Hej, commuter, chýba ti cesta do práce?

Hej, commuter, chýba ti cesta do práce?

thumb_up298thumb_down 79 komentárov

maria_bakus 29.01.2021 36 fotografií   Motivacia Cestny Bike Cestna Cyklistika Zeny Bratislava Trening

Ako nás spojilo dochádzanie na bicykloch za prácou do Bratislavy, vďaka čomu som objavila cyklistiku, zaujímavých ľudí a nový životný štýl.

 

Som Mária a k cyklistike som sa dostala ako Martinka z Turca k Farme. Z núdze proste. Presťahovala som sa s mojím Andrejom z Bratislavy do Hamuliakova a dochádzanie do práce nabralo iný rozmer. Autom dve hodiny ráno, hodina a pol poobede, 20,3 km, ranná priemerka 10 km/h. Keď sme vystihli rush hour, tak 13 km/h. Toto nás ničilo, nedávalo to zmysel.

Po roku a pol šedivenia v plechovej kraksni prišiel nápad, že: „Veď tu máme hrádzu, poďme na bicykloch.“ Mala som vtedy nabicyklovaných 9 km, 113 kíl a biely Kenzel Deluxe - 20-kilový bicykel s prúteným košíkom a 3 prevodmi. Prvá cesta do práce bola nekonečná, plná sebaľútosti a filozofických otázok. No bola kratšia ako cesta autom.Barany nikdy!


Na hrádzi sme stretávali rôznych „Saganov“. Hlavne takých s baranmi! „To jak na tom môžu sedieť, však ich musí bolieť chrbát aj ruky. To čo majú za pedále? Barany nikdy, však to je úplná sprostosť.“ Postupne sa môj názor a výbava menili. Dostala som cyklopočítač, registrovala som sa na Strave, zdedila Andrejove veľké fluo zelené CTM, potom prišla KOGA Supermetro z Kodane a napokon strieborný Trek Domane - s baranmi. Áno, zmenila som sa. Cyklistika zo mňa spravila lepšiu ženu. V podstate som vďačná za tú tragickú dopravnú situáciu na Dolniakoch, lebo bez toho by som sa k bicyklu nedostala. Teraz už viem, ako správne fotiť cesťák, čiapočky na ventilkoch sú gramy navyše... Priemerka. Bidon. Shrek. Conti GP. Z2. FTP. Stačilo.6:55 na Windsurfe


Z tých Saganov, ktorých sme stretávali na hrádzi pri dochádzaní do práce, sa vysekali strašne dobrí ľudia (vysekali ako moje lýtka). Pretekári, ironmani, KOM-hunteri, šialenci. Určite nám pri zoznamovaní pomohla Strava, Flybys, náhodné stretká v bufetoch, a tak sme si na messengeri vytvorili skupinu na synchronizáciu ranných jázd. Zhodli sme sa na čase 6:55 a stretávacom mieste „Windsurfing pri Dunaji“ (taká búdka pri hrádzi).

No a takto to vlastne začalo. Z tichých monotónnych sólo jázd boli ukecané group rides s fotkami a intervalmi. V práci rýchla sprcha, nahrať jazdu a poslať fotky do spoločného četu. Aj z práce sme sa občas čakali a šli domov v balíku. Ak bol vietor v chrbte, šli sa bomby, pretože „Marek, o 100 metrov začína segment!“ Andrej zo Šamorína nás namotal na „Do práce cez Biely Kríž“ alebo cez Kamzík (čiže cca 55 km namiesto 20). Dokonca sa k nám pridávali aj necommuteri, cyklisti z BA - buď prišli o 6:55 na Windsurf alebo sa pripojili niekde po ceste.Šmýka sa? Uvidíme!


Neriešili sme počasie. Resp. sme ho vnímali pozitívnejšie. Ako poloprázdny a poloplný pohár. Prší? Len trošku, to prestane. Hej, to určite aj vyschne... jasné, že to nevyschlo, no chceli sme sa voziť do práce. Keď som videla, že Marek ide aj v poľadovici... čo som horšia ako on?! (Jasné, že som, neviem padať, takže som nešla.), ale chalani šli aj po ľade, s hrotmi aj bez hrotov, dochrámali si ruky, nohy.Hlavne, že bicyklom sa nič nestalo. Sneh bol super, alebo taká ligotavá námraza. Hmlisté rána od Dunaja, ružové východy a západy slnka, mrholenie, búrky, krúpy a veterné výstrahy najvyššieho stupňa (oproti takému vetru pokojne bez hanby na malej).Všetky lifehacky s obliekaním, sušením zmoknutých handier, s tretrami, batohmi či svetlami sme nabetón vyskúšali, takže v prípade otázok - píšte! Pre dotvorenie atmosféry, spoločnosť nám robili aj zvieratá, vďaka ktorým to niekedy vyzeralo ako seriál z National Geographic. Labute, 2 000 kačiek pokope, dravce, zajace, tučné líšky, srnky a jeden diviak s ceduľou: „Čo ťa neposilní, to ťa zabije“.Naše milované bicykle


