Test: Kellys Dakota – efektívna partnerka na každý výjazd

Test: Kellys Dakota – efektívna partnerka na každý výjazd

Ľadvinka? Veď tam sa mi nič nevojde. No ale mokrý prefúknutý chrbát z batoha už nechcem mať. Tak idem jednu skúsiť a rovno otestovať.

Na hardtail som nikdy nenosila ani batoh, natlačila som všetko do dresu. No na dlhšie výjazdy mi to už nestačilo. Pomaly ale isto som sa s prechodom na celoodpružený trailový bike začala pozerať po niečom, kde si zoberiem na výjazd viac vecí. Hlavne keď šliapete hore k trailu, človek je hneď dopotený a potrebuje si veci niekde odložiť.

Nosila som preto len batoh. To mi však bolo nepríjemné a veľmi mi vadil neustále mokrý chrbát. Verím, že to určite poznáte. Dokonca som skúšala brať na traily aj bežeckú vestu, ale z toho som sa spotila možno ešte viac.Láska na prvý pohľad?


Ľadvinka mi osobne prišla na prvý pohľad veľká. Zároveň som sa bála, či sa mi do nej všetko zmestí. V hlave mám zafixované predstavy o ľadvinkách na jednu peňaženku, mobil a kľúče.
Keď som si z nej vyťahovala veci, cítila som sa niekedy ako Hermiona z Harryho Pottera.
Nevedela som si vôbec predstaviť, čo očakávať od tejto väčšej. Vyrobená je z polyesteru 600D, čo označuje hustotu vlákien a napovedá, že ľadvinka by mala byť odolná voči opotrebeniu, odreninám a sčasti aj vode. Keďže som s ňou zažila celkom drsný pád a ani sa nepoškriabala, len zašpinila, vyhovuje mojim potrebám. Dokonca som ju mala aj za silného dažďa a nepamätám si, že by som z nej vyberala mokré veci.Vnútorná strana


Z vnútornej strany sa nachádza výrazná priedušná bedrová resp. chrbtová výplň, ktorá je zasieťkovaná. Moduly priedušnosti, ktoré sú v nej integrované, sú veľké a aj po osobnej skúsenosti môžem povedať, že sú funkčné. Po bokoch sa tiež nachádzajú priedušné časti, ktoré sú užšie. Približne 5 minút po zapnutí som ani necítila, že ju mám na sebe. Neviem si spomenúť, že by som sa spotila až tak, že ma to pri zjazde obmedzovalo nepríjemnými pocitmi ako s batohom.Organizačne na jednotku


Pri pohľade na prednú časť ľadvinky som bola milo prekvapená z toľkej organizovanosti. Pri prvom použití som si ani nevšimla bočné vrecká na zips, ktoré sa nachádzajú na zadnom popruhu okolo zapínania. Sú vhodné na kľúče, peniaze, či drobné veci. Veľký mobil by som do nich nedávala, keďže obťahujú brucho, môže to byť nepríjemné pri dýchaní, čo som aj vyskúšala.Po bokoch sa na každej strane nachádzajú dve vrecká na fľaše. Nielenže sú dané vrecká pevné, ale poistíte to štandardne zvrchu sťahovacou gumičkou. Dodalo mi to pocit istoty, že mi pri zjazdoch nevypadnú. V hornej časti sa nachádza aj pútko na zavesenie, ktoré som používala okrem odkladania na vešiak, aj pri otáčaní ľadvinky dopredu pri vyberaní vecí.
Hermionina čarovná taška?


V hlavnej časti sa nachádzajú dve vrecká. Prvé vrecko viac zvonku, je malé a úzke. Má v sebe organizér v podobe vreciek na zips a sieťku. Vhodné na doklady, lístky na lanovku a drobnosti, ktoré chceš mať hneď poruke. V druhom veľkom zipsovom vrecku sa nachádza veľký priestor, kde sa mi bez problémov vošli cyklo gate, nepremokavé gate a ešte aj nepremokavá bunda. Vtedy sa už ale dve cyklo fľašky nezmestili....ako otestujem ľadvinku, keď vôbec neviem, že ju mám na sebe?
V prednom vrecku boli ešte základné veci a multikľúč. V tomto veľkom vrecku sa opäť nachádza aj organizér s rôznymi väčšími aj menšími vreckami, ktoré sú len zásuvné alebo zipsovacie a dokonca aj sieťkové. Keď som si z nej vyťahovala veci, cítila som sa niekedy ako Hermiona z Harry Pottera. Kto vie, nemusím opisovať.Záťažový test


