Cyklokros Slovenský pohár UCI C2 Horná Mičiná

Slovenský pohár v cyklokrose mal premiéru v tejto sezóne v Hornej Mičinej, kde na perfektne pripravenej trati súťažili kategórie žiakov, kadetov, žien a junioriek, ako aj masters a v kategórii elite,ktorí mali zároveň aj preteky UCI C2.

V žiackých kategóriach dominoval od začiatku Bodiš zo Serede, ale prepálil začiatok a to využili Mihalčík zo Žiaru a víťazil v žiackej kategórie Martinčan Juraj Bellan.
V Kategórii Kadet štartovali spoločne aj pretekári masters a to bolo pre divákov veľmi zaujímavé, ako sa popasujú kadeti a masters, aj keď boli hodnotený každý samostatne. Pretekom diktoval tempo víťaz kat.masters Braňo Kacina Klimberg T Sport team Trenčín. Na 2 mieste skončil Ondrej Glajza st. CK Pravenec , 3 skončil Zeman Zdenko z temu FC Team Považská bystrica. Kadetov zvíťazil Ondrej Glajza Junior z CK ŽP Šport Podbrezová.
Ženskú kategóriu zvíťazila Podbrezovčanka Tereza Medveďová pred favorizovanou Zuzanou Vojtášovou z B Bystrice.
Juniori odštartovali dosť razantne a v tlačenici od štartu si vybojoval prvé miesto v nájazde do terénu Louvar Ondřej z KC Hlinsko ,ktorému v prvom kole stačili len Hula, Gebrlín a Šmýkal.

Po prvom kole sa juniori už premiešali a do vedenia sa dostala dvojica Louvar a Hula zo Sokolu Topolčany. Jediný ktorí sa snažil doťahovať a 3 kolá pred cieľom bol za vedúcou dvojicou len 15 sek. Bol Suchár Tomáš z Topolčian . Dve kolá pred cieľom Hula nastúpil Louvarovi a vzdialil sa na 30 sek. Čo stále až do cieľa zvyšoval a nakoniec zvíťazil.

Pred štartom Elity a U 23 poniektorí diváci už tušili ,že sa bude na čo pozerať. A bolo. Od štartu sa dostal do vedenia Martin Haring a držal tempo počas prvého kola z malým 50 m nádskokom pred ostatnými prenasledovateľmi Glajzom R ,Bambulom, Barényim M a Mlynařom.

Po 3 kole sa na špici pretekov udomácnil Milan Barényi Trek KCK Oslany a už nedal šancu ani favorizovanému bývalému majstrovi sveta U23 a Českému reprezentantovi Zdeňkovi Mlynařovi, ktorý skončil na 2 mieste keďže každé kolo sa Barényi vzdiaľoval. Mlynařovi neostávalo nič iné ako strážiť si pozíciu ,pretože zozadu sa tlačili dopredu Hunal ,Kášek, Glajza R s Haringom a Bambulom. Divákom predviedli to pravé cyklokrosové umenie a za vynikajúcej atmosféry dokazovali divákom cyklokrosové divadlo ako sa patrí . A bolo sa na čo pozerať ,hlavne na razantnú jazdu Barényiho, ktoríý v predposlednom kole aj padol a Mlynař ktorý mal 3x problém pri prejazde cez prekážky,pretože ako jediný ich jazdil, za čo sa diváci aj adekvátne odmenili velkým aplauzom .

Na záver len dodám že to bolo pre diváka veľmi zaujímavé vo všetkých kategóriach. Prispelo k tomu aj pekné jesenné počasie aj keď v noci pred pretekmi napršalo a terén bol premočený. Pre kat .juniorov a elitu vyšlo slnko čo dopomohlo aj kulise pretekov.

Po pretekoch víťaz Elite Milan Barényi poznamenal.:
,,Ráno som váhal či vôbec nastúpiť na štart. Oplatilo sa. Vyhral som, ale divadlo robil Mlynař. ,,

Mlynař po preteku
,,Milan gratulujem, máš pravdu, chcel som sa divákom odvďačiť aspoň tým čo viem a snažil som sa udržať, pretože mi po náročnom týždni nejako nešlo a trať bola pre mňa dosť ťažká a náročnejšia na výjazdy. Som skôr na rychlejší povrch s menším prevýšením .,,