Pod dochádzaním do práce si ľudia väčšinou predstavia 3 - 5 km trasu na nejakom city biku alebo proste na starom horskom Kellyse s odrazkami na kolesách za pár eur (podobnosť s bicyklom Jura Ozimyho je čisto náhodná). Možno by sme také mali, keby sme väčšiu časť trasy nešli po dokonalej hrádzi. Ktovie. No jazdíme FUJI SL 1.5, Wilier Cento1Air, Canyon Endurace na eTape, Trek Domane s DT Swiss kolieskami, Colnago Concept, Canyon Aeroad či Trek Madone. Pretekárske setupy, ultra ľahké vrchárske špeciály, občas s TT nadstavcami, niekedy s blatníkmi. Vďaka tomu sa naše commutingy občas menili na výlety a naháňačky. Ak sa k nám pridali nejakí random hrádzoví wattmajstri, tak ani s batohmi sme neostali v hanbe (ja len umierajúc v háku, samozrejme).Parkovanie, sprchy, prezliekanie - ako to vyzerá?


Áno, toto všetko potrebujeme ku commutingu. Odparkovať bicykel na bezpečnom mieste (ja ho mávam v relaxroome, asi 20 krokov od môjho officu). Hneď vedľa neho mám vešiak a „nemého sluhu“, kde mi schnú veci. Sprchu mám na 8. poschodí, čiže iba zleziem o poschodie nižšie a krásna, čistá, voňavá v civile sa vraciam hore vyvešať cyklo handry k bicyklu. A to je celé. Sprchu a „miesto na prezlečenie“ sme nemali, no zamestnávateľ podporuje ekologickú dopravu do práce, takže našli miestnosť, kde by to šlo a vybudovali pre zamestnancov sprchový kút s lavičkou, zrkadlom a s odkladacím priestorom.Už nech skončí doba homofficová


V marci 2020 sa všetko zmenilo. Nielen na dunajskej hrádzi, ale všade vo svete. Práca z domu, opatrenia, zákaz zgrupovať sa atď. Padlo nám jarné commuterské sústredenie v Chorvátsku aj plánovaný Passau, no všetko sme kompenzovali a vymýšľali sme si nové veci - everestingy, súťaže, časovky. Niektorí si dali vymeniť kolená, iní skladali historické bicykle, Milan sa ešte stále dáva dokopy, ja som napríklad objavila indoor veslovanie a spolu s mojím Andrejom sme prišli na chuť turistike. Marek začal behať polmaratóny, Stano s Martinom otužovať sa. Vilko dal Slovakmana v Piešťanoch, Andrej everesting na Bielom Kríži. Najdôležitejšie však je, že všetci nosia ponožky správnej dĺžky a za to týchto chlapcov zbožňujem.Posledné slová


Chýba mi náš pravidelný commuting. Malo to zmysel, cieľ a bolo to asi najviac sexi spojenie užitočnosti, zábavy, ekológie a socializácie. Srdce vyliate, idem teda čakať, kedy mi konečne pípne správa: „Zajtra niekto 6.55 Windsurf?“ A keby ste čokoľvek ohľadne commutingu potrebovali, ta si to kúpte.

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Cestné bicykle)

Komentáre

Kikirik000 30.01.2021 (13:43)

