Test: Lezyne Shock Drive – prémiová pumpička na tlmič

Test: Lezyne Shock Drive – prémiová pumpička na tlmič

Aj pri fúkaní vidlice alebo tlmiča viete nájsť rozdiel medzi rôznymi pumpičkami. Aké výhody ponúka tá od výrobcu Lezyne?

Prevedenie


Akonáhle mi prišla pumpička domov, v prvom rade ma prekvapilo samotné prevedenie. Kvalitné materiály, hliníkové telo samotnej pumpičky ale aj opletená hadička nie sú úplne bežnými prvkami.Praktickosť


Na pumpičke vieme nájsť aj pár praktických vymožeností, ako napríklad možnosť naskrutkovať hadičku na rukoväť, vďaka čomu sa bude ľahšie prepravovať a taktiež bude hadička držať na mieste.Okrem toho výrobca zaručuje, že má pumpička pri fúkaní nulovú stratu tlaku. Toto som aj otestoval, no nemôžem však potvrdiť, že tlmič nestratil absolútne žiadny tlak. Čo sa týka straty tlaku, nebolo to ale nič markantné, ako pri niektorých ostatných pumičkách, ktoré mi prešli rukami.

Ako sa s ňou pracuje?


Vyskúšal som v tomto teste 3 pumpičky, aby mal čo najväčšiu výpovednú hodnotu. Musím povedať, že tie, ktoré som v teste skúšal, sú o niečo lacnejšie ako model od výrobcu Lezyne. Tá sa už na prvý pohľad odlišuje kvalitnejším spracovaním.Pri fúkaní išlo všetko jednoduchšie a tlmič som nafúkal taktiež aj rýchlejšie ako pri ostatných pumpičkách. Každá pumpička mi však ukazovala iný tlak a preto je vhodné, aby ste si tlak merali digitálnym meračom a tak sa vyhli nepríjemným problémom. Nestane sa vám, že nebudete vedieť, na akú presnú hodnotu ste nafúkali tlmič alebo vidlicu.

Pri porovnávaní viacerých pumpičiek sa práve táto od výrobcu Lezyne najviac zhodovala s digitálnym meračom tlaku. Myslím si, že je jasné, že manometer s ručičkou nebude nikdy taký presný ako digitálny merač, no táto pumpička je veľmi presná v porovnaní s ostatnými.Chcel by som pochváliť taktiež aj hladký chod pumpičky, ako aj naozaj citlivé tlačidlo na uvoľnenie vzduchu.Plusy


 • Kvalitné prevedenie
 • Dlhá životnosť
 • Jednoduchosť

Mínusy


 • Pumpička nemá nulovú stratu tlaku

 • Komu by som pumpičku odporučil?


  Pumpičku by som odporúčil v prvom rade ľudom, ktorí chcú mať kvalitný produkt s dlhou životnosťou. Výrobca Lezyne je týmto známy, že ponúka vysokú kvalitu za dobré peniaze. V princípe sa dá tlmič a vidlica nafúkať akoukoľvek pumpičkou, no musím uznať, že používateľovi poskytne výrobca to, za čo si zaplatí.

  Viac informácií o pumpičke nájdete na našom shope.

  Otestuj niečo aj ty


  Dostal si tiež chuť napísať článok? Výborne, už teraz sa tešíme na zaujímavý text a pekné fotky. Písať môžeš, o čom chceš, podeliť sa dá s tipom na výlet alebo so zážitkami z pretekov. Užitočné pre ďalších bikerov sú tvoje skúsenosti s produktami z nášho shopu, napíš si svoj test bicykla, oblečenia, trenažéra alebo iného cyklovybavenia. Nech všetko funguje ako dobre namazaná reťaz, tu sú užitočné informácie k písaniu článku.
  info
  Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
  report_problem Našiel si v texte chybu?
  tomasmartinak 
  Páči sa ti tento článok? thumb_up5thumb_down comments 12 komentárov report_problem
  clear
  Prečo sa ti článok nepáči?
  Odoslať spätnú väzbu
  Formulár sa odosiela

  comment Komentáre

  Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
  Formulár sa odosiela
  Pridaj komentár
  Formulár sa odosiela

  Podobné články

  Test: Lezyne Zecto Drive – hliníkové blikačky aj na denné svietenie

  Test: Lezyne Zecto Drive – hliníkové blikačky aj na denné svietenie

  Aj blikačky môžu byť z kvalitného materiálu a je dobre, že výrobcovia počítajú s ich použitím na denné svietenie.
  Test: Kellys Dakota – efektívna partnerka na každý výjazd

  Test: Kellys Dakota – efektívna partnerka na každý výjazd

  Ľadvinka? Veď tam sa mi nič nevojde. No ale mokrý prefúknutý chrbát z batoha už nechcem mať. Tak idem jednu skúsiť a rovno otestovať.
  Test: Náradie Lezyne Pocket Torque Drive – vreckový „momenťák“ vždy poruke

  Test: Náradie Lezyne Pocket Torque Drive – vreckový „momenťák“ vždy poruke

  Utiahnutie skrutiek na predpísaný moment je veľmi dôležité, obzvlášť pri karbónových a gramárskych komponentoch. Čo však spraviť, keď treba niečo opraviť alebo dotiahnuť na výjazde?
  keyboard_arrow_up