Kvalitné letné oblečenie - Sportful Bodyfit a Total Comfort

Kvalitné letné oblečenie - Sportful Bodyfit a Total Comfort

Čo na seba v horúcich dňoch, ak sú pre vás dôležité veci ako kvalita a dizajn? Čo dostávate za vyššiu cenu značkového oblečenia?

Niekedy je moja práca náročná, striehnuť termíny a uzávierky, niekedy sa nedarí pri natáčaní a občas sa pri písaní nedostaví múza . Ale väčšinou sú to dni, kedy si užívam to, čo robím, lebo ma to baví. A takéto príjemné dni v MTBIKERi sa ešte zlepšia, keď dostanem možnosť vyskúšať kvalitné výrobky, ako v tomto prípade značkové oblečenie Sportful. To však neznamená, že nebudem aj kritický, pokúsim sa to spracovať objektívne. Rozdelil som si to na 2 letné sety, ktoré vám stručne predstavím a na záver pridám aj pár doplnkov.Dres Sportful Bodyfit Pro Evo a nohavice Sportful Total Comfort


Pri výbere tohto dresu som trochu porušil svoje bezpečnostné štandardy a išiel som do nie úplne výraznej farby. Pokiaľ ho budete jazdiť v lese, tak bez problémov, praktická na pranie bude tmavšia farba, na cesťák sa vždy radšej istím ešte denným svietením. Už zo zimného oblečenia som poznal svoju veľkosť a tá mi sadla aj tu, pri mojich parametroch 198 cm a 85 kg je to XL.Opäť treba počítať s tým, že predná strana je trochu kratšia, tento dres je navrhnutý viac na jazdenie ako chodenie, ale nie je to až tak krátke, ako čisto pretekárske oblečká, ako napr. dres Bomber. Dres Bodyfit periem klasicky s ďalším športovým oblečením, nie ručne a ani po mesiacoch sa nič nepára, žiadne nitky z tenkej tkaniny netrčia. Na pocit je dres trochu “umelý”, na druhú stranu ho preto vedeli spraviť taký vetrajúci a rýchloschnúci. Tu ho nájdete v shope.K nemu som si vybral nohavice Total Comfort s vložkou, ktorú som už dobre poznal zo zimného oblečenia. Ak niekto jazdíte gate a máte pocit, že je v nich nejaké tenká vložka, tak táto Total Comfort je kus materiálu a pekne “podrží”. Zaujímavá je látka, z ktorej je ušitá, je to kompresný materiál, ktorý výborne sedí, takže “jelenica” nikam nelieta a drží tam, kde má. Oproti pocitu po kúpe sa mi zdá, že jemne povolila, tak s tým môžete počítať, keď ju budete skúšať. Jediná nevýhoda nohavíc je tá, že ja pri mojej výške a tenkých nohách obliekam XL a tam sa tie traky dosť naťahujú. Keď už som na biku, je to OK, pri obliekaní pozor, nech sa nepoškodí miesto, kde sú prišité. Ponuku nohavíc od Sportful v našom shope nájdete na tomto odkaze.Dres Sportful Bodyfit Pro Evo a nohavice Sportful Bodyfit Pro Air


Keď som si vyberal tento biely dres, v podstate som hľadal ešte letnejšiu alternatívu toho modrého, ale keďže mi ten tmavý tak dobre slúžil, vybral som rovnaký model len v bielej. Predsa len na slnku je bledšia farba praktickejšia.Platí všetko, čo už som napísal o modrom drese, len doplním, že napriek tomu že je dres vlastne sieťka, tak nie je tak riedka, že by ste sa pod dresom spálili, netreba sa pod neho natierať. Už dostal aj zabrať, čo sa týka špiny, výhoda týchto umelých materiálov je, že sa dobre perú. Rovnaký odkaz do shopu, len stačí zmeniť farbu a vybrať veľkosť.Nohavice tu ale máme už iné, opäť vložka Total Comfort, ale teraz väčšina povrchu zo sieťky nazvanej Aeroflow Compress. Ide o úplne letné nohavice, pekne vetrajú a ako pri drese, netreba sa báť, že sa pod nimi spálite.Oproti iným nohaviciam sa mi zdajú, že sú kúsok kratšie, asi nech má jazdec v lete tej látky na sebe minimum. Keď si ich oblečiete, tak si všimnete ich priehľadnosť, ale je ešte na tej hrane, že síce presvitajú, ale nie až tak, aby ste si pripadali nepatrične. Ideálne budú, ak ste pyšní na nejaké tatoo v týchto miestach a chcete ho ukázať svetu aspoň v obrysoch . Veľkosť opäť XL.Spodné vrstvy