thumb_up14thumb_down


Super článok, palec hore, aj za commuting.
Ja som dochádzal do roboty na bicykli len občas. Do roboty som to mal okolo 21 km, z Piešťan do Leopoldova. Najlepšie na tom bolo, že väčšinu trasy som išiel mimo áut, po cyklochodníku okolo Sĺňavy, potom vedľa kanála okolo Drahoviec až po Madunice a tam som pokračoval pár km do Leopoldova po ceste. Mal som len mestský bicykel s jedným prevodom. Jeden prevod mi nevadil, ale vadil mi posed, kde na mestskom bajku máte vystretý posed a celá váha je na zadku a po dlhšej dobe to bolo cítiť. Nie len zadok, ale aj chrbát a krk. Taký bajk je naozaj vhodný len do mesta alebo krátke trasy, ten pohodlný posed, výhľad, respektíve prehľad v premávke, to sa nedá porovnať oproti iným bajkom a je to na nezaplatenie. A tak som dochádzal každý deň v hocijakom počasí do roboty, ale len na vlakovú stanicu, čo som mal do 3 km a tam som bajk zamkol a išiel na vlak alebo bus.
Teraz už bývam v okolí Piešťan na dedine a do roboty na bajku to mám o niečo kratšie okolo 17/18 km. Na bajku som išiel do roboty už len zriedkavo. No a keďže mi to chýbalo, liezla mi na nervy dochádzka (mám o dosť horšiu dochádzku kvôli autobusom a hlavne cez víkendy a sviatky), a začal som aj v poslednom čase nejako moc priberať...
Tak som si kúpil nový bicykel, gravel, a začal som znova dochádzať do roboty na bajku. Krátko na to som si dokúpil aj blatníky, ktoré u mňa na každom bajku nesmú chýbať a samozrejme zimné cyklooblečenie a od vtedy jazdím viacmenej pravidelne. To zimné oblečenie stálo za to a hlavne za tie peniaze. Veci som si kúpil od výrobcu Silvini a som maximálne spokojný. Doteraz som jazdil v bežnom civile a hlavne teraz cez zimu to bol problém sa správne obliecť. Aj tak som sa dosť spotil, potom ma prefúklo a bola mi zima, veď to určite poznáte... Je to hazard so zdravím. A toto zimné cyklooblečenie mám prvý krát v živote a je to naozaj paráda a obrovský, obrovský rozdiel. Do roboty prídem viac menej suchý, jazdím také pohodové tempo, idem predsa do roboty a nie na tréning. Akurát chrbát mám trošku spotený kvôli ruksaku, ale bola to rozhodne výborna investícia a neľutujem. A určite to odporúčam aj ostatným.
A vďaka tomuto všetkému dochádzam na bicykli do roboty pravidelne aj cez zimu a takmer každý deň. Včera som napríklad nebol kvôli počasiu. Ráno som sa bál námrazy a neupravených ciest. A taktiež neviem ako vy, ale moc sa mi nechce ísť na bajku z roboty po nočnej. Keď idem na nočnú, tak ma to trochu odrádza a rozmýšľam... Idem, nejdem? Ale ako kedy no, niekedy idem a potom zase nejdem. Ja robím rušňovodiča a šichty máme dlhé "dvanástky" niekedy menej, niekedy aj viac. Do roboty to je pohoda, ale po tej nočnej to je dobre cítiť ako je človek unavený. Ale tak dá sa to zvládnuť a ja sa nikdy nenaháňam, keď idem do/z roboty, nie som na tréningu. Takže stačí nahodiť pohodové tempo, žiadne náhlenie a obzvlášť po nočnej a ide sa.
Narozdiel od autorky, mňa korona pracovne nezasiahla, ale chápem ju, že jej to chýba. Všetkým by to chýbalo. Mne stačilo 12 dní v karanténe, ale však sa to snáď už zlepší a čoskoro sa všetci vrátime do normálneho života. Takže len toľko som chcel napísať k nadšencom nie len commutingu.

 
sonakallay 29.01.2021 (11:09)

thumb_up8thumb_down


Mariška, ty kráľovná komuterov 😀👍 Dobre ste si to tam na dolniakoch vymysleli 😉 Inak celkom by ma zaujímal príbeh tých, čo si tie kolená dali meniť.

 
maria_bakus sonakallay 29.01.2021 (12:44)

thumb_up2thumb_down


Ahaho, kralovna Soblahova ak ta zaujima, ci zbera viac komov po operacii, tak ano!

 
sonakallay maria_bakus 29.01.2021 (13:18)

thumb_up2thumb_down


Tak to sú skvelé správy

 
user_id 29.01.2021 (11:50)

thumb_up6thumb_down


Mne to teraz celkom vyhovuje. Kopa casu zabiteho pracovnym socializovanim, cestou do a z prace je nahradena solo vyjazdom cez obednu pauzu, pripadne po skorsom fajronte solo vyjazdom kam len chcem.

Ako si riesila susenie oblecenia v praci? Mali ste na to nejaky vyhradeny priestor ? Osobne by som kolegov nerad obtazoval smradlavym pradlom.

 
maria_bakus user_id 29.01.2021 (12:42)

thumb_up2thumb_down


Cauko, mame taky separe priestor za relax miestnostou - cize saty nie su na ociach ani na nosoch

 
desertfremen 30.01.2021 (12:41)

thumb_up6thumb_down


Ahoj Mária, ja chodím do práce tiež na bicykli - od roku 2012. Ale menej romantickou cestou - Hardcore v premávke krížom cez BA z Karlovej Vsi kde bývam na Zlaté Piesky kde robím. 13 km tam a 13 km speť cca. Teraz už takmer rok mám korona home office takže len občas.
Par postrehov - nie je to ideálne - lebo šoféri sú povetšinou prasce a tak aj jazdia, bezohladne. Za tie roky ma raz zozadu natvrdo zrazilo auto ale mal som šťastie, bicykel bol na kašu ale nič som nemal zlomené, iba som bol silno dobuchaný a oškretý a asi týždeň som nevedel chodiť. Asi dva razy som skoro zmlatil takxikara a jednemu som odkopol spetne zrkadlo. X krát mi nedali autá prednosť hoci som ju mal a X krát ma vytlačila MHD na chodník a keby som tam dohodil tak po ňom hodím účko. Tri krat som v zime spadol lebo tam bol lad. Byt commuter v BA nieje nič pre slabé povahy. A ešte v tom smogu to nie je nič moc ale do MHD sa mi nechce lebo tam stojím na jednej nohe a ešte nie na svojej a autom v tých zácpach na to tiež nemám nervy.


