Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy MTB & RUN - pekný koniec prázdnin

Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy MTB & RUN - pekný koniec prázdnin

Zaujímavou akciou v slovenských podmienkach je spojenie cyklistiky a behu na dvojdňovom podujatí Stupava Trophy, ktoré v tomto roku oslávi už svoje 16. výročie.

O čo ide?


Tieto preteky si delia víkend v rovnomernom pomere medzi sobotný cyklistický maratón a nedeľný beh, ktorý bude po prvýkrát doplnený aj Detskou Tour Petra Sagana. To, čo zaujíma cyklistov najviac, je práve sobota, kedy sa v okolí Stupavy stretnú nadšenci horskej cyklistiky, aby sa vydali na jednu z 5 tratí, ktoré ich prevedú užším alebo širším okolím, až sa konečne vrátia späť do miesta štartu.


Kedy a kde?


Ako už bolo spomenuté, stretneme sa v Stupave. Termín je stanovený na 29. augusta 2020. Samozrejmosťou je aj prezentácia, na ktorej si vyzdvihnete svoje štartové číslo s balíčkom už v piatok poobede, ale aj v sobotu v intervaloch pred štartom jednotlivej trasy. Štarty sú následne odstupňované, a to jednoduchým kľúčom - najdlhšia štartuje najskôr, najkratšia ako posledná.

Prezentácia


 • piatok deň pred maratónom od 15:00 do 20:00, všetky trasy
 • sobota od 08:00 do 08:30, A trasa
 • sobota od 08:00 do 09:30, B trasa
 • sobota od 08:00 do 10:30, C trasa
 • sobota od 08:00 do 11:15, D trasa
 • sobota od 08:00 do 11:15, E trasa JEDNOKOLKY

Štart


 • 09:00 Trasa A 105 km, 1.vlna
 • 10:00 Trasa B 76 km, 1.vlna
 • 11:00 Trasa C 42 km, 1.vlna
 • 11:15 Trasa C 42 km, 2.vlna
 • 11:30 Trasa D 25 km, 1.vlna
 • 11:35 Trasa E 16 km, 1.vlna JEDNOKOLKY


Trate


Tento maratón ponúka nadmerný počet odlišných tratí, čo znamená len toľko, že si každý môže zvoliť presne to, čo mu v jeho jazdeckom štýle vyhovuje. Najkratšia Trasa E so 16 km/350 m je určená pre Jednokolky, zatiaľ čo ďalšie štyri sú už kategorizované podľa tradičného formátu - delenie na mužské a ženské vekové skupiny. Prvou najkratšou trasou pre bicykle je Trasa D s 25 km/480 m. Po nej nasleduje už tzv. „polmaratónska“ vzdialenosť so 42 km a 900 m. Pre odvážnejších je pripravená 76 km/1 850 m. Napokon, ak sa chcete vydať na veľké dobrodružstvo, alebo ste už ostrieľaný pretekár, je možnosť zvoliť si aj Trasu A so 105 km/2 850 m. Každá z nich sa ide na jednom celistvom okruhu, bez opakovania predchádzajúcich úsekov trasy.


Registrácia a prihlásenie


Posledný krok k účasti na maratóne je podmienený platnou registráciou, ktorá sa skladá z vyplnenia formulára online formou na tomto odkaze do 27. augusta. Samozrejmosťou je aj zaplatenie účastníckeho poplatku - inými slovami štartovného. To je stanovené na 25 € do 25. augusta. Registrovať sa možno aj od 26. do 28. augusta, a to len s platbou na mieste v deň štartu v hodnote 30 €. V cene štartovného je úschovňa bicyklov, občerstvenie, umývanie bicyklov, sprchy, štartové číslo, ceny pre víťazov v tombole či samotný štartový balíček.

Ceny


Samozrejmosťou na tejto akcii je ocenenie prvých 3 v každej vekovej kategórii - či už ide o ženskú alebo mužskú. Okrem toho na vás čaká aj hodnotná tombola so zaujímavými a vecnými cenami.Viac informácií získate v našom kalendári, na stránke maratónu alebo na Facebookovej stránke.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Kaktus bike Stupava Trophy MTB & RUN

calendar_today 29.08.2020 - 30.08.2020
label MTB - maratón
place Stupava (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up13thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy MTB & RUN - perfektné zakončenie leta

Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy MTB & RUN - perfektné zakončenie leta

Už tradičné 2-dňové cyklisticko-bežecké podujatie sa uskutoční 28. a 29. augusta v blízkosti Bratislavy.
Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy už tento víkend - stále je šanca sa zúčastniť

Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy už tento víkend - stále je šanca sa zúčastniť

Už o niekoľko dní sa 29. augusta v okolí Bratislavy postaví niekoľko sto účastníkov na štart Kaktus Bike Stupava Trophy. Jedna vec je však stále aktuálna - voľné miesta na nezabudnuteľný zážitok.
Pozvánka: Príďte si užiť maratón v Slovenskom raji

Pozvánka: Príďte si užiť maratón v Slovenskom raji

Nie každý víkend si môžete zajazdiť v Slovenskom raji, o to menej prechádzať tiesňavu pomocou rebríkov - to všetko a o mnoho viac zažijete na horskom maratóne ŠKODA Slovenský raj.
keyboard_arrow_up