Test: Trelock svetlá a zámok - bezpečie a štýl bez kompromisu

Test: Trelock svetlá a zámok - bezpečie a štýl bez kompromisu

V dnešnej dobe, keď je trh presýtený rôznymi bezpečnostnými produktmi, si je ťažké vybrať to „pravé orechové".

A síce sa musím priznať, že značku Trelock som donedávna ešte nepoužívala, po novej skúsenosti sa stala stálou súčasťou mojej výbavy. Trelock je na trhu už nejakú tú dobu a isto má čo ponúknuť širokej škále cyklistov. Svoje produkty poňali veľmi funkčne, čo sa mne osobne dosť páči. Žiadne rušivé prvky, len jednoduchý, čistý dizajn.TRELOCK Set svetiel LS 460 I-GO® POWER 40/LS 720 REEGO®


Hneď po otvorení zásielky ma zaskočila tuhosť produktov. Chvíľu mi trvalo, kým som si uvedomila, že to tak má byť, že nejde o žiadnu chybu, ale o kvalitný výrobok. Po pár minútach stresu a takmer zlomenom nechte som odkrytovanie USB portu na svetle prenechala radšej partnerovi. Chlapi sa s tým predsa len toľko nes.. nekašlú. USB porty sú skryté pod plastovým či gumeným krytom, ktorý len tak ľahko neodtrhnete, aj keby ste chceli .Zadné svetlo sa už nabíjalo a ja som sa mohla pustiť do študovania detailov predného svetla. Prvé, čo ma zaujalo, bolo upínanie na riadidlá. To sa rozhodne nedalo označiť slovom bežné. S istotou ho však možno nazvať pevným a preto je skôr určené pre mestské bicykle, no rovnako dobre poslúži aj na horských. Na výjazde som sa doň pustila. Kmásala som ním do všetkých smerov, vytriasla som ho v rozbitom teréne a nič. Svetlo pevne držalo na svojom mieste. Až ma začala chytať paranoja, že mi to robí schválne.Ďalšou chuťovkou je možnosť otáčania pri prednom aj zadnom svetle. Predné svetlo sa dá otočiť „bajočko” o nejakých 20° do oboch strán, zadné svetlo možno nakloniť smerom dole. Využitie tejto funkcie si viem veľmi dobre predstaviť pri ranných cestách do práce. Teda, len v tom prípade, že nie ste „homeofficer" ako ja . Skúšku správnosti som si preto odoprela.Veľmi pekný detail, ktorý ma na svetle upútal, sú vykrojené boky, cez ktoré preniká svetlo do strán. Pôsobí to elegantne a samozrejme aj funkčne. Zadné svetlo je zase veľmi maličké, no s dlhou výdržou a podľa technických parametrov produktu ho vidno do 500 metrovej vzdialenosti.Z môjho osobného pohľadu sú svetlá kvalitné a dobre poslúžia aj po estetickej stránke. Ideálne využitie si nájdu napríklad na dochádzanie do práce alebo bezpečný večerný návrat z kávičky .

Cena setu sa pohybuje okolo 49 € a nájdete ho aj v našom eshope.Trelock Pancierový zámok PK 460/100/22


Zámok som pričlenila k môjmu celoodpruženému biku, ku ktorému sa skutočne hodí. Robustné telo, vrátane zamykania, sa samo pýta na podobný typ bicykla, respektíve jeho najvhodnejšie použitie bude napríklad na ebike. Už na pohľad je jasné, že túto ochranu len tak niečo nezničí a bicykel tak môžete pokojne nechať aj bez stáleho dozoru (čo však nikdy nie je ideálne riešenie) a po návrate je väčšia šanca, že ho nájdete na svojom mieste.Kvalita ochrany si však vyberá svoju daň na hmotnosti. Moja váha ukazuje 1 180 gramov, čo už nie je najmenej. Taký ebike ho však utiahne za vás . Rovnako ako pri svetlách, aj zámok má zakrytú časť s dierkou pre kľúč a to systémom, ktorý dovnútra rozhodne nepustí žiadny bordel. Napriek svojej masívnosti a priemeru lanka 22 mm sa veľmi dobre ohýba. Nie je teda tuhý a dobre sa s ním pracuje. Dĺžka je dostatočná, aby ste svoj bicykel mohli pohodlne upevniť v podstate o čokoľvek.Súčasťou zámku je aj držiak na rám. Na jeho osadenie budete potrebovať plochý šraubovák a trochu času a trpezlivosti. Pásky, ktoré obopínajú rám, totiž doťahujete špeciálnou skrutkou. Zaberie to síce nejaký čas, no opäť sa tu potvrdzuje kvalita značky. Držiak plní svoju funkciu na jednotku a neprekáža mu ani samotná hmotnosť zámku. Ja ten svoj však radšej nosím v batohu, kde si našiel svoje pevné miesto.

Trelock zámok nájdete aj v našom eshope a cena sa pohybuje na úrovni 49 €.

Otestuj niečo aj ty


Dostal si tiež chuť napísať článok? Výborne, už teraz sa tešíme na zaujímavý text a pekné fotky. Písať môžeš, o čom chceš, podeliť sa dá s tipom na výlet alebo so zážitkami z pretekov. Užitočné pre ďalších bikerov sú tvoje skúsenosti s produktami z nášho shopu, napíš si svoj test bicykla, oblečenia, trenažéra alebo iného cyklovybavenia. Nech všetko funguje ako dobre namazaná reťaz, tu sú užitočné informácie k písaniu článku.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up6thumb_down comments 7 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Okuliare KLS Dice II - okuliare s veľkým rozhľadom

Test: Okuliare KLS Dice II - okuliare s veľkým rozhľadom

Značka Kellys sa vám asi úplne nespája s okuliarmi, ale skôr s bicyklami. V tomto teste sa však pozrieme na model okuliarov DICE II, ktorý sa radí medzi tie najkvalitnejšie okuliare v ponuke značky.
Test: Dainese Trail Skins PRO – ľahké chrániče lakťov a kolien na trailové jazdenie

Test: Dainese Trail Skins PRO – ľahké chrániče lakťov a kolien na trailové jazdenie

Chrániče sú nevyhnutným doplnkom pri jazdení po trailoch. Čo však v prípade, že jazdec vyžaduje v prvom rade ľahkosť a stále dostatočnú ochranu? Dainese odpovedá práve chráničmi Trail Skins Pro.
Test: Okuliare KLS Respect II - štýlovo na biku aj bez neho

Test: Okuliare KLS Respect II - štýlovo na biku aj bez neho

Za ten čas, čo sa venujem redakčným testom, mi rukami prešlo, myslím, celkom slušné množstvo okuliarov. Takých, ktoré dokážu rovnako dobre poslúžiť na biku, ako aj pri bežnom nosení, však až toľko nebolo.
keyboard_arrow_up