Tu hrádzu poznám, chodím do Šamorína k svokre na nedeľné obedy a pod, a do Šale na víkendový dom keď mám čas. Aj tam som už všeličo zažil, raz predonou prebehol krížom diviak, poštípala ma včela do krku, atd..

 
the-redsox 29.01.2021 (10:37)

thumb_up5thumb_down


Skvele citanie!

 
Fabian 29.01.2021 (20:51)

thumb_up5thumb_down


Páči sa mi tvoj štýl komunikácie, čo na srdci, to na jazyku Vždy sa na Strave dobre pobavím, tie šplechy čo píšeš, nemajú chybu! Kto ťa nefollowuje, môže ľutovať.
Čo sa commutingu týka, úplne súhlasím. Pracovný deň je celkom iný keď človek príde do kancelárie plný endorfínov z jazdy ako keď sadne za stôl frustrovaný z bratislavskej premávky.

 
baraya 29.01.2021 (10:44)

thumb_up4thumb_down


Výborné👌

 
V0313 29.01.2021 (10:47)

thumb_up4thumb_down


Super clanok 👌👌👌dal by som si o5 pivko po takej parádne nahanacke

 
maria_bakus V0313 29.01.2021 (13:05)

thumb_up1thumb_down


Vojto si to ty? Oh ano, pivo v Torchi bolo super po tych vasich bombach s batohmi budem sa tesit!

 
blavatraffic 29.01.2021 (12:48)

thumb_up4thumb_down


Maria...to si napisala pribeh, v ktorom som sa nasiel aj ja a predpokladam, ze asi aj vacsina Presporskych dochadzacov.
Takych ako si ty a tvoja particka, je ktorymkolvek smerom z Bratislavy sa pozries cela kopa. U mna to tiez zacalo vypenenim na dopravu (som z Ivanky p. Dunaji a kto pocuva rano dopravne hlasenia, vie o com hovorim) Rano len vyjazd zo obce autom, bezne trval 30-45 minut!
Velmi pekny a hlavne vystizny clanok. Vela stastnych kilometrov prajem Tebe a vsetkym komuterom....

 
maria_bakus blavatraffic 29.01.2021 (16:06)

thumb_up1thumb_down


Super nickname diky moc, potom kyvaj, vrieskaj ked nas zbadas niekde

 
volodaj 29.01.2021 (10:48)

thumb_up3thumb_down


Perfektný článok, díky zaň

 
JakobSWE 29.01.2021 (11:08)

thumb_up3thumb_down


Presne tak, nech uz skonci home office. Z domu pracujem od marca (asi viacero z vas). Do prace to mam 25 km po cyklotrase, v praci viac parkovacich miest pre bicykle nez pre auta, navyse vsetky pekne v garazi pod officom. Verim, ze sa veci opat raz zlepsia

 
myrech 29.01.2021 (11:21)

thumb_up3thumb_down


Krasne napisane. Prajem vela stastnych chvil na bicykli a aj mimo neho. Pozorovatel a fanusik od cias ked si sa pridala do Fantozzi klubu.

 
maria_bakus myrech 29.01.2021 (13:29)

thumb_up1thumb_down


Ooo dakujem, Fantozzi klub pamatam stale mam nalepku Ugo Fantozzi na rame. Viem, nejazdim pinarello ani ineho taliana, ale dusu mam ako Mariangela.

 
Sneky 29.01.2021 (16:29)

thumb_up3thumb_down


Perfektne citanicko na piatok, za oknom, kde leje ako z krhly...sadam na bajk, kaslem na to, idem vyvetrat cely tyzden

 
maxxxmato 29.01.2021 (18:55)

thumb_up3thumb_down


jeden s najlepsich clankov na mtbikery, perfektne citanie, tesim sa na dalsie, podobne tt<-&gtn do prace len to chce svetlo uz konecne rano

 
milos26 29.01.2021 (11:34)

thumb_up2thumb_down


Super článok, neboj sa , raz táto blbá doba skončí. Jazdenie je návykové. Svoje zvyky už nemeň, stále môžeš ísť na bike ( ráno pred Home Office , poobede na odreagovanie + striedať s behom) nikto to ešte nezakázal. Nikdy som do roboty od ukončenia školy (cca 20 rokov) ináč ako bikom alebo pešo nešiel, no mám tú výhodu, že pešo to mám do mesta z domu max .30 minút , na biku 10 min. Zvyky sa neoplatí meniť.

