Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Zakončenie sezóny s príchuťou majstráku, aj o tom bude maratón so štartom v našom hlavnom meste. Po ročnej prestávke sa vracia Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón.

Posledný septembrový víkend sa priaznivci horskej cyklistiky opäť stretnú v račianskom Amfiteátri. Podujatie bude zároveň vyvrcholením dvoch dlhodobých sérií:

 • Župný pohár – 11. ročník série cyklistických pretekov v bratislavskom kraji
 • ŠKODA Slovenský pohár XCM – seriál pre pretekárov s licenciou SZC a UCI

A v neposlednom rade aj spomenutý majstrák, a teda Majstrovstvami Slovenska v MTB maratóne. O kvalitnú konkurenciu teda určite nebude núdza a budeme radi, ak sa pridáte na štart. Pozor, oproti pôvodnému harmonogramu bolo podujatie presunuté na nedeľu 26. 09. 2021.Cena


 • 15 € online
 • 20 € na mieste

Registrácia


 • do 10. 09. 2021 online s menom
 • do 23. 09. 2021 online
 • do 26. 09. 2021 do 09:30 na mieste

Harmonogram


 • 10:00 hod. Maratón 80 km
 • 10:30 hod. Polmaratón 52 km
 • 11:00 hod. Štvrťmaratón 22 kmTrate


Pre hobby jazdcov budú v dispozícii 3 trate, ktorých autorom je Michal Hlatký.

 • Maratón: 80 km/prevýšenie 2 033 m
 • Polmaratón: 52 km/prevýšenie 1 255 m
 • Štvrťmaratón:  22 km/prevýšenie 531 m

Na všetkých tratiach bude v dispozícii občerstvenie. So sebou si teda vezmite iba nevyhnutné servisné náradie a niečo málo pod zub, o ostatné sa postarajú organizátori. Nezabudnite samozrejme na pitný režim.Krátka trasa sa rozprestiera skoro celá na území mestských lesov Bratislava a hneď na úvod sa pripravte na dlhšie stúpanie po asfaltke, ktoré plynule prejde na zvážnicu a pokračuje popri Veľkej Bani až po Dolný Červený kríž. Približne v polovici vás zavedie aj na obľúbené miesto Bratislavčanov – Biely Kríž, kde sa môžete občerstviť. Následne pokračuje po zvážnicovom hrebeni na Malý Slavín, kde sa spustíte k údoliu rieky Vydrica. Odkiaľ prejdete až popod Malú Baňu smerom k cieľu.Stredná trasa pokračuje aj za Biely Kríž po zvážniciach nad Svätým Jurom a Limbachom, kde sa zatočí popod vrch Somár po stopách Stupavského maratónu zjazdom na Košarisko. Od Košariska treba opäť naštartovať nohy a vyšliapať si to skoro až na hrebeň, približne na úrovni Bieleho Kríža sa trasy spoja. Záver oboch trás je rovnaký.Dlhá trasa pokračuje ešte o niekoľko kilometrov ďalej a vezme vás aj pomedzi svätojurské vinice, pretekárov preverí dlhým stúpaním na Pezinskú Babu a krátkym, ale ostrým výšľapom na Konské Hlavy, kde sa pokračuje po hrebeni a trasa sa napojí na strednú trať. Na záver ešte preverí techniku na miestnych singloch, ktoré ústia v blízkosti Kamzíka. A zavedie vás do záverečného zjazdu.Registrácia a štartovné


Po zaregistrovaní sa cez internet a uhradení štartovného 15 € stačí prísť na registráciu v sobotu ráno od 7:00 vyzdvihnúť darčekový balíček, štartové číslo a podpísať vyhlásenie, že štartujete na vlastnú zodpovednosť. Online registrácia prebieha do 23. septembra 2021, do polnoci (00:00 hod.). Registrácia za štandardné štartovné 20 € bude prebiehať na mieste konania v stanovených časoch registrácie, v Amfiteátri v Knižkovej doline v Rači, od nedele 26. septembra 7:00.Viac informácií nájdete na stránke podujatia.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón

calendar_today 26.09.2021 (ešte 9 dní)
label MTB - maratón
place Bratislava - Rača (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up16thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Istrofinal Snežnický MTB maratón - makačka v teréne

Pozvánka: Istrofinal Snežnický MTB maratón - makačka v teréne

Blíži sa už 8. ročník tohto maratónu, vedúceho krásnou prírodou Kysuckej vrchoviny, ktorý si nemôže nechať ujsť žiadny biker, ktorý si rád vychutná náročné a technické podmienky.
Pozvánka: September je tu - sezóna sa nekončí

Pozvánka: September je tu - sezóna sa nekončí

V septembri v nás ešte doznievajú zážitky z dovoleniek, ale zároveň nás už čakajú pracovné aj školské povinnosti. Aby ten koniec leta nebol až taký náročný, pripravili sme prehľad cyklistických akcií, na ktorých sa môžete zúčastniť či už ako pretekári alebo ako diváci.
Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria - 3. kolo v legendárnej Veľkej Lehôtke

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria - 3. kolo v legendárnej Veľkej Lehôtke

Po dvojmesačnej pauze sú tu opäť obľúbené enduro preteky. Budeš tam aj ty?
keyboard_arrow_up