý koncept je založený na jazdení po skutočných tratiach, ktoré však môžete absolvovať v určitom termíne a následne svoju aktivitu nahrať na stránke WeLoveCycling v podobe vyplneného formulára a fotografického dôkazu o splnení danej úlohy. Nemusíte sa ale obávať extrémnych podmienok - veď predsa na prvom mieste je radosť z pohybu a objavovania.Vyberte si výzvu a zapojte sa


Ako už bolo povedané, ide o zdolávanie konkrétnych výziev počas určitého časového obdobia. Na výber máte z dvojice odlišne tematických kategórií aktivít, ktoré si môžete vybrať podľa svojich schopností. Celý projekt prebieha v termíne od 8. júna až do 31. augusta 2020.

Kreatívna výzva - zapojte sa aj so svojou rodinou


Prvá z aktivít spočíva v skupinovom výjazde s rodinou, pri ktorom sa podujmete absolvovať nevšedné a možnože aj doteraz neodskúšané formy cyklistiky. Samozrejme, lámať si hlavu nad vybavením a vašimi schopnosťami nemusíte - stačí vám bicykel a chuť.V súčasnosti je vypísaných 6 kreatívnych výziev, ktoré sú časovo naplánované jedna po druhej s tým, že prvá je už v plnom prúde. Jej mottom je „Vyrážame!“. Po skončení karantény je načase slobodne vyraziť k novým miestam a stráviť čas v spoločnosti svojich blízkych. Avšak pozor. Táto aktivita začala už 8. júna a končí sa 22. júna - takže neleňošiť a šup na bicykel.Medzi ďalšie výzvy, ktoré budú nasledovať v dvojtýždňových intervaloch, patrí aj Prekonajme sa!, Objavujme!, Preskúmajme!, Precestujme! a Zažime!. Počas nich sa zábavnou formou nielenže dostanete na miesta, ktoré vám doposiaľ boli neznáme, ale súčasne naberiete stratenú kondíciu. Nezabúdajte - zážitky vám už nikto nevezme.

Výkonnostná výzva - ste pripravení na pretekanie?


Určite sa pýtate, či je tento projekt určený len pre radostné jazdenie s rodinami. To zaiste nie - svojho ducha maratónskych tratí si stále zachováva a dokazuje to tzv. výkonnostnou výzvou. Ide o snahu prekonať sa v každom aspekte jazdenia - ukázať všetkým, ako poctivo ste počas karantény pracovali na svojej kondícii a ako ste na tom.

Opäť šestica výziev začína úvodnou, nazvanou po jednom z legendárnych maratónov - Svätojurská. Vypísaná je medzi 8. a 22. júnom, čím sa paralelne prekrýva s kreatívnymi výzvami - to vám pomôže lepšie sa orientovať v tomto harmonograme. Aby sme však objasnili princípy týchto výziev, predstavíme si ich na príklade spomínanej Svätojurskej. Jej podmienka znie: „Otestujte si svoje sily a preverte formu. Nasadnite na bicykel, Svätojurská výzva začína! Pošlite nám fotografiu z výjazdu, na ktorom ste dosiahli najvyššiu priemernú rýchlosť a ste v hre!“. Dĺžka výjazdu aj profil trate je prirodzene na vás.Čo sa týka ostatných výziev, tie budú nasledovať taktiež v dvojtýždňových intervaloch jedna po druhej. Je možné sa zapojiť do výkonnostnej a aj kreatívnej výzvy naraz. Tešiť sa môžete na Vlko Hron s cieľom dosiahnuť najvyššiu rýchlosť, Levočskú opäť s najvyššou priemernou rýchlosťou, Horal s hodnotou nastúpaných metrov počas posledného výjazdu, Slovenský raj so spálenými kalóriami počas jedného výjazdu a nakoniec Výzva Rajeckých Teplíc, kedy budete zápasiť s najdlhšou prejdenou vzdialenosťou.Ako na to?