 
goctomas 29.01.2021 (12:15)

thumb_up2thumb_down


Pecka čítanie

 
cepooo 29.01.2021 (13:34)

thumb_up2thumb_down


Zlata osoba, aj s manzelom krasny cyklo par

 
PeterZZZ 29.01.2021 (13:48)

thumb_up2thumb_down


Pekne si to napisala 👍👍

 
martin.branikovic 29.01.2021 (15:15)

thumb_up2thumb_down


Krasny clanok,narehotal som sa ako je kuzelne spracovany

 
atilatdi 31.01.2021 (08:05)

thumb_up2thumb_down


Toto zažívam denne mal som rovnaký príheh v aute priemerku 23 Samorín Mikona Rožnavská ale v roku 2013 sa to skoncilo mal som 110kg.Teraz 3-4tyzdenne na bike 14000km ročne.

 
maria_bakus atilatdi 31.01.2021 (09:49)

thumb_up1thumb_down


Perfektne cisla ty musis mat williera!

 
atilatdi maria_bakus 31.01.2021 (19:23)

thumb_up1thumb_down


Správne,,,,,,

 
eloscilatore 29.01.2021 (12:01)

thumb_up1thumb_down


keď budeš mať ako Ozimy najazdených 1720 dní po sebe, tak s tebou pôjde pobrať nejaké komy a qomy aj s tým kellysom s blatníkmi a odrazkami

 
maria_bakus eloscilatore 29.01.2021 (12:39)

thumb_up0thumb_down


Srdce mi podskocilo, ty eskalator!

 
MarkusQuo 29.01.2021 (13:20)

thumb_up1thumb_down


you make my day

 
Gusto0 29.01.2021 (13:37)

thumb_up1thumb_down


skvele citanie ludia - civilne veci mavate kde? nosite kazdy den so sebou? mate vsetci moznost sprchy v praci?

 
maria_bakus Gusto0 29.01.2021 (13:46)

thumb_up1thumb_down


Cauko Gusto, ako kedy zo zaciatku som si nosila denne v batohu, potom uz len gatky, ponozky a bluzku v sacku, v drese obcas bolo aj ze - v pondelok som si doniesla oblecenie na cely tyzden a potom som mohla jazdit bez batohu. Zasoby civilneho oblecenia mam v sufliku v office doteraz.
A co sa sprch tyka, toto neviem potvrdit, lebo fotky zo sprch sme si neposielali.. novy challenge toto!

 
sonakallay Gusto0 29.01.2021 (13:55)

thumb_up3thumb_down


Opíšem môj prípad. Ja mám v práci vlastné police a skriňu. Raz za čas si tam donesiem viacero vecí na prezlečenie a tie potom postupne odnášam oprať. Chodím aj autom, tak vtedy hlavne riešim prevážanie oblečenia a obuvi. Pracujem na 7. poschodí, ale sprchu máme na prvom. Keď idem iba priamo do roboty (5,5km dolu kopcom viacmenej), tak sprcha neni nutná. Samozrejem sú aj dni, keď idem s musetkou alebo aj s ruksakom. Ruksak potom nechávam v práci, keď idem z roboty na výjazd a zoberiem ho inokedy domov.

 
Dzuch-Ban Gusto0 29.01.2021 (14:06)

thumb_up1thumb_down


v robote mam skrinu s civilnymi vecami, ktore zvyknem menit, ked idem nahodou autom do roboty... sprchu som v starej robote 15 rokov nemal, tak som zvedavy na zmenu teraz v novej, kde ju mam hned vedla kancla

 
maila Dzuch-Ban 31.01.2021 (08:53)

thumb_up1thumb_down


Starym kolegom v praci teda odlahlo 😁.

 
Dzuch-Ban maila 31.01.2021 (09:19)

thumb_up1thumb_down


Nesťažovali sa, ale keď bolo potrebné vyduriť niekoho neprispôsobivého z firmy, ktorý bol v skúšobnej dobe, posadili ho ku mne 😁

 
petomelicher Dzuch-Ban 01.02.2021 (15:16)

thumb_up1thumb_down


Ved si tam aj bajk umyval, ak si dobre pamatam, ale sprchu ste nemali?

 
Stetky Gusto0 29.01.2021 (15:49)

thumb_up2thumb_down


Dlho som jazdil s batohom s komplet výbavou. Potom som prešiel na systém previezť si veci cez víkend do práce. Na bežné prevozy som si kúpil väčšiu podsedlovú tašku, kde sa mi zmestia veci aj obed. Keď sme si ráno pridali cestu cez BK, tak som mal vždy dobre premiešaný segedín. A sprchu v robote máme. Bez nej by to u mňa nešlo.

 
maria_bakus Stetky 29.01.2021 (16:30)

thumb_up3thumb_down


Komplet vybavou rozumejte: naradie na opravu vsetkeho, oblecenie, tekvicovy privarok v doze a sprej na medvede.