Samozrejme, všetko má svoje limity. Pri naplnení ľadvinky nielen objemom, ale aj hmotnosťou mi od chrbta z vrchnej časti začala odstávať a popruh ma tlačil. No takto plne „napratanú” ju nemám v úmysle nosiť. Keď som ju naplnila len objemovo, ľahkými vecami ako jedna voda, oblečenie proti dažďu, servisné veci a osobné veci – bolo to úplne v pohode.Traily


Ako som spomínala, dlho som jazdila s batohom a môj prvý test bol rovno na dovolenke po zahraničných trailoch. Zapnutie na páse som vnímala naozaj len chvíľku. Okrem dresu som pod ľadvinkou mala aj chrbtový chránič a vôbec nič ma netlačilo. S batohom si to neviem ani predstaviť. Jednoduché dotiahnutie a ide sa na to.Celý deň na sebe


Musím povedať, že po celom dni jazdenia som sa len tak zamyslela. „Ako otestujem ľadvinku, keď vôbec neviem, že ju mám na sebe?" Dokonca si nepamätám ani to, keď som hneď prvý deň výjazdu spadla. Keď som sa dostala k autu, pozerám, že ľadvinka je stále na mne, bola iba ošúchaná, ako som už spomínala vyššie.Čo sa týka jazdenia, v ďalších dňoch som prešla aj malé skoky a vôbec sa neposúvala. Stále bola na mieste, na ktoré som ju upla. Pri šliapaní sa mi, samozrejme, jemne spotilo miesto pod ľadvinkou, ale vyschlo tak rýchlo, že som ani nezaregistrovala prefukovanie, ani chladenie v spodnej časti chrbta.

Využitie


Okrem jazdenia na trailoch a v bikeparkoch som ju využila napríklad aj do obchodu v meste. Fotku nemám, lebo som bola sama. Bolo to naozaj super. Zmestil sa mi tam základný nákup a nepotrebovala som žiadnu tašku či košík na môj mestský bike, ktorý tam aj tak nemám.Síce som donedávna žila bez ľadvinky, teraz ju využívam naozaj rôznymi spôsobmi a často. Prešla so mnou aj celodennú MTB Sella Rondu. Odporučiť ju môžem každému, kto neznesie prepotený a vyfúkaný chrbát z batoha. Tiež ak nepotrebuje na bike nosiť extrémne objemné veci. Ja síce nosím veľa vecí, ale všetko sa mi tam vždy zmestí . Kellys Dakota je výborné riešenie, ak nechceš počas jazdy v prípade defektu nič riešiť. Všetko sa ti tam zmestí a nemusíš ani oblepiť bicykel dušami, máš na to predsa ľadvinku.

Cena modelu Kellys Dakota je 35,99 € na našom MTBIKER eshope, kde ju nájdeš v čiernom vyhotovení.
Zdroj fotografií: Archív autorky
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
miriama-kov 
Páči sa ti tento článok? thumb_up39thumb_down comments 16 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Teleskopka KLS Shift 30,9 – nutnosť alebo zbytočnosť?

Test: Teleskopka KLS Shift 30,9 – nutnosť alebo zbytočnosť?

Už pred časom som písal o tom, ako namontovať teleskopickú sedlovku a nestratiť pri tom nervy.
Test: Marin Alpine Trail E2 - ako sa menia názory

Test: Marin Alpine Trail E2 - ako sa menia názory

Vždy som si myslel, že e-bike je pre lenivých ľudí alebo pre tých skôr narodených, čo už toľko nevládzu. Tak prečo som si jeden kúpil?
Video: Kellys Theos a skúsenosti pretekára - toto všetko zvládne play_arrow

Video: Kellys Theos a skúsenosti pretekára - toto všetko zvládne

Ako sa jazdí s unikátnym elektrobicyklom skúsenému pretekárovi? Prečo Kellys Theos rád využíva v tréningu?
keyboard_arrow_up