Ak nie je v lete cez 30 stupňov, zvyknem nosiť pod dres aj spodné tielko. Na fotkách sú 2 varianty, jedno tielko úplne tenké, ktoré pomáha vetrať a odvádzať pot z tela a vyzerá úplne ako sieťka. To tielko je výborné, len pozor pri obliekaní a vyzliekaní, je veľmi jemné, aby sa vám na okrajoch nezačalo párať. Daň za špeci materiály.Bežný variant je potom klasické tielko v takomto farebnom dizajne, tiež dobre plní svoju funkciu a keď rozopnete dres, ešte aj dobre vyzerá. Odkaz do shopu funguje tak, že uvidíte dostupné tielka od značky Sportful.Doplnky


K takémuto dresu sa hodia rovnako dizajnované ponožky, ja som vyskúšal teraz populárne, ktoré sú vyrobené z 2 rôznych látok. Na chodilo je použitý bežný materiál, ako ste zvyknutí, vrch tvorí látka podobná tej použitej na drese.Ponožky nekompromisne sedia, hore ich drží silikónový pásik z vnútornej strany. Výhoda takejto ponožky je vzhľad a aerodynamika , nevýhoda vyššia cena a pri starších modeloch nedržiaci silikón. Tieto čo používam ja, už ten silikón vychytali a nestane sa, že by odpadol. Jazdil som praktické šedé a k veste ladiace oranžové.Pri rukaviciach som siahol na klasiku, vybral som si jedny so zapínaním a druhé elastické. V oboch prípadoch praktická čierna farba, viem ich pekne kombinovať. Nechýba na nich putko na vyzliekanie a kto už padol a zodral si spodnú časť dlane, tak ocení, ako sú v tomto mieste dobre predĺžené. Tu je jediná výnimka z veľkostí, potrebujem XXL.V lete oceníte aj čelenku na zabránenie stekania potu do očí. Ja patrím k tým, čo sa viacej potia a tak s tým občas bojujem. Ideálne do klasickej prilby, pre mňa nevyhnutnosť do tej časovkárskej. Na konci sa dá žmýkať. Takáto ultra tenká čelenka dobre poslúži aj vo veterných dňoch, keď ešte nie je úplne zima, ale chcete si nejako chrániť uši. Moju oranžovú v shope už nevidím, tu je odkaz na bielu.Výber ukončím dvomi čiapkami, jedna úplne tenká a druhá klasická. Tá letná dobre poslúži ako zachytávač potu a keďže je zo sieťoviny, tak sa nebude v nej pariť hlava. Ak máte väčšiu hlavu, dobre vám padne, je elastická.Druhá je úplne klasická v jednoduchom dizajne, šilt sa praním neláme, nezbehla sa, proste obyčajná dobrá čiapka. Tu je odkaz na čiapky Sportful v našom shope.Snažil som sa byť objektívny, priniesť vám praktické informácie, ktoré by ma na mieste kupujúceho tiež zaujímali. K otázke z úvodu, čo dostávate za vyššiu cenu značkovej “handry”, by som spomenul kvalitu, ktorá sa prejavuje, že dres sa nosením a praním nezničí, drží tvar, ostáva elastický, zips sa neotvára, keď nemá a nepokazí sa, na konci sa látka nevyťahá. Rôzna môže byť farebná stálosť látky, hlavne pri fluo farbách môže lacný kúsok prekvapivo rýchlo blednúť a zabudnúť nemôžem na technológie, vďaka ktorým si užívate vyšší komfort.Ak máte nejaký svoj tip na letné oblečenie, tak kľudne napíšte do komentárov. Len prosím nie dres bez rukávov, na to sú cyklisti citliví a tuším som ho spomínal aj v módnej polícii .
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up19thumb_down comments 8 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Zimné oblečenie Sportful - kam sa dostal vývoj

Zimné oblečenie Sportful - kam sa dostal vývoj

Jazdenie v zimnom období poriadne preverí váš šatník, hodia sa skúsenosti s vrstvením, dobré sú rady tých, ktorí už niekedy poriadne vymrzli.
Oblečenie a doplnky od Force – užite si aj mimosezónne jazdenie

Oblečenie a doplnky od Force – užite si aj mimosezónne jazdenie

Jeseň a zima nemusia nutne znamenať aj koniec sezóny. Základom je oblečenie a cenovo prijateľný variant ponúka značka Force.
V sychravom počasí komfortne – jesenné oblečenie Sportful

V sychravom počasí komfortne – jesenné oblečenie Sportful

Rozdiel v teplotách v rámci dňa kolíše, občas už je mokro a aj keď svieti slnko, vietor vie byť pekne studený. Vďaka kúskom oblečenia od Sportful si jeseň napriek tomu užijete.
keyboard_arrow_up