 
MikeSV Gusto0 30.01.2021 (01:17)

thumb_up1thumb_down


Ja chodim rano do prace lajtovo, a sprchu tym padom vynechavam. Aj ked mam na poschodi, no to by som tych veci musel vozit este viac. Inak mam skrinku a obcas si tam naskladnim na par dni dopredu. Dojst na bajku do roboty je super, zacal som minuly rok a mienim v tom pokracovat. Prvy rok co som urobil viac km na biku nez na aute. Skoda ze okolo TO je takychto "komjuterov" pomenej.

 
lostJanko 29.01.2021 (16:28)

thumb_up1thumb_down


Super clanok. Mne chyba v robote sprcha aby som mohol dochadzat na biku (nerad by som smrdel kolegom).

 
rastonemec 29.01.2021 (16:59)

thumb_up1thumb_down


wow, spomienky, chodieval som 5 rokov takto - aj v zime s kamošmi - Hamu-BA. len sme sa presťahovali pred 7 rokmi... na jesen lišky, skoro každý deň nás zdravili, dokonca 5 srniek s jeleňom. nezabudnuteľné. parada!

 
marianherceg 29.01.2021 (18:28)

thumb_up1thumb_down


Super clanok ja sa uz tiez nemozem dockat kedy znovu pojdem na dalsi vyjazd

 
brano4u 29.01.2021 (19:37)

thumb_up1thumb_down


Mary, ty si všade ! Respect

 
maria_bakus brano4u 29.01.2021 (19:52)

thumb_up0thumb_down


Ty si vsade!

 
jammin 29.01.2021 (22:51)

thumb_up1thumb_down


Neviem ci som tu niekedy cital nieco pozitivnejsie ako toto. 🤟

 
Oliover 30.01.2021 (03:04)

thumb_up1thumb_down


Dobre citanie Maria.. ale mne chyba ten tvoj chili con carne naturel zo Stravy..)) No toto ale mozem dat precitat aj svojej manke.. ( Oliver Trstan)

 
maria_bakus Oliover 30.01.2021 (08:16)

thumb_up1thumb_down


Ak toto citas mami, tak ja neviem o com ten pan pise. Mila slusna som furt a s kocnerom sa nestretavam <3

 
PeterLuk 30.01.2021 (03:31)

thumb_up1thumb_down


Ej závidím vám ten váš rovný asfalt Super čítanie, a výborný nápad. Radosť z cyklistiky z toho priam srší!

 
desertfremen 30.01.2021 (13:23)

thumb_up1thumb_down


Každý máme nejaké podmienky, niekto horšie niekto lepšie. Občas jazdím v civilných veciach a občas v cykloveciach - podla počasia - a v kancli sa prezlečiem. Bicykel mávam opretý o stenu vo svojom kancli, sprchu nemame ale netreba mi ju lebo nesmrdím haha. Nejazdím rýchlo aby som sa zbytočne nespotil.
Najskôr som jazdil na cestaku čo bolo utrpenie - a potom som objavil Gravel Bike so 40 mm pláštami a pohodlnou GEO a ten je do BA džungle ako stvorený. Zrazu mi prestali vadiť obrubníky, električkové kolaje, výtlky a mačacie hlavy a všeliajké povrchy v skratkách (piesok, tráva)

 
acylpyrin 30.01.2021 (19:07)

thumb_up1thumb_down


A tá správna dĺžka ponožiek je aká?

 
maria_bakus acylpyrin 30.01.2021 (19:43)

thumb_up0thumb_down


To ta v galanterii nenaucili?

 
acylpyrin maria_bakus 30.01.2021 (20:05)

thumb_up2thumb_down


Nemôžeš mi to mať za zlé...ja som sa len teraz dozvedel, že treba nosiť aj ponožky.

 
maria_bakus acylpyrin 30.01.2021 (20:17)

thumb_up0thumb_down


Aj keby si sneznice nosil na bajk, furt budes super <3

 
Illitvlado 30.01.2021 (20:49)

thumb_up1thumb_down


super čítanie pozdrav Dobroša ten naštastie už po hrádzi nejazdí

 
maria_bakus Illitvlado 30.01.2021 (20:53)

thumb_up0thumb_down


Dobros ti pyta pivo next time

 
brano2829 31.01.2021 (09:16)

thumb_up1thumb_down


Super článok jazdím do práce a z práce už viac 20 rokov za každého počasia. Prajem, aby ti to vydržalo čo najdlhšie.

 
maria_bakus brano2829 31.01.2021 (09:21)

thumb_up0thumb_down


Woow, dakujem!

