Test: Batoh Amplifi Track – pomôže, keď to bude skutočne treba

Test: Batoh Amplifi Track – pomôže, keď to bude skutočne treba

Nie každý ráta s tým, že na výjazde spadne a nebodaj na chrbát. Dnes si ukážeme praktický batoh strednej veľkosti, ktorý jazdcovi ponúkne ochranu aj v tomto prípade.

Možno sa niektorí rozhodujete, ako sa zbaliť. Či je správna voľba batoh alebo ľadvinka. Ak máte radi celodenné výjazdy, prípadne nechcete nechať nič na náhodu a nosíte so sebou rôzne vybavenie alebo oblečenie, bude práve pre vás batoh tou správnou voľbou.Batoh s chráničom chrbta


Jazda v lese v sebe nesie rôzne riziká pádov, čomu sa, bohužiaľ, nikto nevyhne. Preto sa na pády treba pripraviť. Veľkou výhodou kvalitných batohov je, že majú v sebe integrovaný chránič chrbtice.Prvé dojmy


Po rozbalení ma batoh neprekvapil, keďže som si už na kvalitu a prevedenie materiálov od výrobcu Amplifi zvykol. Čo ma najviac zaujímalo, bol samotný chrbtový chránič a jeho integrácia. Niektoré batohy sú pre chrániče iba predpripravené, tento konkrétny model ho už aj rovno obsahuje.

Materiály a technológie


17-litrový model Track je vyrobený z rôznych materiálov. Na zadnej (chrbtovej) časti sa nachádzajú 4 kusy 3D panelov, ktoré sú vyrobené z EVA peny. Rebrovanie a sieťovina zabezpečuje dostatočný airflow – teda prúdenie vzduchu medzi chrbtom a zadnou časťou batoha. Rovnako sú panely navrhnuté tak, aby vás model Track v prípade pádu ochránil a hlavne ostal na mieste – nezošuchol sa napríklad na bok.Bedrový a hrudný pás slúži práve na to, aby sa vám počas jazdy batoh nehýbal. Škála nastaviteľnosti je dosť široká aj pre väčších jazdcov. Pri hrudnom páse si viete nastaviť výšku (na ramenných popruhoch) a tiež aj šírku – teda stiahnuť si ho podľa svojho obvodu hrudníka. Podobne sa dá nastaviť aj obvod bedrového pásu. Zapnete si ich pomocou plastovej spony.

Bedrový pás je tiež vyrobený z EVA peny ako aj ramenné popruhy. Na ich styčnej časti s telom sa nachádza aj sieťovina, ibaže z trochu hrubšieho materiálu ako na chrbtových paneloch. Ramenné popruhy si viete pritiahnuť dokonca z dvoch strán, buď zvrchu alebo zo spodnej časti.Plastové časti sú vyrobené z recyklovaných materiálov, vonkajšia časť ruksaku by mala byť vodoodpudivá.

Vychytávky


Výrobca nešetril ani na rôznych vychytávkach: kompatibilita s hydrovakom, píšťaľka pre núdzové použitie, vodoodolné vrecko na okuliare, pršiplášť na batoh (obsiahne aj prilbu na batohu), možnosť uchytenia prilby, chráničov a svetla, vrecká na bedrovom páse, šnúrka na kľúče, priečinky na náradie.Tou najväčšou vychytávkou je, samozrejme, chrbtový chránič, ktorý je vyrobený z peny SAS-TEC (pri náraze stvrdne). Je veľmi ľahký a dostatočne hrubý, aby pohltil silu tvrdých nárazov. Ďalšou výhodou je, že ho viete vymeniť a jednoducho z batoha vybrať.
Práve chrbtica je pri pádoch veľmi náchylná na zranenie, ktoré viete vďaka spomínanému chrániču minimalizovať.


Ako sa s batohom jazdilo?


