Test: Bunda Kellys Rival 2 - univerzál do každého šatníka

Chladné počasie so sebou prináša aj otázku, čo na seba pri bicyklovaní. Ak v tom ešte nemáte jasno, tak práve pre vás môže byť tento test prínosný.

Dostala sa mi do rúk totiž bunda, ktorá je veľmi zaujímavá, a to nielen z pohľadu funkčnosti a materiálu, ale osloví aj priaznivou cenou. Nepredbiehajme však a poďme pekne poporiadku.


Naviac materiál veľmi rýchlo schne
Rival 2 sa ponúka v dvoch farebných vyhotoveniach a to v decentnejšej modrej, označenej tiež aj „Blend in”. To by sme mohli preložiť ako „zapadnúť". Nie veľmi nápadná a pomerne konzervatívna. Ja však chcem, aby ma bolo na ceste čo možno najlepšie vidieť a tak som zvolil druhú alternatívu, „Stay visible”, ktorá, ako názov naznačuje, je ako „päsť na oko", čo sa perfektne hodí na skoré zimné večery alebo dochádzanie do práce.

Materialy a strih

Bunda je vyrobená z materiálu, ktorý vyrába talianska firma ITTTAI. Že ste o takej ešte nepočuli? Tak vedzte, že táto firma dodáva svoje technické látky takým gigantom ako je Castelli, Specialized, Ale, Giordana alebo Craft. Materiál veľmi pripomína na dotyk windstopper od Gore. A ponúka práve také isté vlastnosti. Bunda je teda prirodzene vetruvzdorná, vodoodpudivá a priedušná. Naviac materiál veľmi rýchlo schne a tak aj pri väčšom daždi je za chvíľku hneď suchá.


Vnútro je pokryté česaným fleecom, ktorý je nielen príjemný na dotyk, ale vie aj efektne zahriať.


Aby toho tepla nebolo až príliš, tak má bunda v oblasti lopatiek vetracie otvory.


Rukávy sú ukončené elastickým patentom, aby vám zbytočne nefúkalo do rukávov. Reflexné prvky sú tu samozrejmosťou, tak isto ako tri veľké vrecká na chrbte.


môžete kľudne zvoliť vašu zvyčajnú veľkosť
Nechýba ani kvalitný YKK zips. Ten je naviac podšitý asi 2 centimetre širokým pásikom vetruvzdornej látky, aby ho zbytočne nepodfukovalo. Pri brade má celkom veľkorysú „garáž" na jazdec a tak sa nemôže stať, že by vám pricvikol kožu. Uvažujem, že naň hodím kúsok paracordu, aby sa s ním lepšie manipulovalo v rukaviciach, nakoľko jazdec je dosť malý.Strih a veľkosti sú podľa môjho názoru štandardné, a tak môžete kľudne zvoliť vašu zvyčajnú veľkosť. Pripájam aj tabuľku, podľa ktorej si určite vyberiete tú správnu veľkosť. Naviac, bunda je veľmi elastická a tak sa nemusíte báť ani trochu s veľkosťami experimentovať pre dosiahnutie čo najlepšieho fitu. Ja som pri svojej výške 185 cm zvolil veľkosť L a je mi akurát.


Praktické skúsenosti

bunda príjemne dýcha a reguluje teplotu veľmi dobre
Tak ako je to u mňa známe, tak som hneď ako prišiel balíček, chcel bundu vyskúšať. Vonku príjemných 6 stupňov Celzia, a tak pod bundu dávam iba nátelník a „letím" na Biely Kríž. Aby toho nebolo málo, keďže sa jedná o nočný výjazd, tak prihadzujem aj svetlá. Čo mi však nejak nedošlo, je fakt, že hore bude teplota rádovo nižšia ako pred domom.Pri šliapaní do kopca bunda príjemne dýcha a reguluje teplotu veľmi dobre. Zatiaľ nemusím ani zips otvárať. Spomínané vetracie otvory medzi lopatkami sú perfektné a prepúšťajú von nadbytočné teplo, avšak chladný vzduch sa dnu nedostane. Na vrchole hlási Garmin už len 0 stupňov a tak hodím na seba ľahkú bundu, aby som nezamrzol a ideme na zjazd.


Ďalšie výjazdy som už múdrejší a podľa teploty dávam pod bundu buď letný dres alebo mierne zateplený prechodný, keď viem, že sa teplota bude blížiť k bodu mrazu.


výborná voľba pre všetkých, ktorí nechcú investovať veľa peňazí
Celkovo je teplotný rozsah bundy na veľmi dobrej úrovni a dá sa použiť naozaj od nula stupňov až po tých odhadom 20. Toto bude však veľmi individuálna záležitosť, nakoľko každý vníma pocit chladu inak. Pozitívne však ostáva naozaj plná vetruodolnosť aj pri teplotách okolo nuly a tak vás neprefúkne, ani keď budete spotení po výstupe.Rival je veľmi dobre vodoodpudivá a tak jej nerobia žiadny problém ani jesenné/jarné prehánky alebo zimný sneh. Aj keď je skoro úplne mokrá, ani tak ju vietor stále neprefúkne. Pri silnej búrke sa však nemá zmysel trápiť a treba kombinovať s bundou do dažďa.


Veľmi sa mi páči, že bunda nepodfukuje okolo rukávov, ktoré sa dajú krásne zasunúť do rukavíc. Taktiež chválim aj silikónový pásik na spodnom leme, zabezpečujúci, že bunda sa vám pri jazde nebude vyhŕňať a vaše kríže budú v teple. Tri zadné vrecká sú dostatočne veľké a elastické, tak sa tam dá v pohode natlačiť aj bunda do dažďa, nejaké tie pochutiny a mobil.

Skvelá alternatíva

Rival 2 je výborná voľba pre všetkých, ktorí nechcú investovať veľa peňazí do značiek zvučnejších mien, ale pritom chcú mať stále na sebe kúsok, ktorý používa podobne kvalitné materiály. Ponúkne nadpriemerný tepelný komfort a ochranu proti vetru a vode a podľa zvolenej farby ešte aj zvýši pasívnu bezpečnosť na ceste. Odporúčaná maloobchodná cena je 125 €, nájdete ju aj na stránkach MTBIKER shopu.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Henry33 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Jesenný set od Santini - od funkčného oblečenia až po hrejivé

Test: Jesenný set od Santini - od funkčného oblečenia až po hrejivé

Pri kolísavých jesenných teplotách môže byť pomerne náročné vyskladať si vhodný set. Alebo nie?
Test: Santini Plush a Totum - od jari až po jeseň

Test: Santini Plush a Totum - od jari až po jeseň

Mať doma naozaj kvalitné krátke nohavice je snom každého cyklistu „diaľkoplaza“. Čo však s nimi, keď sa ochladí?
Test: Termobielizeň s krátkym rukávom Sportful -  prekvapivo užitočná

Test: Termobielizeň s krátkym rukávom Sportful - prekvapivo užitočná

Prečo je teplá spodná vrstva s krátkym rukávom výborný pomocník a ako si vybrať z ponuky viacerých modelov značky Sportful?
keyboard_arrow_up