 
Filip525 01.02.2021 (10:28)

thumb_up1thumb_down


super clanok. dakujem

 
TomHC 01.02.2021 (10:49)

thumb_up1thumb_down


Tak ja by som to mal do office 62km po D1, to by som nedal aj tak, lebo som mtb-ák. Ale bývať v okolí Hlavnej Dediny, tak by som určite jazdil do práce na biku.

 
petomelicher 01.02.2021 (15:22)

thumb_up1thumb_down


maria_bakus a co vam aspon niektorym brani stretnut sa aj teraz o 6:55 a pred robotou sa ist prevetrat ako za starych cias? Dokonca aj opacnym smerom
Ja som dochadzal len 8km z Petrzalky ku Kuchajde, ale teda vobec mi to nechyba. Radsej sa idem rano povozit inym smerom, nie pomedzi auta. Rekordny commute sa z 8km uz podarilo natiahnut na 100km cez Gabcikovo. 50-70km bol standard, ked som nesiel priamo do kanclu Prisiel som tam ale o 1 bajk z uzamknuteho stojiska, odvtedy som si na drzovku nosil bajk hore a mal ho oprety vedla pracovneho miesta...

 
maria_bakus petomelicher 01.02.2021 (15:34)

thumb_up0thumb_down


petomelicher jasne, ze sme tak chodili v skupinkach aj solo, no casom nam upadla moralka. Musiet ist do prace a ist sa len tak povozit - here is the point.

 
dury 01.02.2021 (19:28)

thumb_up1thumb_down


Jej, tiez som si zaspominal, na tie krasne chvile ked som sa tesil do prace len kvoli tomu, ze som si mohol rano vyvetrat hlavu.
Pri rodine prakticky ani nemam inu moznost jazdenia ako do a z prace. Kedze teraz do prace nechodim, tak nejazdim
Dufam, ze sa mi podari sa opat nastartovat ked som zmenil byvanie aj pracu

 
Synak 02.02.2021 (08:54)

thumb_up1thumb_down


super clanok je fajn vidiet ze aj niekto iny tak zacinal ako ja a ze jeho hlavny trening je Comuting (ja som vsak zacal preto lebo som potreboval prejst na iny druh sportu z lezenia pretoze som to us nestihal pri detoch a to sedenie za PC ma zabijalo a takto mam prepravu trening aj usetrene prachy resp naliate v bajku a handrach)
mna by zaujimalo ko sa zmenila pociatocna rychlost 10kmh kolko byva teras v tej special aero suknicke

 
maria_bakus Synak 02.02.2021 (09:12)

thumb_up0thumb_down


Synak haha, good point - usetrene prachy = naliate v bajku a handrach Po hradzi sa to da roztiahnut a v meste uz chodim pomaly v premavke. Viem ze som sa snazila dat to pod 40 minut (20.7 km) a par krat sa podarilo. Commuting je super aj ako trening. Mozes si to natiahnut na 1.5 hod v Z2 alebo si dat intervaly na segmentoch a ukajat sa na komoch btw sukna (-20 wattov), neskusaj.

 
Sasulnik 02.02.2021 (16:28)

thumb_up1thumb_down


Super článok.
Inak neexistuje náhodou aj grupa komuterov do Vídňa?
Síce teraz ťažko, keďže je logdown aj tam aj tu, ale po uvolnení, keď sa bude dať ísť do ofisu, by som sa rád k takejto grupe pripojil.

 
maria_bakus Sasulnik 02.02.2021 (16:34)

thumb_up0thumb_down


Sasulnik pojdeme po praci na kavej a sacherku, tak ta odprevadime

 
Sasulnik maria_bakus 02.02.2021 (18:43)

thumb_up0thumb_down


Môže byť.

 
Glevo 18.02.2021 (18:21)

thumb_up1thumb_down


Paradny članok, dobre sa to čita, objavil som ťa dávnejšie len tak nahodne na strave, tie ranne vyjazdy do práce, pekne východy slnka. Velke plus zato ze si sla fakt v kazdom pocasi

 
maria_bakus Glevo 18.02.2021 (18:26)

thumb_up0thumb_down


Nene, to ja obdivujem teba v totych tatroch! Sice nerobim mtb ale mam rada tvoje extremiky

 
Hosť 29.01.2021 (15:50)

thumb_up-24thumb_down


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
maria_bakus Hosť 29.01.2021 (16:03)

thumb_up10thumb_down


Cauko Vuky, to su smutne veci a chapem, ze je to tazke. Na Vianoce si budem zelat, aby si kazdy nasiel pod stromcekom bicykel.

