Reportáž: Detská Tour Petra Sagana pokračovala v x-bionic® sphere v Šamoríne

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana pokračovala v x-bionic® sphere v Šamoríne

Čo dokáže „rozbiť“ cyklistický pelotón?! No predsa kopce, znela by asi najčastejšia odpoveď. Ale v Šamoríne sme sa presvedčili, že aj vietor. Fúkal a to poriadny. Našim cyklistom na Detskej Tour dal poriadne zabrať.

Krásny areál dostihovej dráhy x-bionic®sphere už po tretíkrát privítal mladých cyklistov a cyklistky nielen zo Slovenska, ale aj z Česka a Maďarska. Trať skôr cyklokrosová, kde sa striedali veterné rovinky s krátkymi trávnatými kopčekmi a technickými zatáčkami.V kategórii Mikro maďarská pretekárka Millie Sophie Jóny z teamu UJBUDA SUPERIOR MTB TEAM poriadne “vycvičila” štartové pole a s prehľadom zvíťazila. U Mikro chlapcov sa takisto ako v Žiline najviac darilo Jakubovi Roštárovi. Aj u Mili dievčat pokračovala nadvláda maďarských cyklistov a v Šamoríne zvíťazila Réka STORCZ-NAGY s rovnakou klubovou príslušnosťou ako predchádzajúca víťazka. A že to v Maďarsku myslia s cyklistikou vážne, potvrdil v tejto kategórii Mili aj ďalší maďarský cyklista Leo Horvath zo Superior Racing team.V kategórii Mini dievčatá bolo navlas rovnaké medailové poradie ako v Žiline. Zvíťazila Nela Matiesková z Velosvet Cycling team Prievidza. Matej Galovič z CyS Akadémia Petra Sagana nikoho nenechal na pochybách a od úvodného šliapnutia do pedálov sa osamostatnil a aj vo veternej etape diktoval tempo. Zvíťazil s obrovským náskokom. U mladších dievčat to bolo napínavé hlavne zásluhou sestry víťaza predchádzajúcej kategórie, Emmy Galovičovej, ktorá poriadne dýchala na chrbát víťazke Romane Bortelovej z Cyklistickej Tour. Tá víťazstvo uhájila o 2 sekundy.V nedeľu sa zišla poriadna konkurencia aj mladších žiakov a 50tka cyklistov súťažila na 4 kolá. Že sa dá zvíťaziť aj z posledného radu, dokázal Martin Stano z ŠK CK Topolčianky, ktorý si okrem víťazstva odnášal cenu aj ako skokan kategórie. U starších žiačok sme videli najtesnejší dojazd, kde na páske Miriam Šichtovú zdolala jej klubová kolegyňa Lucia Šichtová z Cyklistickej tour. Víťazstvo zo Žiliny si zopakoval aj Martin Surman zo Slávia ŠG Trenčín, ktorý sa v druhej polovici pretekov odpútal od svojich prenasledovateľov.Rodičovskú kategóriu žien ovládla premiérovo Ivana Nikházyová z Proefekt Košice a u mužov sa z trojice z úniku najviac radoval Peter Bahorec.

Najbližie 3. kolo Detskej Tour Petra Sagana pokračuje 27. júna v Topoľčiankach.
report_problem Našiel si v texte chybu?

2. Detská Tour Petra Sagana

calendar_today 13.06.2021
format_list_numbered 2. kolo - Detská Tour Petra Sagana 2021
label MTB - XC
place Šamorín (Slovensko)

PeterZanicky 
Páči sa ti tento článok? thumb_up21thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - slnečná sobota v Nízkych Tatrách

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - slnečná sobota v Nízkych Tatrách

Tak sa slniečko usmialo po prvýkrát tento rok aj na mladých „saganovcov“ a to počas 3. kola populárnej Detskej tour Petra Sagana.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana roztočila pedále

Reportáž: Detská tour Petra Sagana roztočila pedále

A je to tu. Deviaty ročník obľúbeného cyklistického podujatia nielen pre výkonnostných cyklistov, ale aj tých čo majú radi bicykel, mal svoju úvodnú „primaveru".
Reportáž: Detská tour Petra Sagana - zábava aj v daždi

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - zábava aj v daždi

Už niekoľko rokov organizátorov Detskej tour Petra Sagana obchádza zlé počasie, v čo dúfali všetci účastníci aj vo finále v Žiline.
keyboard_arrow_up