Keďže ide o čiastočne „online“ aktivitu, svoje skutočné jazdenie budete musieť nahrať na portál WeLoveCycling v podobe fotografie s určeným obsahom. Predtým sa ešte zaregistrujete prostredníctvom kontaktného formulára. Nič viac k tomu nepotrebujete! Ak vás tento projekt zaujal, neváhajte a zapojte sa už teraz na tomto odkaze.

Nakoniec len prosba o dodržiavanie nariadení a princípov jazdenia a pohybu v prírode, ktoré vyplývajú tak zo súčasnej situácie, ako aj zo samotnej nepísanej tradície. Nezabúdajte na nosenie prilby, ohľaduplnosť a najmä na radosť z jazdenia, ktorá je predsa na prvom mieste. Poďme teda na to!

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)

Komentáre

jansteyrer 18.06.2020 (19:48)

thumb_up1thumb_down


Jura, k jadru veci. Vam jde hlavne o to aby byly real zavody a ty budou. Verim ze prijdete a dobre si zajezdite👍 V SK i CZ je hodne skvelych zavodu, nektere ve sbot jsou jine ne... to tak proste chodi. Nastesti muzeme jezdit na vsechny ktere chceme.

 
jura24 jansteyrer 18.06.2020 (22:26)

thumb_up-2thumb_down


Jinymi slovy: Jezdi si v CZ, kdyz se Ti nase nelibi. No doufal jsem, ze se neponizite na takuto komunikaci. Kazdopadne jde tu o to si zajezdit. Jel jsem mnoho SBOT a muzu porovnat to co bylo a co aktualne je. No i nazor muzu mit a nikdo me za nej nemusi posilat do CZ. Neresme politiku, ale to, aby jsme uz mohli vsichni bajkovat dohromady.

 
DurijoDzembe 18.06.2020 (14:18)

thumb_up0thumb_down


To sa tento rok nepôjde zvyšok ŠBOT naživo?

 
jansteyrer DurijoDzembe 18.06.2020 (18:37)

thumb_up-1thumb_down


Makáme na tom aby se jelo vše co půjde. Také raději jezdíme v reálu

 
Gusto0 18.06.2020 (15:17)

thumb_up0thumb_down


na pretekoch mate uzavrete/zabezpecene trate. toto chcete ako zabezpecit? pocas tychto vyzviev sa budu v danych lokalitach prehanat premotivovani nadsenci maratonskym tempom v roznych dnoch a hodinach medzi vyletnikmi a rekreantami. ale nieje to len problem SBOT. celkovo tieto virtualne vyzvy na vykon, casy su dost mimo a ja len dufam ze to nezhorsi uz aj tak zhorsujuci sa vztah medzi turistami a cyklistami. to ze nakonci niekde dolu napisete "Nezabúdajte na nosenie prilby, ohľaduplnosť" neznamena ze to adepti na vyhru budu dodrzovat.

 
jura24 18.06.2020 (15:34)

thumb_up0thumb_down


SBOT sel hodne dolu. Skodovka se chovala hodne namachrovane a vysledkem bylo vystoupeni nekolika maratonu z toho serialu. Nyni nemaji v rozpoctu dostatek financi, takze se snazi "futuristicky" propagovat virtualni zavodeni. Rozumim, ze si chcou zachovat brand awareness, ale neni nad realny mtb maraton.

 
jansteyrer jura24 18.06.2020 (18:37)

thumb_up0thumb_down


Nebojte, pokud to bude jen trochu možné (a vypadá to dobře...spíše je to téma vládních omezení v post covid době než cokoliv jiného), tak se pojedou zbývající maratony. Virtuální jsme zařadili jako překlenovací fázi a nemá to s tématem financí co dělat. Koment o vystoupení maratonů je vtipný, už se vracejí a víc to není veřejně třeba řešit

 
jura24 jansteyrer 18.06.2020 (19:04)

thumb_up0thumb_down


Tak smesne je ze vystoupili a ja nikde nevidim, ze by se nejaky vratil Stupava bez debaty, Dohnany taky ne atd. Ty druholigove srandicky, kteryma se to SBOT snazila zalepit nestoji za rec.

 
Pridaj komentár