Oblečte sa na jar - funkčná výbava na začiatok sezóny

Oblečte sa na jar - funkčná výbava na začiatok sezóny

PR článok

Podľa mnohých je jar najkrajším obdobím roka a nielen preto, že sa prebúdza príroda, ale aj preto, že začína cyklistická sezóna. Poradíme vám niekoľko základných kúskov oblečenia.

Castelli Goccia


Ak ste sa rozhodli, že potrebujete bundu, ktorá vás ochráni nielen pred dažďom, ale aj pred inými nástrahami počasia, tak potrebujete práve tento model. Pred vodou vás ochráni dokonale, ale stále je dostatočne priedušná a skladná. Vďaka svojej elasticite sa prispôsobí vášmu telu. Je to nielen praktická bunda, ale aj dobre vyzerá. Vyrába sa v dvoch farbách, tmavo šedej a červeno oranžovej. Cena sa pohybuje okolo 170 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Force Best


Napriek prvým slnečným lúčom je počasie ešte chladné a tak dres s dlhým rukávom príde vhod. Tento je samozrejme vybavený celorozopínacím zipsom, aby ste si v prípade skutočne teplého popoludnia vedeli korigovať teplotu. V spodnej časti je protišmykový silikónový pás, ktorý dres udrží na svojom mieste. Vreciek nikdy nie je dosť a tu sú tri dostatočne veľké. Nechýbajú reflexné prvky pre vašu bezpečnosť. Cena sa pohybuje okolo 36 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Sportful Fiandre Pro


Dámska cyklistická bunda vyrobená z ľahkej textílie Polartec Neoshell, špeciálne navrhnutej pre intenzívne výkony v extrémnych podmienkach. Je vetru a vodeodolná a taktiež priedušná. Vďaka špeciálnemu strihu perfektne sedí na tele a lepené švy nielen že neprepustia vodu, ale sú umiestnené tak, aby ste mali maximálny komfort. Dostupná je vo viacerých farebných prevedeniach. Cena sa pohybuje okolo 230 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Polaris Tor Insulate


Táto bunda je skutočne dobre zateplená a už od pohľadu je jasné, že ju môžete použiť nielen na bicykel. Zateplený je hlavne predný a zadný panel, zatiaľ čo rukávy sú ľahké, aby vám nič neprekážalo pri jazde. Kapucňu môžete nosiť pod prilbou alebo na prilbe. Napriek tomu, že sa bunda zdá mohutnejšia, dá sa pohodlne zbaliť do batohu a využiť na zateplenie počas oddychu po náročnom výstupe do kopca. Dve bočné vrecká sú na zips. Cena sa pohybuje okolo 85 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Santini Nebula


Základnou podmienkou cyklistickej bundy vhodnej do jarného počasia je odolnosť voči vetru a vode. Táto bunda vás pred vetrom ochráni a naviac je z vnútornej strany zateplená flísom. Okrem veterného počasia vás ochráni aj pred slabým dažďom a napriek tomu ostáva dostatočne priedušná. Má zúžený strih a na to treba myslieť aj pri kúpe. Zadná časť je predĺžená a nájdete tam tri vrecká. Má zvýšený golier, ako ochranu vášho krku. Cena sa pohybuje okolo 110 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

GORE Phantom 2.0 SO


Cyklistické nohavice s ochranou na citlivých miestach proti vetru a vode a pohodlnými trakmi. Vložka pri výrobe bola navrhnutá tak, aby ste v sedle mohli stráviť prvé jarné kilometre a pokojne to môže byť aj viachodinový výjazd. Membrána Windstopper je odolná voči vetru, čiže studený chlad sa nedostane k vášmu telu, ale zároveň nohavice nestratia schopnosť odvádzať pot preč od tela. Cena sa pohybuje okolo 160 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Eleven Felix F150


Pre dni, kedy je už dostatočne teplo, ale fúka nepríjemný vietor, sa dokonale hodí dobrá vesta. Predný diel má v prednej časti membránu, ktorá je odolná proti vetru a čiastočne vás ochráni aj pri daždi. Aby ste sa ale počas námahy nespotili, je v zadnej časti umiestnená sieťovina, ktorá zaisťuje dostatočnú ventiláciu. Vesta sa dá zbaliť do vrecka dresu a využijete ju nielen na bicykli, ale napríklad aj keď si pôjdete zabehať. Cena sa pohybuje okolo 60 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Pre kompletné informácie o produktoch, prosím, navštívte stránky jednotlivých výrobcov/dovozcov.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Podobné články

Rukavice a návleky do chladného počasia PR článok

Rukavice a návleky do chladného počasia

Všetci poznáme nepríjemné tuhnutie prstov na nohách alebo na rukách, studený vietor fúkajúci do tváre alebo chlad v týchto mesiacoch. Na to, aby ste takýmto situáciám predišli, potrebujete dostatočnú ochranu, na ktorú sa dnes pozrieme.
Náradie a servis - tipy pre kutilov PR článok

Náradie a servis - tipy pre kutilov

Nič tak nezhorší náladu, ako keď sa vám niečo na bicykli pokazí a vy zistíte, že nemáte potrebné nástroje. Predchádzajte týmto nepríjemným stavom a zaobstarajte si kvalitné náradie nielen do dielne, ale aj na cesty.
Oblečenie do chladného počasia - hlavne nezmrznúť PR článok

Oblečenie do chladného počasia - hlavne nezmrznúť

Ak si chcete predĺžiť cyklistickú sezónu aj napriek tomu, že vonku sa teploty postupne blížia k nule, potrebujete kvalitné a teplé oblečenie. A samozrejme netreba zabúdať na vhodné doplnky.
keyboard_arrow_up