Musím sa priznať, že len čo som si dal batoh na seba, bolo dosť ťažké nastaviť si popruhy úplne podľa svojich potrieb. Po dvoch jazdách a pár nastaveniach mi však sedel ako uliaty. Výhodou je, že akonáhle si popruhy raz nastavíte, bude všetko držať presne na svojom mieste, nech jazdíte cez akýkoľvek terén. To je dôležité, najmä keď je v batohu chránič.Objem 17 litrov je z môjho pohľadu taký zlatý stred. Vždy som si zbalil so sebou všetko potrebné, či už to bolo náradie, oblečenie, jedlo, pitie alebo chrániče (mimochodom, viete si ich dať na batoh rovnako ako prilbu). Tri vrecká (hlavné, kde sa nachádza aj chránič, menšie na náradie prípadne jedlo a vrecko pre okuliare) majú praktické priehradky, aby vám v batohu nič nelietalo.

Samozrejme, že keď som mal na sebe „plnú poľnú", tak to bolo aj trochu cítiť. Nevedel by som si osobne predstaviť jazdiť s väčším objemom (23 litrov), keďže táto verzia mi plne postačovala a dokonca sa niekedy stávalo, že som mal batoh poloprázdny.Odvetrávanie je na veľmi vysokej úrovni. Hneď ako som sa zapotil a dal som si obedovú pauzu, chrbtová časť a popruhy stihli úplne vyschnúť. Pri jazde dole kopcom sa mi veľmi páčilo, že batoh nie je extrémne dlhý. Oproti niektorým konkurenčným značkám, ktoré vyrábajú batohy, čo mi často siahali až pod kríže, mi Track 17 pri jazdení vôbec neprekážal. Hrubý chránič dodáva jazdcovi istotu, že ho v prípade pádu ochráni. To som, našťastie, neotestoval .

Pre koho je určený?


Ak máte radi celodenné výjazdy, počas ktorých chcete mať so sebou všetko potrebné a nebudete musieť nikde zastavovať, našli ste ten správny batoh pre vás. Množstvo vychytávok, kvalitné materiály a najmä chránič chrbta dodáva modelu Track 17 pridanú hodnotu, za ktorú si však na druhej strane treba priplatiť. Z môjho pohľadu je lepšie mať jeden kvalitný batoh s technológiami, ktoré sa vám neskôr zavďačia.Plusy


  • mohutný chránič chrbta
  • kvalitné materiály a rôzne vychytávky
  • nastaviteľnosť popruhov

Mínusy


  • vyššia cena
  • vyššia hmotnosť

Cena batoha s chráničom sa pohybuje okolo 160 €. Tento model ako aj ostatné doplnky od Amplifi nájdete na našom shope.

Otestuj niečo aj ty


Dostal si tiež chuť napísať článok? Výborne, už teraz sa tešíme na zaujímavý text a pekné fotky. Písať môžeš, o čom chceš, podeliť sa dá s tipom na výlet alebo so zážitkami z pretekov. Užitočné pre ďalších bikerov sú tvoje skúsenosti s produktami z nášho shopu, napíš si svoj test bicykla, oblečenia, trenažéra alebo iného cyklovybavenia. Nech všetko funguje ako dobre namazaná reťaz, tu sú užitočné informácie k písaniu článku.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
tomasmartinak 
Páči sa ti tento článok? thumb_up14thumb_down comments 12 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Osprey Escapist - batoh na všetko?

Test: Osprey Escapist - batoh na všetko?

Je toto univerzálny batoh na všetko? Myslím, že áno. Je to batoh pre každého? Myslím, že nie. Viac vysvetlím v článku.
Test: Kellys Dakota – efektívna partnerka na každý výjazd

Test: Kellys Dakota – efektívna partnerka na každý výjazd

Ľadvinka? Veď tam sa mi nič nevojde. No ale mokrý prefúknutý chrbát z batoha už nechcem mať. Tak idem jednu skúsiť a rovno otestovať.
Test: Dainese Trail Skins Pro Tee - letná enduro korytnačka

Test: Dainese Trail Skins Pro Tee - letná enduro korytnačka

Už dlho som hľadal ľahkú korytnačku, ktorú by som dal pod každý dres a zároveň sa v lete na pretekoch a v bikeparku neroztopil.
keyboard_arrow_up