 
Hosť Hosť 29.01.2021 (19:44)

thumb_up0thumb_down


Kto mi dal minusku, nech napise preco. Ci bicykel nepatri tomu co si nedokaze zarobit? Teraz je taka doba, ze druzstva zrusili a kazdy musi mat vodicak, vediet anglicky a pracovat s ludmi. Ja by som radsej pracoval so zvieratami. Krave staci hodit o 4 rano kopu sena a nepojde mi zaplatit falosnymi peniazmi ani sa so mnou nebude hadat a nevrati mi nespravne tlacivo, s ktorym nasadnem do auta a pojdem stat v kolone na dialnici, kde do mna nabura kamion. Krava nezacne na mna rozpravat po anglicky aby som je nerozumel ani slovo ani nebudem musiet na ziadne skolenie a pracu do nemecka.
Odist pracovat daleko od bydliska, je 2/3 vyplaty vyhodene na byvanie, ktore mam teraz lacnejsie, aj ked tu zas nieje praca.
Kedy jazdia predavaci v cykloobchodoch, ked maju otvorene aj v sobotu a cez tyzden od rana do vecera?

 
Boo_boo Hosť 29.01.2021 (20:19)

thumb_up27thumb_down


Minusku som ti nedal ale skusim zareagovat. Z Tvojho prispevku srsi ako to povedat, zivotny pesimizmus. Asi by si kontroval, ze realizmus ale zijeme v tak skvelej a slobodnej krajine (ozaj nesrandujem ze svoj zivot vies do znacnej miery ovplyvnit a nastavit jeho smerovanie.

Kedy napr. jazdia MTBIKER zamestnanci, nie manazment ale servisaci ci predajcovia - niektori kazdy den- Mato z Beckova, Katka to dava dokonca z Veseleho, Slosi dava PN, niekedy po ceste, niekedy cez Bezovec, ci Tematin. Josty dava .... atd par kolegov som vynechal ale- jazdime aj vikendy, niektori mararony, niektori Enduro, niektori bikeparky. A dokazeme to. Sice, asi by sme dokazali aj vyplakavat, ale nas mindset je iny. Skus to aj ty, da sa to

 
milos26 Hosť 30.01.2021 (07:00)

thumb_up1thumb_down


Aj keď som robil 2 roky v Austrálii - Sydney v reštike ( umývača riadov , neskôr kuchára ) a kombinoval som to zo školou v centre ( mrakodrapy s bielymi goliermi ) a neboli to ľahké a krátke šichty , všade som jazdil na biku a nikto to neriešil. Bol a zostáva to najrýchlejší a najlacnejší spôsob dopravy pre akékoľvek typy povolaní. Jediné čo ich trápilo, bolo mať prilbu na hlave a to bolo už pred 20 rokmi .Je zas fakt že typ biku ani značku som neriešil. Ja som mal horský, priateľka ( teraz už manželka ) svoj cesťak kúpila na ulici a posprejovala ho celý na sivo. Asi nie je ťažké uhádnuť, ktorý z tých dvoch nám pred supermarketom ukradli, lebo toto sa deje aj na opačnej strane sveta.

 
desertfremen Hosť 30.01.2021 (13:41)

thumb_up5thumb_down


Vuk, no neviem. Alebo viem: ty si zhmotnená depresia z celého vesmíru scvrknutá do jednej malej čiernej diery. To človek rozmýšľa či sa obesiť teraz alebo ešte si dať kávu smrťku goldku.

Ale dám ti zadarmo radu: Všetko ťa môže zabiť tak si vyber niečo čo ťa baví.

 
xyz Hosť 30.01.2021 (10:22)

thumb_up4thumb_down


ty si normálne "depresionista" , ja som predtým robil štvorsmenku,nie síce so zbíjačkou ale fyzickú prácu,nočné, jazdil som do práce na bajku ( 20km),ten bajk stál dve moje výplaty-našetril som si na neho, teraz mám oveľa lepšiu pracovnú dobu aj prácu (nie v kancli) v tom istom podniku a tak rád by som jazdil do práce na bajku lenže dali tam "130-ku" a jazdiť tade je už o držku a vlastne na bajku sa ani nesmie. škoda že my tu nemáme takú hrádzu alebo hocijakú cestičku bez áut po ktorej by sa dalo ísť až do práce...

 
stanosoos Hosť 02.02.2021 (12:35)

thumb_up0thumb_down


V živote každého človeka sú aj dobré aj zlé chvíle . Po skončení školy som mal podobné krátkodobé dilemy až kým som si v jednom článku neprečítal jednu jednoduchú vetu ktorou sa riadia v Amerike ,, Nepýtaj sa čo môže urobiť Amerika pre teba , ale čo môžeš urobiť pre Ameriku Ty ,, Mňa toto životné posolstvo obsiahnuté v jednej vete pred tridsiatmi rokmi tak oslovilo že v mojom živote spôsobilo revolúciu a dodnes neľutujem že sa ho držím - dá sa ho totižto aplikovať v akýchkoľvek podmienkach pokiaľ zdravie ako tak slúži .

 
Pridaj komentár
keyboard_arrow_up